Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relakspol, Krakowiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Relakspol, Krakowiak

    No i mamy kolejne piwo z Relakspola

    Ponieważ oczywistym było podejrzenie, że to to samo piwo, co uwarzone niedawno Piwo Instalatora, postanowiłem dokonać organoleptycznego porównania obu piw. Szczegóły w tabelce poniżej. Tutaj zamieszczę tylko wynik (oczywiście subiektywny ) - jest to piwo uwarzone według tej samej receptury co Piwo Instalatora z drobną modyfikacją (odbija się to na obniżonej zawartości alkoholu do 5,5% w porównaniu z Piwem Instalatora). Jest ciut bardziej gładsze w smaku w wyraźny dla mnie sposób. Piwo Instalatora było jakimś jednorazowym wybrykiem jak mniemam. To miejmy nadzieję będą warzyć dłużej bo jest naprawdę tego warte. Lepsze jest również niż Smocza Głowa, która się popsuła ostatnio.

    Wielką zasługą widzę dla krakowskiego rynku piwa było pojawienie się Tomasza Jabłońskiego z inicjatywą browaru kontraktowego Stary Kraków, gdyż dzięki niej wzbudził we właścicielach browaru Relakspol chęć warzenia piw górnej fermentacji. Coby o tym człowieku nie powiedzieć, to zasłużył się w jakiś tam sposób
    Attached Files

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Ja odnoszę wrażenie, że to to samo piwo co Piwo Instalatora. Piłem go wczoraj na zapleczu sklepu w którym kupiłem, ale z butelki zawsze inaczej smakuje

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      bez ARTomatu

      Kolor: ciemnobursztynowy, istotnie refleksy jakby czerwone. [5]
      Piana: jasnokremowa, średniogruba, osadzająca się na szkle. opadająca za szybko, choć w granicach przyzwoitości. [4]
      Zapach: owocowe nuty z chmielowym wykończeniem, ale jednak gdzieś w tle relakspolowy delikatny zapach. [3.5]
      Smak: goryczka wyczuwalna z intensywnocią po przełknięciu. daje o sobie jednak znać znaczny udział karmelu ciemnego. [4]
      Wysycenie: drobne bąbelki, ale całą powierzchnią płynu; trwałe, choć wydaje mi się, że gorsze niż w "Instalatorze" [4.5]
      Opakowanie: Ciekawa, choć zbyt ciemna etykieta z wyraźnym logo Relakspola oraz estetyczna butelka. Zupełnie przyzwoicie... [4]
      Uwagi: jest to najpewniej nowa warka i rzeczywiście delikatnie odmienna od Piwa Instalatora, choć smakowo bardziej do niego zbliżona niż do Smoczej Głowy.
      Tylko tak dalej!

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy z czerwonawym odcieniem. [5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa. Beżowa. Utrzymuje się niekiedy w postaci grubszego dywanika, niekiedy jako plamy i obrączka. [3.5]
        Zapach: Owocowy karmel + aromat chmielu. [5]
        Smak: Piwo pomiędzy wytrawnością a pełnością. Dominuje trwała goryczka. Obecne smaki karmelowe i lekko palone. Piwo gładkie w smaku. [4.5]
        Wysycenie: Wyostrza smak ale niestety niekiedy pozostaje odrobina na zołądku. [3.5]
        Opakowanie: Ładna, schludna i przejrzysta etykieta. Marny papier ale naklejona prosto Kapsel z nadrukiem maszynowym. Butelka PP - szkoda, że bezzwrotna, ale chyba nie spodziewli się nadmiaru klientów na takie piwo więc ich usprawiedliwiam. Nie podano ekstraktu. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.525]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn. Ciutkę za przejrzysty. [4.5]
          Piana: Ładna, gęsta, jak na Relakspol trwała... :P Lekko kremowa. [4]
          Zapach: Typowy dla górnej fermentacji - bez zarzutu. [5]
          Smak: Bardzo dobry... Palone ogniem... Serio - mógłby być nieco intensywniejszy, ale pewnie gorzej by się w Polsce sprzedawało. Najlepszy jest POsmak - coś jakby imbir (??) [4.5]
          Wysycenie: Za słabe, za szybko się wygazowuje. [2.5]
          Opakowanie: Chyba najnormalniejsze z Relakspoli - nie obciachowe. Ładna czarna etykieta. Tradycyjny łysy kapsel z datą i brak ingo o ekstrakcie... [4]
          Uwagi: Kolejne naprawde dobre piwo z Relaksopola. Dzięki Shlangbaum!

          Moja ocena: [4.5]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny, ciemnobursztynowy; [5]
            Piana: jasnokremowa, drobna i średniogruba, osadzająca się na szkle. opadająca za szybko, choć w granicach przyzwoitości; [4]
            Zapach: owocowe nuty z chmielowym wykończeniem, ale jednak gdzieś (zwłaszcza przy ogrzaniu) alkohol. nutki relakspola tym razem nie czuję; [3.5]
            Smak: goryczka wyczuwalna z intensywnocią po przełknięciu. daje o sobie jednak znać znaczny udział karmelu ciemnego w smaku i całe szczęście pewna karmelowa słodycz ją łagodzi; [4]
            Wysycenie: drobne bąbelki, ale całą powierzchnią płynu; trwałe, choć wydaje mi się, że za słabe; [3.5]
            Opakowanie: Ciekawa, choć zbyt ciemna etykieta z wyraźnym logo Relakspola oraz estetyczna butelka. Zupełnie przyzwoicie... jak na standart Relakspola; [4]
            Uwagi: jeśli chcieli sklonować SG to im się nie udało, ale dzięki temu powstało ciekawe piwo. będzie miało co zastąpić SG!

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • madeii
              Junior
              • 02-2006
              • 14

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
              No i mamy kolejne piwo z Relakspola

              Ponieważ oczywistym było podejrzenie, że to to samo piwo, co uwarzone niedawno Piwo Instalatora, postanowiłem dokonać organoleptycznego porównania obu piw. Szczegóły w tabelce poniżej. Tutaj zamieszczę tylko wynik (oczywiście subiektywny ) - jest to piwo uwarzone według tej samej receptury co Piwo Instalatora z drobną modyfikacją (odbija się to na obniżonej zawartości alkoholu do 5,5% w porównaniu z Piwem Instalatora). Jest ciut bardziej gładsze w smaku w wyraźny dla mnie sposób. Piwo Instalatora było jakimś jednorazowym wybrykiem jak mniemam. To miejmy nadzieję będą warzyć dłużej bo jest naprawdę tego warte. Lepsze jest również niż Smocza Głowa, która się popsuła ostatnio.

              Wielką zasługą widzę dla krakowskiego rynku piwa było pojawienie się Tomasza Jabłońskiego z inicjatywą browaru kontraktowego Stary Kraków, gdyż dzięki niej wzbudził we właścicielach browaru Relakspol chęć warzenia piw górnej fermentacji. Coby o tym człowieku nie powiedzieć, to zasłużył się w jakiś tam sposób
              witaj Shlangbaum
              W związku z tym iż jestem Przedstawicielem tego browaru pragne wyjaśnic pewne kwestie.
              Otoż piwo Instalatora nie jest produktem w ciagłej sprzedaży. Jest to piwo zrobione specjalnie pod klienta.Prosze nie porównywac tego piwa do Krakowiaka gdyz specyficznie do Piwa Instalatora została dodana wieksza ilość goryczki, zgodnie z przeznaczeniem na rynek niemiecki , oczywiscie dla Poloni w okresie Mistrzostw Swiata w Piłce Nożnej 2006. To piwo jak i smak tego produktu nie pojawi sie juz na rynku krajowym . Natomiast wkrótce krakowiak bedzie miął brata blizniaka o czym poinformuje.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Witamy kolegę, wreszcie ktoś z Relakspola chciał zabrać głos w sprawie swoich piw

                Comment

                • madeii
                  Junior
                  • 02-2006
                  • 14

                  #9
                  jestem do dyspozycji

                  pozdrawiam

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #10
                    witam, czyzby to była nowa jakość Relakspola?
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madeii
                      Otoż piwo Instalatora nie jest produktem w ciagłej sprzedaży. Jest to piwo zrobione specjalnie pod klienta.Prosze nie porównywac tego piwa do Krakowiaka gdyz specyficznie do Piwa Instalatora została dodana wieksza ilość goryczki, (...)
                      Jako konsument będę sobie porównywał co mi się żywnie podoba, zwłaszcza jeżeli jest podobne i jest od jednego producenta. Więc proszę sobie darować pouczanie bo to ja, jako kupujący wasze piwa i wydający na nie parę stów rocznie jestem w myśl starej zasady o stosunku klienta do sprzedawcy ważniejszy

                      Nie mniej jednak witam przedstawiciela browaru i zachęcam nie tylko do dyskusji ale także do wspólnych interesów. Szczegóły na PW.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Jakby Wam te interesy nie mieściły się w piwniczce to adres znasz
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Cez
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1789

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny - ciemnobursztynowy. [4.5]
                          Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowo-kremowa. utrzymuje się dosyć długo. [4.5]
                          Zapach: Mocno chmielowy z nutami owocowymi. [4.5]
                          Smak: Bardzo wyrazisty chmielowy z nutami karmelowo-owocowymi. Bardzo dobry. [4.5]
                          Wysycenie: Nieduże, tylko małe pęcherzyki. Mogłoby być ciut wieksze. [4]
                          Opakowanie: Nieciekawa czarna etykieta, ale i tak najbardziej udana ze wszystkich wyrobów Relakspola... [3.5]
                          Uwagi: Jak na razie wybieram w zastępstwie smoczej...

                          Moja ocena: [4.425]
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • smrtan
                            Senior
                            • 03-2002
                            • 229

                            #14
                            Mam jakieś dziwne i oby mylne przeczucie, że niedługo się nacieszymy Krakowiakiem... w Świecie Piwa - pomimo napisu "Nowość" (i mylnego odniesienia do Starego Krakowa miast Relakspolu) - piwo leży odłogiem i przecenione jest z 2,50 na 1,99 (czyli taniej niż kupiliśmy hurtowo po 2,21 PLN), zaś w znalezionej za moim osiedlem "budzie zabitej dechami" Krakowiak leży przeceniony z 2,50 na... 1,50...
                            Wszystkie w/w Krakowiaki mają tą samą datę na kapslu co sztuki zakupione przeze mnie miesiąc (czy nawet grubo ponad miesiąc) temu na hurtowni - czyli 17.12.2006
                            Czyżby profanum vulgus nie poznał się na Krakowiaku? :|
                            Last edited by smrtan; 11-11-2006, 23:54.
                            Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                            W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                            Mój browar domowy
                            Etykiety moich piw domowych

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #15
                              smrtan gdzież ta buda?
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎