Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Miodowa 13, Alkohole Kocyk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
    Żywe z datą do 7.12.2006 r. za 1,50 zł
    Tyle jest warte akurat

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      Smocza Głowa Amber Ale i Golden Ale jeszcze są. Krakowiak też, choć z datą 17.12.2006 - nieświadom kupiłem przeterminowane, ale w smaku OK. Z Relakspola także Bazyl Mocny i Relaks Pils.

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #18
        Poza tym co zwykle przewija się... Złote Lwy z Ambera
        Last edited by Cez; 15-06-2007, 20:41.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Pojawiłe się Belgia Cobra Premium (coś 4,6)
          Amber Żywe, Złote Lwy, Koźlak (3)
          Relakspol Bazyl Mocne, Krakowiak
          Stary Kraków Amber
          Głubczyce Core
          Łomża Export
          Jest jeszcze Jurand Chiller
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            J.w. - Bazyl 1.80 zł, Krakowiak 3 zł, Smocza 3.90. Także trochę angielskich ales w cenach 9.5-11 zł.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #21
              Zmian dużych nie ma (poza brakiem BSK), ale przybyły Brewery oraz piwa dystrybuowane przez tę firmę. Także 1795 Budweiser Bier Dark i Askania Export (puszka). Angielskie ale stoją nie w lodówce tylko na półce koło kasy (tej przy lodówce).

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Aktualnie cztery piwa z krakowskiego browaru: Bazyl, Krakowiak, Czarny Smok Bursztynowe i Czarny Smok Ciemne. Górna ferm. odpowiednio po 3 i 3,5 zł.
                Last edited by e-prezes; 09-03-2008, 10:32.

                Comment

                • Jurandofil
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 976

                  #23
                  Kraków 29.03.2008 - część V

                  Z przystanku Ruczaj I do przystanku Kobierzyńska podjechałem autobusem 124, by tu przesiaść się na solówkową 18. Wysiadłem w węźle Stradom i powędrowałem na Miodową. Z Relakspola tylko dwa piwa:

                  Bursztynowe / Amber (3,5zł),
                  Ciemne / Dark (3,5zł).
                  Bardzo długie terminy ważności!
                  Poza tym stała ekspozycja z różnym asortymentem dobrego piwa, w tym kilka pozycji słowackich oraz ukraińskich.

                  Do Miodowej wpada ul. Podbrzezie, więc... cdn...
                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z przystanku Ruczaj I do przystanku Kobierzyńska podjechałem autobusem 124, by tu przesiaść się na solówkową 18.

                    Z Relakspola tylko dwa piwa:

                    Bursztynowe / Amber (3,5zł),
                    Ciemne / Dark (3,5zł).
                    Bardzo długie terminy ważności!
                    Z Ruczaja najlepiej 128. Zatrzymuje się ciut bliżej, już za skrzyżowaniem, no i bez przesiadek.

                    Jeśli nie pytałeś o Bazyla to mogłeś go nie zauważyć. Nie stawiają go na półce, jest w skrzynkach gdzież w kąciku koło lady, czasem trochę zasłonięty. Chyba wstydzą się go
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      #25
                      Kraków 13.04.2008 - część IV

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeśli nie pytałeś o Bazyla to mogłeś go nie zauważyć. Nie stawiają go na półce, jest w skrzynkach gdzież w kąciku koło lady, czasem trochę zasłonięty. Chyba wstydzą się go
                      No nie wierzyłem własnym oczom! Oni go naprawdę trzymają pod ladą! Cena za Bazyla 1,9 - troszkę odstająca od wystawionych, więc może rzeczywiście piwo dla wtajemniczonych?
                      Paleta piw w lodówce - od poprzedniej wizyty ubył tylko Bursztyn Smoczej Głowy (Amber Ale).
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Amber Ale się skończyło na razie. Krakowiaka nie odnotowałem. Jest Kujawskie niepasteryzowane, ale na bezczelnego sprzedają go po terminie. Także z nowości Gab Kamasutra (3,30) i Grand Imperial Porter (4,10).
                        Sklep nieco zmienił wygląd w środku. Aktualnie jest stricte alkoholowym sklepem.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Wczoraj miałem przyjemność zajrzeć tam po raz pierwszy.
                          Zszokowałem "małopiwnego" kolegę, urodzonego krakusa, tym, że nie zemdlałem od tzw. palety asortymentowej...
                          Bardzo miła pani, bardzo ciekawy wybór, choć ja (po Waszych podpowiedziach) czaiłem się na Bazyla. Ocena niebawem

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #28
                            Na przecenie Krakowiak z kończącym się terminem po 2,15. Normalnie w cenie 3 zł (też jest), oprócz tego relakspolowe ale's po 3,50. Ja dziś wyhaczyłem Val-Dieu Blond za 19,99 PLN - but. 0,75 litra.

                            Comment

                            • pw13
                              Member
                              • 07-2008
                              • 41

                              #29
                              Czyli rozumiem, ze jezeli nabylem Żywe z datą do...jutra (kupione 5.07. z datą 6.07.) za 3,50 to cos jest nie tak? Dodam, ze pierwszy raz bylem w tym sklepie, z polecenia Szanownego Forum i jako rodowity krakowianin bylem rzeczywiscie zadziwiony asortymentem :]

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #30
                                Od jakiegoś czasu są trzy obiekty pod 13: sklep spożywczy, monopolowy i bistro. Każde ma własne wejście - środkowe po piwo. Dziś brakowało (i już pewnie nie wróci) Smoczych Jam. O dziwo zniknął mi też Bazyl, kórego zawsze można było kupić. Fatalnie, jakoś nie będzie po co tam jeździć...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎