Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Johny's Beer Premium Pils Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Jabłonowo, Johny's Beer Premium Pils Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny ciemno-złoty kolor, odpowiednia barwa dla mocnego piwa [4.5]
    Piana: duży plus za pianę, jest ona obfita i bardzo długo się utrzymuje [4.5]
    Zapach: bardzo wyraźny - chmielowy pomieszany z słodką wonią [4]
    Smak: Napis na kontr etykiecie głosi: "trwała piana, wysoka klarowność, wyraźny aromat chmielowy to jego niepodważalne zalety". Na ogół traktuje tego rodzaju przechwałki jako marketingowy bełkot, tym razem mogę jednak potwierdzić każde słowo.
    Chmiel dominuje w smaku tego piwa, został on idealnie wyważony. Johny´s Beer posiada intrygujący słodki posmaczek, co może się okazać dyskwalifikujące dla większości smakoszy (osobiście mi to nie przeszkadza). Co ciekawe, czego się nie spodziewałem po produkcie z Jabłonowa (szczególnie piwie mocnym) nie wyczuwam elementu alkoholowego. [4]
    Wysycenie: odpowiednie [3.5]
    Opakowanie: prosta czarno-złota etykieta, porównując z innymi etykietami z tego browaru krok do przodu [3.5]
    Uwagi: Piwo nie jest rewelacją, ale wyraźnie wybija się z kanonu piw przeznaczonych dla amatorów mocnego i taniego trunku, które to dominują w ofercie Jabłonowa. Zakupione w Pakości (kujawsko - pomorskie).

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Johny's Beer Premium Pils Mocne
      Attached Files

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor starego złota [4]
        Piana: drobnopęcherzykowa, szybkoopadająca, nic po niej nie zostaje [3]
        Zapach: słodowo-drożdżowy z nutą 'jabłonowską' znacznie mniejszą niż przy tańszych wyrobach, ale jednak wyczuwalną... [4]
        Smak: w pierwszym momencie wyczuwalna goryczka, ale później docierają posmaki wyrobów jabłonowskich; na pewno widać postęp, ale to jeszcze nie jest to. [3.5]
        Wysycenie: poprawne, nie przytłacza nadmierną ilością gazu [4]
        Opakowanie: szklana butelka bezzwrotna 0,5 l
        etykieta w kolorystycne czarno-złotej a'la warka strong, o wiele lepsza niż inne etykiety Jabłonowa [4]
        Uwagi: Piwo z 'wyższej' półki Jabłonowa, ale dla mnie raczej nie do powtórzenia.

        Moja ocena: [3.7]
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: zlotawy, klarowny, za jasne na ten gatunek piwa [3]
          Piana: zerowa, po wlaniu do szklanki szybko znikla pozostawiając ledwo widoczny kożuszek [1.5]
          Zapach: wyrazisty z nutą alkoholu, słodowo-chmielowy [3.5]
          Smak: wyraźna goryczka z nutą alkoholu, nie zbyt ciekawy [2.5]
          Wysycenie: praktycznie zerowe, szybko [przestało pracować [1.5]
          Opakowanie: kontr etykieta nie wyraźna(zlewają się drobne złote litery z tłem) [2.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.725]

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Moim zdaniem zbyt jasny jak na mocne piwo. Ciemniejsza słomka [3.5]
            Piana: Biała. Szybko opada do dywanika. Ale częściowo oblepia kufel. Zostaje do końca picia. [4]
            Zapach: Chmielowy, alkoholowy. Trochę warzywny. [3.5]
            Smak: Jestem pozytywnie zaskoczony. To piwo jest dobre w smaku. Lekka goryczka i brak obcych posmaków. [4]
            Wysycenie: Dość słabe [3]
            Opakowanie: Etykieta bez rewelacji. Brak informacji o ekstrakcie. Kapsel firmowy. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.725]
            MM961
            4:-)

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, ale do lżejszej kategorii niż do piwa mocnego. Lekko ciemniejszy niż w zwykłym Pilsie. [3.5]
              Piana: Piana średnio duża, jednorodna. Nietrwała, szybko zredukowała się do nikłych resztek. [2.5]
              Zapach: Zapach przeciętny, słodowo słodki. Zaletą jest, że jest mocny. Pod spodem wyczuwalny alkohol. [3.5]
              Smak: Przeciętne mocne piwo o słodowo słodkim smaku. Goryczki brak. Słodkość jest cukrowa. Posmak słodki po przełknięciu i raczej nie trwały. Nuta Jabłonowska mocno wyczuwalna, powoduje że piwo przypomina Mocne z PETa. Piwo nie jest ciężkie. Lekko się pije. [3]
              Wysycenie: Wysycenie przeciętne początkowo. Im później tym gorzej. [3]
              Opakowanie: Przeciętna grafika, bez jakiegoś pomysłu, o ile podobieństwo do Warki nie jest pomysłem samym w sobie. Chyba miało być elegancko. Nazwa z sufitu. Całość ponuro się prezentuje. Brak ekstraktu. Plus za firmowy kapsel, chociaż kolorystycznie okrutnie się gryzie z resztą i bardziej pasował by czysty czarny, a najlepiej dedykowany. [3.5]
              Uwagi: Kiepskie mocne piwo jakich wiele na rynku. To z półki tych słodkich a’la Warka Strong. Mimo, że piwo jest w szklanej butelce, smak jest zaskakująco podobny do Mocnego w PETcie 0,9l. Piwo do wypicia, ale raczej jak kompletnie nic innego nie ma, albo dla etykiet czy przetestowania.

              Moja ocena: [3.175]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎