Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Johny's Beer Premium Pils Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Jabłonowo, Johny's Beer Premium Pils Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Budvar
    Senior
    • 09-2005
    • 265

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomka - moim zdaniem za jasny, za to klarowność idealna (zgodnie z opisem na kontrze) [3]
    Piana: podążając dalej tropem "zachwalanek" na kontrze - piana miała być trwała, a nie jest niestety.... [3]
    Zapach: "wyraźny aromat chmielowy" (znów za reklama z kontry): chmielowy - być może, wyraźny - z pewnością nie [3]
    Smak: początkowo orzeźwiający, co podkreśla wyraźnie chmielowy posmak, niestety niedogazowanie w płączeniu z niskim ekstraktem powodują, że od połowy pije się je jak wodę, ocena może nieco na wyrost, głównie za orzeźwiający charakter [3]
    Wysycenie: stanowczo za niskie [2]
    Opakowanie: zestawienie złota i czerni w połączeniu a pewną oszczędnością wzornictwa tworzy elegancką całość, którą psuje niestety kompletnie nie pasujący do reszty kapsel [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bardzo, słomkowy. W tak lekkim piwie to jednak dość odpowiednia barwa. Może jednak trochę za jasna. [3.5]
      Piana: Mała, ale w miarę drobniutka i jednorodna. Szybko zredukowała się do kożuszka, który był dość trwały i dopiero pod koniec zmniejszył się do resztek. [3]
      Zapach: Przeciętny, raczej chmielowy, średnio mocny. [3.5]
      Smak: Piwo nie ma niedobrego smaku, ale smakuje jak kiepskie piwo z dolaną wodą. Smak słaby, wyraźnie wodnisty, leciutko słodkawy trochę chmielowy i brak goryczki. Na szczęście posmaki typowe dla Jabłonowa są bardzo słabe. [3]
      Wysycenie: Wysycenie przeciętne, trochę słabe. [3.5]
      Opakowanie: Może odrobinkę ładniejsza kolorystyka niż w Mocnym, ale i tak słabo. Kapsel wprawdzie firmowy, ale kompletnie kolorystycznie nie pasuje. Brak ekstraktu. [3.5]
      Uwagi: Bardzo delikatne, słabe (mocą) piwo. Idealne w sytuacjach kiedy człowiek ma ochotę się napić a nie powinien. Generalnie wodniste jak rzadko które.

      Moja ocena: [3.25]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnosłomkowy, klarowny idealny dla tegorodzaju lekkiego piwa [3]
        Piana: wysoka, drobnoziarnista biała, pozostawia ślad na szkle, trwała [4]
        Zapach: lekko słodowy z dodatkiem chmielu nie zbyt intenstny, [2.5]
        Smak: brak wyrazistości, lekko chmielowy, [2]
        Wysycenie: bardzo słabe co spowodowalo niską wyrazistość smaku [1.5]
        Opakowanie: etykita zlota z czarnymi literami, informacje o piwie nie pełne, kapsel z logo browaru [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.425]

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wyjątkowo ciemne jak na styl. Barwa jest ciemno-złota, przechodząca w bursztyn. [4]
          Piana: Nie jest obfita, ale przynajmniej w miarę trwała i drobna. Przypomina raczej piany angielskich Ale. [3.5]
          Zapach: Słaby, słodowy, troszeczkę chmielowy. Nawet całkiem złożony i przyjemny. [3.5]
          Smak: Po zapachu spodziewałem się lepszych doznań, niestety nie jest najlepiej.
          Na początku jest nawet dosyć intensywna słodowość, potem przechodząca w chmiel. Jednak przez cały czas piwu towarzyszy jakiś niemiły mydlany posmak i całkiem silna kwaśność... Fuj.
          Na domiar złego po mniej więcej 1/3 kufla wodnistość tego trunku tak bardzo daje się we znaki, że od koniec można by oceniać skład mineralny wody...
          Ledwo dopiłem. [2]
          Wysycenie: Za słabe, jednak gdy się pije do obiadu, nie przeszkadza tak bardzo, a wręcz jest to wskazane. [3]
          Opakowanie: Mówiąc szczerze właśnie dzięki opakowaniu skusiłem się na zakup tego piwa, bo cena wręcz odpycha (1,09zł). Etykieta zgrabna, butelka NRW, kapsel firmowy (na półce były też egzemplarze z gołym). Niestety brak informacji o ekstrakcie; pewnie jest tak niski, że głupio by było podawać... [4]
          Uwagi: Mimo ceny - nie polecam. Chyba, że ktoś potrzebuje porządnych butelek do piwa domowego, ale i tak lepiej do skupu pójść...

          Moja ocena: [2.925]
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            #6
            Fotka:
            Attached Files
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎