Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Gotyckie Krzepkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Grudziądz, Gotyckie Krzepkie

    Gotyckie Krzepkie 9% Piwo Ciemne Mocne Tradycyjnie Warzone
    Piany w zasadzie brak.
    Barwa rubinowa.
    Zapach kożlakowy.
    Smak złożony i bardzo ciekawy- ni to porterowy, ni to kożlakowy.Są tu nuty charakterystyczne dla obu tych piw ale nie dość, że zmieszane ze sobą to jeszcze poszczególne smaki pojawiają się i znikają w czasie picia.
    Wydaje się bardziej porterowe niż kożlakowe, chociaż łagodniejsze, mniej dymne i słodsze.
    Lekko przypalone, nieco winne , wyrażnie słodkawe z owocową,jakby wiśniową nutą ale przy tym ze zdecydowaną goryczką.
  • Budvar
    Senior
    • 09-2005
    • 265

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: moim zdaniem zbyt jasny, zbyt przezroczysty, pod światło pobłyskuje pomarańczowo-brązowo [3.5]
    Piana: w beżowym odcieniu, o kremowej konsystencji, stosunkowo trwała, ale niestety nie wytrzymuje do końca... [3.5]
    Zapach: wyraźnie palony, złagodzony jakby mlecznymi nutami [4]
    Smak: spora goryczka, jednak dominuje słodko-palony posmak, być może nieco za słodki, nie czuć w nim aż tak dużej mocy i tu wielki plus za brak alkoholowych nut [3.5]
    Wysycenie: nie za duże, tu wydaje się odpowiednie [4]
    Opakowanie: nie jest to szczyt inwencji, ale całość robi dość zgrabne wrażenie [3.5]
    Uwagi: zakupione w Grudziądzu

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Bardzo fajne piwko, dosyć słodkie, koźlakowate. Kompletnie nie czuć tych procentów. Gazu trochę mało.
      Smaczny ciemniak, przyjemna odskocznia od porterów.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piszą, ze bursztynowe ale dla mnie ejst to kolor pomiedzy mahoniem a rubinem, bardzo mi sie podoba [5]
        Piana: bezowa, drobniutka, kremowa, opada powoli, osadza się w niedużej ilości na szkle [4.5]
        Zapach: dość wyrtawny, czuc palność z owocowymu nutami [4.5]
        Smak: Pełne w smaku, wytrawnośc połaczona z delikatna palnościa i lekko słodowymi/slodkimi nutkami ale bardziej owocowymi, nie czuć w ogóle alkoholu. [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: Bardzo mi sie podoba, ładna etykieta, firmowy kapsel, w skladzie najbardziej przypadł mi do gustu jeden ze składnikow - piwowarskie zaklęcia [5]
        Uwagi: Doskonale, ciemne, mocne piwo, miła niespodzianka mimo, że mocne, już żałuję, że po poprzednich Grudziądzach - kiepskich, zakupilem tylko jedna butelkę. Jak dla mnie bomba.
        Zakpuone z calą serią innych grudziądzkich nowści w PiP w Jankach

        Moja ocena: [4.775]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pod światło piękny rubinowy kolor. [4.5]
          Piana: Jasnobeżowa o kremowej konsystencji. Opada niezbyt szybko. Podczas picia osadza się na ściankach szklanki. Prawie do końca zostaje na powierzchni. [4.5]
          Zapach: Słodowy z dodatkiem paloności [4]
          Smak: Zaskakujaco dobry, mimo dużej zawartości alkoholu nie przeważa on w smaku. Czuc natomiast bardzo dobrze nuty palonego słodu. [4]
          Wysycenie: Dobre, nie za duże. Nie zalega na żołądku. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta poprawna, zawiera podstawowe informacje o piwie. [4]
          Uwagi: Piwo zakupione w Gambrynusie, cena spora, ale warto było. Na pewno do powtórzenia.

          Moja ocena: [4.1]
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękny, kawowo-rubinowy [5]
            Piana: z pianą gorzej. Szybko znika choć pozostawia po sobie kilka wysepek. [3]
            Zapach: słodowo-palony [4]
            Smak: słodowo-palono-owocowy. Miłe zaskoczenie!! Nie czuć wogóle alkoholu!
            Co dziwne przy takim voltarzu. [4.5]
            Wysycenie: idealne. [4.5]
            Opakowanie: ciemna kolorystyka etykiety pasuje do piwa, but.ŻGB, kapsel firmowy. Super. [4]
            Uwagi: Zakupiłem na Giełdzie Tyskiej za 3zł i stwierdzam że się bardzo opłacało. Piwko nie ma nic wspólnego z "mocarzami: (typu Wojak 9% z Belgi). Bardziej przypomina mi Irlandzkie Mocne z Krajana. Bardzo miłe, super zaskoczenie. POLECAM!!

            Moja ocena: [4.175]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • Bekiesz
              Senior
              • 09-2005
              • 140

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mahoniowo-orzechowy,przejrzysty. [4.5]
              Piana: Beżowa,drobne pęcherzyki.Początkowo dość gruba warstwa-niestety szybko redukuje sie do grubości ok.dwóch mm.Ładnie osadza się na szkle. [4]
              Zapach: Słodowy,palony z mocnym akcentem orzechowym. [5]
              Smak: Wytrawny i mocno palony.Co ważne-nie jest zdominowany przez alkohol(mimo groźnie wyglądających 9% na etykiecie). [5]
              Wysycenie: Niewielkie,lecz w przypadku tego piwa-właściwe. [4.5]
              Opakowanie: Największa wada to brak podanej wartości ekstraktu.Po za tym ok. [4]
              Uwagi: Zakupione w "Joli" na Koszykowej w Warszawie za 3.30 zł. za 0.5l.
              Nawet jesli troche przepłacone-nie żałuje.Świetne piwo,z grudziądzkich chyba najlepsze.

              Moja ocena: [4.8]
              Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno miedziany, prawie brązowy. Bardzo apetyczny [5]
                Piana: Szybko opada do absolutnego zera. Dobrze, że choć z początku się pojawiła. [2.5]
                Zapach: Ciemnego karmelu z delikatną alkoholową nutką. [4.5]
                Smak: Chlebowo-karmelowy z lekką goryczką od słodu i ostrym posmaczkiem alkoholu w tle. Przeszkadza mi ten alkohol troszkę. [4]
                Wysycenie: W szklance leniwe ale w ustach orzeźwiające. Nie pozostaje na żołądku. Niestety nie pomaga też pianie. [3.5]
                Opakowanie: Etykieta estetyczna czoć barwy są lekko blade. Ładny firmowy kapsel. Brak podanego ekstraktu. Trzeba by dopracowac tę etykietę. [3.5]
                Uwagi: Wydaje mi się, że piwo chyba musi poleżakować troszkę bo jak na razie to poza tym, że jest przyzwoite, to nie zachwyca niczym szczególnym.

                Dzięki Bombadil13 za możliwość ocenienia.

                Moja ocena: [4.025]

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno rubinowy. [5]
                  Piana: Bardzo gęsta i kremowa, lekko brązowa. Trzyma się dość długo i osiada na ściankach. [4.5]
                  Zapach: Bardzo ładny, palony trochę, bez mocnych zapachów alkoholowych [4.5]
                  Smak: Świetny smak jak na tak mocne piwo! Wogóle nie czuć alkoholu. Smakiem przypomina troche Eire z Czarnkowa, palony posmak, trochę słodkie, delikatnie nachmielone. [5]
                  Wysycenie: Trochę słabo gazowane. [3.5]
                  Opakowanie: Komplet etykiet, nadruk na kapslu. Etykiety czasem nieestetyczne. [4]
                  Uwagi: Cena 2zł za takie dobre piwo to naprawde dobra cena! Gratulacje dla Grudziądza za takie dobre ciemne.

                  Moja ocena: [4.65]

                  Comment

                  • offoonek
                    Junior
                    • 12-2006
                    • 1

                    #10
                    Dosyć krzepkie to krzepkie...kiedy po raz pierwszy trafiło do mnie Gotyckie szczerze powiedziawszy dość sceptycznie byłem doń nastawiony...jednak teraz po kilku...kilkanastu próbach testu stierdzam ze pierwsze wrażenie może mylić...piwo o bardzo charakterystycznym smaku i aromacie...nie jest to typowy porter, nie wiem czy za sprawą grudziądzkiej wody czy innych tajników tamtejszych mistrzów browarnictwa...piana dosyć nieznaczna jak ktoś wyżej już zdążył zauważyć, ale moc i aromat zdecydowanie na tak!!jedno z lepszych w browarze Grudziądz...

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika offoonek
                      Dosyć krzepkie to krzepkie...kiedy po raz pierwszy trafiło do mnie Gotyckie szczerze powiedziawszy dość sceptycznie byłem doń nastawiony...jednak teraz po kilku...kilkanastu próbach testu stierdzam ze pierwsze wrażenie może mylić...piwo o bardzo charakterystycznym smaku i aromacie...nie jest to typowy porter, nie wiem czy za sprawą grudziądzkiej wody czy innych tajników tamtejszych mistrzów browarnictwa...piana dosyć nieznaczna jak ktoś wyżej już zdążył zauważyć, ale moc i aromat zdecydowanie na tak!!jedno z lepszych w browarze Grudziądz...
                      Bo to nie ma być porter

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mahoniowy, klarowny. Nie mam zastrzeżeń. [5]
                        Piana: Zaraz po nalaniu dość drobna, średnio obfita. Lekko beżowa. Niestety po kilku minutach znika całkowicie. [3.5]
                        Zapach: Intensywny z akcentami winnymi. Wyczuwa się że to mocne piwo ale zapach alkoholu nie jest odstręczający. Generalnie zapach jest identyczny jak w jurandowskim koźlaku. Poezja. [5]
                        Smak: Kolor, zapach i piana sprawiły bardzo dobre wrażenie. Pierwszy łyk i...no nie, ta słodycz wszystko psuje...Gdyby pozbyć się tej słodyczy wyszedłby zamiennik najlepszego polskiego bocka z Olsztyna. Ta sama wyczuwalna moc, podobny smakowy profil piwa. I gdyby tylko pozbyć się tej słodkawej dominanty... [3.5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Brak info o ekstakcie. Poza tym opakowanie nie wywołuje żadnych emocji. A to niedobrze. Generalnie jest poprawnie. [4]
                        Uwagi: Witamy kolejnego koźlaka na polskim rynku! Myślę że warto to piwo przeleżakować. Może straci tę irytujacą słodycz...

                        Moja ocena: [4.2]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          dywagacje o tym czy jest to koźlak i pokrewne wyleciały do nowego tematu:

                          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • stefek02
                            Junior
                            • 12-2006
                            • 2

                            #14
                            Gotyckie jest piwem jedynym w swoim rodzaju. Krótko można je określić na portera złamanego przez Karmi. Natomiast często podnoszona w opiniach słaba piana jest skutkiem tworzenia tego smaku. Proszę przeczytać uważnie skład na kontrze !

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Jest tam pianowstrzymywacz?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎