Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalak Světlý Speciál 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Malý Rohozec, Skalak Světlý Speciál 13

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 6 %, eks. 13%, svetle specialni pivo, m.Maly Rohozec
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, trwała, gruby kożuszek został do końca
    Zapach - chmielowo-słodowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - słodowy z wyraźnym chmielem, średnia goryczka, wyraźnie słodkie
    Dobre piwo o konkretnym pełnym smaku, może tylko trochę za słodkie

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 649 / 462 opisane na forum / 365 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      #3
      Czeskie mocne piwo (6% alk) z browaru koło Turnowa. Kolor i piana widoczna na zdjęciu powyższym, dodam że pianka trzyma się ładnie do końca. Takie typowe Czeskie piwo jak dla mnie z małego browaru. Czuć trochę słodkości (cukier w składzie oczywiście), do tego chmiel i goryczka. Na kolana nie powaliło ale jest ok.
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
        Czuć trochę słodkości (cukier w składzie oczywiście), do tego chmiel i goryczka. Na kolana nie powaliło ale jest ok.
        No akurat wydaje mi się, ze cukier do słodkości ma się nijak. Cukier jest po to, żeby tanio podkręcić woltaż. Fakt, daje charakterystyczny posmak, (już nie pamiętam ze szkolenia jaki), ale raczej nie słodki.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • babalumek
          Senior
          • 02-2004
          • 1207

          #5
          No nie będę się kłócił, jakimś wielkim znawcą piwa nie jestem, cukier w składzie tak mi się kojarzy po prostu. Ale jeśli to taki prosty i tani sposób na podkręcenie woltażu, to dlaczego nie stosują tego nasze rodzime browary?? To mamy piwo szlachetniejsze niż Czesi?
          MRKS Kuźnia Jawor

          WTS Sparta Wrocław

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
            No nie będę się kłócił, jakimś wielkim znawcą piwa nie jestem, cukier w składzie tak mi się kojarzy po prostu. Ale jeśli to taki prosty i tani sposób na podkręcenie woltażu, to dlaczego nie stosują tego nasze rodzime browary?? To mamy piwo szlachetniejsze niż Czesi?
            Stosują, stosują - tylko się tym nie chwalą . A żeby było taniej, to nie stosują cukru, tylko tańsze zamienniki (o ile mnie pamięć nie myli to np. syrop maltozowy). Stąd, między innymi, posmak spirytusu w wielu piwach.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              No, całkiem całkiem to piwko, rzeczywiscie trochę za słodkie, ale słodowość fajnie czuc. Piana trwała.

              2,20 w sklepie "101 piw"
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #8
                zaw. alk. 6,0% (ekstr. 13,0%), but. 0,5 l
                dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

                Sporo czeskich i słowackich piw ostatnio Marek z Pomorskiej sprowadził do swojego sklepu. Cieszy zwłaszcza fakt pojawienia się wielu piw z mniejszych czeskich browarów, po które nie trzeba już jeździć do naszych sąsiadów. Oby na dłużej. A przykładem są właśnie piwa z browaru Rohozec.
                kolor - ciemnozłoty, a nawet lekko wpadający w jasny bursztyn; niezwykle apetyczny;
                piana - pulchna, mięsista śnieżnobiała czapa bez najmniejszego zarzutu, wolno opadając tworzy grube placki;
                nasycenie - trochę zbyt mocne; przy szybszym piciu zalega jak diabli;
                zapach - słodowo-chmielowy z dobrze zaznaczoną zarówno zbożową słodowością, jak i ziołowym nachmieleniem;
                smak - dość specyficzna kompozycja nieco przesadzonej piwnej słodyczy z mocnym, wręcz cierpkawym, ziołowym nachmieleniem przypominającym mi nieco brytyjskie "alesy"; słodycz w tym piwe dość blisko spokrewniona jest z całkiem niezłym smaczkiem słodowym, i - mniejsza o to, czy pochodzi od cukru, czy jakichś tam słodzików - niestety tłumi go, a poza tym budzi niezbyt miłe skojarzenia znane z naszych piw mocnych... W końcówce piwo ratuje dobra, mocna goryczka chmielowa. I w sumie mam mieszane odczucia co do tego piwa.
                Zdjęcie Sibarha wciąż aktualne.
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  jedno z najsłabszych czeskich piw jakie dotąd piłem, w smaku dominuje słodycz, która tłumi resztę smaku - czuć co prawda jeszcze jakiś chmiel ale słabo, ot taka czeska Warka Strong
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    #10
                    Kolejne piwo browaru zaliczoe w Szklarskiej. Bardzo ciekawy kolor piwa piana wysoka i trwała pozostawiała ślad na szkle, wysycenie poprawne, zapach słodowo-chmielowy, goryczka wyczuwalna i mocniejsza z każdym łykiem. Ogóla ocena za to piwo dobra.

                    Comment

                    • dyzman
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 108

                      #11
                      To co charakteryzuje tego Skalaka to dość nietypowa barwa ( nieco mętna) , dla mnie zbyt słodkie, choć na pewno najlepsze w smaku wśród Skalaków. Jeśli ktoś ma ochotę na miodowy posmak w piwie, nie musi kupować piwa "z dodatkiem miodu" Proponuję nie wierzyć etykiecie , która wspomina o chlebowym posmaku! Pozdrawiam.
                      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #12
                        Bardzo lubię jasnego Skalaka 12°, półciemnego 11° i ciemnego 13°, z chęcą pijam też laną jasną 11°, ale jasnej 13° przełknąć nie mogę. Paskudnie słodka.
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Parametry i szata graficzna j.w., kupione w łódzkim Zofmarze.
                          Ciemnozłote, mocno nagazowane, piana wysoka, gęsta, sztywna i super trwała.
                          Zapach chmielowy, po ogrzaniu lekko owocowy.
                          Smak mocno goryczkowy z czymś ziołowym tak jak zauważył Dreamer, a jednocześnie słodowo-słodkawy. Zarówno goryczka jak i słodkość są ciężkie i zalegające - nie mylić z ogólną treściwością bo piwo może być treściwe i jednocześnie gładko wchodzić - a to jest niby wypijalne ale wchodzi ciężko.
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Kolor ciemnozloty.
                            Piana średniopęcheżykowa, średniowysoka szybko opada do ienkiej warstewki, która dość długo sie utrzymuje.
                            Zapach słodowo-chmielowy z alkoholowymi nutami w tle.
                            W smaku ciężkie słodowo-goryczkowe.
                            Sokół83 porównał go do Warki Strong, ja aż tak słabo bym Skalaka nie oceniał, może nie zachwyca ale jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy od przeciętnych rodzimych piw w tym woltażu.
                            Kupione w Bełchatowie za 2,80
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Kupione w łódzkim Zofmarze.

                              Kolor: Ciemniejsze złoto, pasuje do ekstraktu.
                              Piana: Mimo lania z góry bardzo niska. Znika błyskawicznie.
                              Zapach: Silny, słodowy z odrobiną cukrowych "kwiatków". Trochę jak nasze mocne.
                              Smak: W smaku raczej też jak nasze mocne i to z gorszych browarów - mdląca słodowość, nieprzyjemna goryczka, wyczuwalne cukrowe "kwiatki". Rozczarowanie.
                              Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
                              Uwagi: Takiego piwa spodziewałbym się po Jabłonowie, a nie po Rohozcu! Na pewno nie do powtórzenia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎