Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Tmavy Ležák 11° /Konrad Kapucín 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Vratislavice, Konrad Tmavy Ležák 11° /Konrad Kapucín 11°

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 4,4 %, eks. 11 %, tmavy lezak
    Kolor - brązowo-czarny, klarowny
    Piana - drobna, beżowa, niska i nietrwała, znikła po 2 min
    Zapach - karmelowo-palony, sympatyczny
    Gaz - okey
    Smak - karmelowy, wyraźny, nuty palone wyraźne, lekko goryczkowo-cierpkie ze średnią słodyczą. Dobre lekkie ciemne piwko.
    Wypite (schłodzone) przy temperaturze 33 stopni ciepła za oknem. Przy tej temp. było mi za słodko i musiałem poprawić pilsem.

    W moim "zbiorze" piw zagranicznych nr. 644 / 466 opisane na forum / 369 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Piwo to ma na swoim koncie prestiżowe wyróżnienie European Beer Star (oczywiście w kat. "Bohemian Style Schwarzbier") oraz wielu czeskich nagród.

      Nadal 4,4% alk.
      aromat - zdominowany przez słodowo-karmelowe nuty
      barwa - mocno ciemna, pod światło z ciemnowiśniowymi refleksami
      piana - kremowa, dość obfita, niezbyt trwała, lekko oblepia szkło
      wysycenie - niewysokie
      smak - słodowe, karmelowe akcenty z dodatkiem palonych nut, dość duża nuta słodyczy (ale jeszcze akceptowalna), jak na jedenastkę spora treściwość, delikatna goryczka na finiszu.
      Sympatyczne, delikatne, "kobiece" ze względu na dosłodzenie, za czym zbytnio nie przeszkadzam. Ogólnie ok, ale jedenastek wolę ich półciemne:

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Etykieta zmieniona.

        piana: gęsta opada szybko, oblepia kufel i pozostawia wianuszek.
        zapach: palone słody - karmel
        smak: palone słody, słodki karmel, brak goryczki. Bez szału ale wypić można
        LP

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          A ja dla odmiany trafiłem na solidnie nachmieloną warkę. Obok goryczki przebijają się posmaki kawowe, karmelowe. Piania solidna, zapach karmelowy.

          Porządna ciemna 11-tka.

          Moja ocena: 4.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Kolor ciemny, klarowny, pod światło rubinowy.
            Piana dosyć wysoka i całkiem trwała. opadła do grubego kożuszka pozostawiając kilka plamek na szkle.
            Zapach palono-karmelowy, dość słodki. Średniointensywny, przyjemny.
            Smak z początku wydaje się lekko wodnisty, zaraz potem dochodzi do głosu palona kawowa goryczka. Po chwili daje się odczuć karmelową słodycz, aby na finiszu ponownie poczuć kawową goryczkę tym razem w asyście chmielu.
            Wysycenie idealne, pije się bardzo lekko.
            Opakowanie się nieco zmieniło. Fotka poniżej.

            Fajny, lekki, smaczny goryczkowy ciemniak. Wart zapamiętania.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Vratislavice, Konrad Kapucín 11°

              Barwa ciemnobrązowa, pod światło klarowna.
              Piana kremowa, drobnoteksturowa. Redukuje się stopniowo do trwałej pierzynki, zostawiając na szkle nieco śladów.
              Aromat zbudowany na słodkawej słodowości. W tle karmelowe nuty.
              W smaku na pierwszym planie palone słody. Zaraz potem mamy karmel i posmaki jakby preparowanego ryżu. Goryczka jest nieznaczna. Treściwość średnia. Na podniebieniu zostają te palone, nieco kawowe nuty.
              Nagazowanie niskie, do średniego.
              Butelka oklejona w dość nieszczególne etykiety. Niby historyczna stylizacja graficzna, jednak pozbawiona wyrazu. Do tego niezbyt starannie naklejone. Kapsel firmowy. Alkohol 4,4%, ekstrakt to czeska 11.

              Piwo jak najbardziej do wypicia, chociaż jak dla mnie ma zbyt niską treściwość. Nie zachwyca także oprawą graficzną. Najprawdopodobniej to klon (rocznicowy?) standardowego vratislavskiego ciemniaka (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=62656)
              Według mnie zasługuje na 7 w skali 1-10.
              Attached Files
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                Najprawdopodobniej to klon (rocznicowy?) standardowego vratislavskiego ciemniaka (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=62656)
                Według mnie zasługuje na 7 w skali 1-10.
                Tak, to to samo piwo, tylko świąteczna seria retro z kopiami etykiet z lat 80-tych:

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Piana dość duża, opada do warstewki...
                  Gaz średni...
                  Kolor ciemny rubin wpadający w ciemny brąz...
                  Zapach karmelowy...
                  Smak karmelowy ale nie "przypalony", piwo jest lekko słodkie, niezbyt gęste... goryczka nie dominuje...

                  Nie najgorsze... piwo jest dość łagodne... nawet nie lubiący tego typu nie powinni się krzywić gdyby "musieli" je wypić...

                  Może zaproponuje troszkę większe foto...
                  Attached Files

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Przyjemny karmelowy aromat z bardzo delikatnymi elementami kawy zbożowej.
                    W smaku wytrawne, ciemne słody wyraźne, goryczka zaskakująco wysoka (jak na przeciętne tmave) choć w istocie minimalna.

                    Bardzo dobre, niezbyt pełne, orzeźwiające piwo bez dodatków słodzących, co w wypadku czeskich ciemniaków nie jest takie oczywiste.

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      KOLOR: ciemnobrązowy, lekko prześwitujący pod światło.
                      PIANA: jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa. Nie było jej zbyt wiele, jednak trwała.
                      ZAPACH: głównie kawa zbożowa, odrobina gorzkiej czekolady i nuta diacetylu.
                      SMAK: w smaku nieco rozwodniona kawa zbożowa, trochę słodu, przypalonego karmelu i lekki posmak maślany. Delikatna kwaskowatość na finiszu, goryczka niska. Całość lekka, ale w sumie smaczna i pijalna.
                      WYSYCENIE: średnie.
                      OGÓLNIE: nie jest to jakieś wybitne piwo, ot lekki, pijalny czeski "ciemniak", którego wypiłem jednak z przyjemnością. Termin do 07.09.18, butelka 0,5 L.
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        No to kilka latek mija od mojego wpisu o tym ciemniaku....

                        Sprawdźmy to !

                        Piana - spora, na dłużej warstewka.
                        Lacing - trochę było.
                        Gaz - nie za dużo.
                        Barwa - ciemny brąz z refleksami rubinowymi.
                        Aromat - paloność, ciemna owocowość.
                        Smak - fajnie palone, ciemne susze owocowe, lekka goryczka.

                        Przyjemny ciemniaczek ocena jak najbardziej pozytywna.

                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎