Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płock Minibrowar, Krakowskie Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Płock Minibrowar, Krakowskie Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • bleik
    Member
    • 11-2002
    • 80

    #2
    ciekawe z czego wynika nazwa krakowskie a nie np: płockie

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bleik
      ciekawe z czego wynika nazwa krakowskie a nie np: płockie
      Od nazwiska właściciela, jak już wyjaśniono w tym poście
      Poszukuję

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładny kolor starego złota [4.5]
        Piana: Słabsza i nie tak trwała jak w ciemnym, ale poziom utrzymuje [4]
        Zapach: Zapach chmielowy, mocny, pojawiają się też jakieś trudne do określenia elementy, coś jakby las po deszczu. [5]
        Smak: Piwo jest bardzo nachmielone, treściwe. Gdy byłem pierwszy raz było wysmienite, przy drugim podejściu wydało mi się lekko rozwodnione, dlatego tylko 4. [4]
        Wysycenie: Dość słabe, podobnie jak w ciemnym, tylko tutaj jest trochę bardziej ta słabość odczuwalna [3.5]
        Opakowanie: 4,5 za całokształt atmosfery, kilka rzeczy do poprawy (firmowe szkło, podstawki) i będzie git [4.5]
        Uwagi: Piwo dobre, ale warki są nierówne, pierwsza była świetna, druga jest słabsza, ale takie uroki minibrowarów.

        Moja ocena: [4.375]
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Aktualnie piwo, które można wypić jako Krakowskie Jasne przypomina dawnego Palma w najlepszech swoich czasach. Piękny bursztynowy kolor, smak słodowo-owocowo-chmielowo-drożdżowy i takież aromaty. Piwo zupełnie inne, niż to z 1 warki. Ja zrobiłbym tak, Jasne zostałoby takie jak pierwsza warka, mocno chmielone, a z tego byłaby nowa pozycja w menu. Jak kiedyś spotkam piwowara to z nim pogadam, na razie nie miałem szczęścia.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: kolor dojrzałego zboża, mętnawe [5]
            Piana: nawet przy podaniu zaraz po nalaniu był tylko cienutki wianuszek dookoła szkła, po kilku łykach po pianie nawet wspomnienia nie ma [1]
            Zapach: przyjemny, wyraźny, lekko owocowy [5]
            Smak: delikatne i subtelne w smaku, owocowy posmak z lekką goryczką [4.5]
            Wysycenie: moim zdaniem ciut za duże [4.5]
            Opakowanie: ładny firmowy kufel, ale wafli brak [4.5]
            Uwagi: Ogólnie dobre piwko, szkoda tylko, że piany brak

            Moja ocena: [4.35]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • earl_grey
              Senior
              • 05-2005
              • 203

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętnawe, szczerozłota piękna barwa. [5]
              Piana: Niewielka od początku, bardzo krótko utrzymuje się na powierzchni, szybko zanika, pozastaje skromny okrąg na ściance kufla, lekko się na nim osadza. [2.5]
              Zapach: Rześki i bardzo mocny, trwały drożdżowo-owocowy aromat, lekko chmielowy. [5]
              Smak: Świetne i świeże, początkowo słodowy, po chwili nabiera owocowych, jakby cytrusowych nut. Pozostawia bardzo przyjemny chmielowy, długoutrzymujący się goryczkowy posmak. Każdy łyk to wielka przyjemność. [5]
              Wysycenie: Niewielkie, wg mnie niewystarczajace. [3]
              Opakowanie: Kufel, brak podstawek. [4.5]
              Uwagi: Pyszne piwo, w dobrej cenie.

              Moja ocena: [4.625]
              Last edited by earl_grey; 08-05-2007, 20:59.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, lekko mętne. [4]
                Piana: Bardzo słaba, mimo podjętych wysiłków. Duże bąble, zostaje obrączka. [2.5]
                Zapach: Zapach piw oldskulowych, lekko kwaśnawy, na początku także lekkie "rycerskie" nuty, czyli botwinka. [3]
                Smak: Trochę płaska goryczka, gdzieś daleko znowu nuty botwinkowe. Wyczuwalna także lekka słodycz. [3]
                Wysycenie: Spore, mimo pobytu doby po nalaniu w litrowej flaszy. [4]
                Opakowanie: Wziąłem na wynos w opisanych wcześniej flaszach. Mnie one nieco przypominają "Wodę Grodziską" onegdaj. Etykieta czytelna, choć niezbyt efektowna, na kontrze pełna informacja (4,5% alk., 13% Blg). Goły zakręcany kapsel. [3]
                Uwagi: Piwo do wypicia, lokal opiszę odrębnie...

                Moja ocena: [3.05]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, lekko mętne. [4.5]
                  Piana: W chwile po nalaniu przez barmankę cieniutka warstewka bąbelków na powierzchni, po chwili znikło i to, bez żadnego śladu na ściankach. [1]
                  Zapach: Owocowy, lekko słodowy, średnio intensywny. [3.5]
                  Smak: Słodowy z wyraźną owocowością, lekko wyczuwalna kwaskowość. Minimalna goryczka ale nie chmielowa a owocowa. [4]
                  Wysycenie: Minimalne, praktycznie niewyczuwalne. Nawet wstrząsanie kuflem nie powodowało ruchu bąbelków. [1.5]
                  Opakowanie: Bardzo fajny, solidny, kufel firmowy z grubego szkła. [5]
                  Uwagi: Piwo pite w browarze przy hotelu Płock. Nie było może nadzwyczajne ale mi smakowało. Przypominało piwa z małych browarów przemysłowych późnego PRL-u. Główna wada to prawie całkowity brak gazu, zaleta - niska cena (5 zł)

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #10
                    Zakupiłem to piwko także w litrowej butelce w cenie 8 zł. Doznania identyczne jak z kufla w browarze.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładne złoto, lekko opalizujące. [5]
                      Piana: Podczas nalewania trzeba lać z pół metra, żeby się cokolwiek wytworzyło. Nawet wtedy znika prawie od razu. [1.5]
                      Zapach: Silny, drożdżowo-ziarnisto-owocowy, bardzo przyjemny. [5]
                      Smak: Bardzo złożony. Czuć słodowość, owoce (morele, brzoskwinie, cytrusy), miód, solidną słodowość, lekką goryczkę. Posmak to wyraźna, przyjemna chlebowość, która po lekkim ogrzaniu sprawia wrażenie sezamowości. [5]
                      Wysycenie: Bardzo niskie, ale do piwa górnej fermentacji pasuje. [4]
                      Opakowanie: Kupowałem w browarze na wynos, więc raczej ocenię butlę. Absolutnie nie kojarzy mi się z nalewkami, raczej z "Ptysiem". Świetny, nietypowy kształt, bardzo mi się podoba. Do tego gustowna etykieta z podanymi wszystkimi informacjami. [4.5]
                      Uwagi: Spodziewałem się kolejnej minibrowarowej wariacji na temat pilsa, a dostałem bardzo fajnego, interesującego górniaka.

                      Moja ocena: [4.575]

                      Comment

                      • mmcinek
                        Member
                        • 01-2009
                        • 64

                        #12
                        Kupiłem, spróbowałem i wylałem. Piwo po prostu śmierdziało.
                        Może to jakaś wadliwa warka, nie mniej jednak zraziłem się do wyrobów tego browaru.

                        Comment

                        • Lesnick
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 153

                          #13
                          Właśnie spożyłem i powiem, że jestem zawiedziony. Piana zerowa bez mała, smak jakiś taki za mocno słodowy i drożdżowy, podobnie w zapachu. Jedynie barwa niczego sobie.

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Właśnie się pojawiły trzy Krakowskie - Jasne, Ciemne i Ciemne Mocne w Delikatesach "U Bartosza i Woyciecha" na Natolinie (http://www.browar.biz/forum/showthre...t=45838&page=2)
                            Cena za litrową flaszkę - 14.99
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                              Właśnie się pojawiły trzy Krakowskie - Jasne, Ciemne i Ciemne Mocne w Delikatesach "U Bartosza i Woyciecha" na Natolinie (http://www.browar.biz/forum/showthre...t=45838&page=2)
                              Cena za litrową flaszkę - 14.99
                              Było też Pszeniczne Białe, o ile pamiętam...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎