Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płock Minibrowar, Krakowskie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Płock Minibrowar, Krakowskie Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ładny, ciemnobrązowy (przynajmniej taki wydaje się w raczej słabym świetle panującym w pubie) [5]
    Piana: Drobnobąbelkowa, trwała o śmietanowej konsystencji [4.5]
    Zapach: Zapach jest super, świeży, słodowy z orzechowo-karmelowymi nutkami [5]
    Smak: Smak bardzo mi odpowiada, wszystko jest wyważone, nutki słodowe i chmielowe wzajemnie się uzupełniają, dodatkowo obecne elementy karmelowe. Dla mnie 5 [5]
    Wysycenie: Nasycenie to dla mnie najsłabszy element piwa, jest dość przeciętne, na szczęście tego piwa nie da się wolno pić, więc całkowite wygazowanie nie grozi [3.5]
    Opakowanie: 4,5 na zachętę, miły klimat, ale brakuje jeszcze dopracowania szczegółów (firmowe szkło, podstawki itd) [4.5]
    Uwagi: Piwo jest na prawdę dobre i warto choćby dla niego odwiedzić minibrowar.

    Moja ocena: [4.85]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobursztynowy, klasyczny dla ejla ale nazwa 'ciemne' dla tego piwa to zmyłka... [4]
      Piana: Obfita (szkoda że jej nadmiar barman bezlitośnie wygarniał łyżką), jedwabista. Dość szybko zanika ale cieniutka warstewka pozostaje do końca. [4.5]
      Zapach: Intensywny. Owoce plus słód. [4.5]
      Smak: Bardzo esencjonalne. Typowy owocowy posmak obecny w piwach górnej fermentacji. Lekko słodkawe, zero goryczki niestety... [4]
      Wysycenie: Umiarkowane ale tak jest przy ejlach. [5]
      Opakowanie: Fajne naczynie a'la pokal, szkoda tylko że nie domyto śladów szminki na krawędzi... [4.5]
      Uwagi: Pozostałe piwa z Płocka niewiele różnią się od opisanego. Jasne jest minimalne jasniejsze, mniej słodkie i słabiej nasycone. W mocnym wyczuwa sie natomiast troszkę więcej ekstraktu ale to są niuanse...

      Moja ocena: [4.3]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jak na ciemne to za jasne, jasno-rubinowe [4]
        Piana: totalny brak [1]
        Zapach: intenswyny, mi sie nasuwa zapach śliwkowy [4.5]
        Smak: dość szczypiące w podniebenie, oprócz wspomnianego wyżej śliwkowego posmaku dobrze zarysowana goryczka, ogólnie mozna powiedzieć wytrawne piwo z owocowym delikatnym smakiem [4]
        Wysycenie: trochę za duze [4]
        Opakowanie: firmowy kufel, brak wafelków [4.5]
        Uwagi: całkiem niezłe piwo ale bez szzególnych ochów i achów

        Moja ocena: [3.9]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor bardziej przystaje do piw jasnych bardzo mocnych, no ciemny to on nie jest. Napój lekko mętny. [3.5]
          Piana: Dość krótkotrwała, stworzyła centymetrowej wysokości wianuszek, rzadka. [3]
          Zapach: Niezbyt mocno słodowy, pasujący do "ciemności" . [3.5]
          Smak: Na początku lekka goryczka, potem jednak nuta słodowa przeważa. Dość zbilansowany. [3.5]
          Wysycenie: Niewysokie, bardzo drobne bąbelki jednak ciagle pracują. [4]
          Opakowanie: Butla litrowa, etykieta niewiele różniąca się od innych piw krakowskich (chociaż chyba "Krakowskiego"?), czytelna, pełne info (5% alk., 14% Blg). [3]
          Uwagi: Całkiem przyzwoite piwo, gdyby jeszcze miało kolor odpowiedni do nazwy...

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor nie jest zły, wszystko jak trzeba, ciemny bursztyn, lekko mętne (bo niefiltrowane), ale nazwa - ciemne? Ciemne to ono nie jest, dlatego taka niska ocena. [1.5]
            Piana: Piana w zależności od tego, jak Pani Barmanka nalewa. Zaczęła mi nalewać to piwo i piana wypełniła 90% pokala, no to piwo poszło do zlewu. Drugi raz już lepiej - ale nmiestety okazało się, że piana i tak zrobiła się za duża więc - stało się to, czego tygrysy nie lubią najbardziej - łyżka stołowa do zupy poszła w ruch... Nie miałem sumienia, żeby zwrócić uwagę. Potem ta piana wytrzymała jakiś czas, cienka obrączka obecna do końca. [2.5]
            Zapach: Bardzo przyjemny, ajlowy, czuje się owoce, słód... [4.5]
            Smak: Pyszne. Ajlowe, dość słodowe, z odpowiednią dość silną goryczką, czuć nutki owocowe. Od razu skojarzyłem z Fratrem Podwójnym (jedyne dobre piwo z KP). Drugie skojarzenie - Smocza Głowa ze Starego Browaru z Krakowa. [4.5]
            Wysycenie: Odpowiednie, czyli nie za wysokie. [4.5]
            Opakowanie: Dam 4, bo kufle firmowe są. Ja co prawda zamówiłem 0,3 (bno chciałem spróbować też innych) i tu już gorzej - szklankano name. [3.5]
            Uwagi: Najlepsze piwo z browaru! Inne ocenię niebawem.

            Moja ocena: [4.1]
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              No to fajnie, widzę, że w końcu przestały im kwachy wychodzić Trzeba będzie znowu spróbować
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Na pewno nie ciemny ale bursztynowy, mętnawe. I kłopot - nazwa obniża w tym przypadku ocenę. [3.5]
                Piana: Po nalaniu przez barmankę na około 2 cm, jednak dość szybko opada. Pozastawia nieregularne ślady na szkle i obwódkę na powierzchni. [3.5]
                Zapach: Miły, słodowo - owocowy, wyraźny. [4.5]
                Smak: Przede wszystkim owocowość, dalej słodowość. Lekka, rześka kwaskowość. Ciekawy smak. [4]
                Wysycenie: Niskie. Choć nie lubię dużo gazu w piwie, to jednak tu jest go trochę za mało. [3.5]
                Opakowanie: Firmowy, zgrabny kufel z logo browaru. Tak jak powinno być. [5]
                Uwagi: Poprawne piwo, smakowało mi. Skąd jednak nazwa Ciemne? Piłem wiele ciemniejszych piw które miały w nazwie "jasne". Degustowane w browarze Płock, cena 0,5 l - 5 zł. W wersji w litrowych butelkach - 8 zł.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Opalizujący bursztyn. Sam w sobie bardzo ładny, ale na pewno nie odpowiada piwu ciemnemu. Dlatego ocena leci w dół, a nie poleciałaby, gdyby piwo nazwać np. "Bursztynowe". [2.5]
                  Piana: Podobnie jak w jasnym, trzeba się bardzo napracować, żeby utworzyć pianę, ale powstaje wyższa niż tam. Niestety, niemal równie szybko znika. [2.5]
                  Zapach: Silny, owocowo-miodowo-kwiatowy, z lekkimi akcentami orzechowymi. Bardzo fajny, on akurat pasuje do piwa ciemnego. Wrażenie trochę psuje leciutka stęchłość. [4]
                  Smak: Bardzo solidne i treściwe, z wyraźnymi owocowymi nutami, wyraźną goryczką, wytrawnymi, winnymi posmakami oraz słabym, chlebowym finiszem. Nie zachwyciło mnie tak jak jasne, ale i tak jest to porządne piwo. [4]
                  Wysycenie: Niskie, ale do takiego ejla pasuje. [4]
                  Opakowanie: Kupowałem w browarze na wynos, więc raczej ocenię butlę. Absolutnie nie kojarzy mi się z nalewkami, raczej z "Ptysiem". Świetny, nietypowy kształt, bardzo mi się podoba. Do tego gustowna etykieta z podanymi wszystkimi informacjami. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Otwieram butelkę 1l, wącham - ocet. No i masz, zepsute. Nalewam - piwo jest jasne. Nieźle się zaczyna... Musiała być grubsza impreza podczas rozlewu.

                    Nalewam do kufla, wącham jeszcze raz. Jest ok, więc jednak piję i kolejne zaskoczenie, tym razem na szczęście pozytywne, bo to bardzo fajny ale. Klasycznie owocowy, ale i słodowo treściwy. Godny polecenia, tym bardziej więc nie rozumiem pomysłu na nazwę - jeśli to piwo kupi miłośnik dunkli, może być zawiedziony, z kolei miłośnik ale po prostu go nie kupi, chyba że akurat lubi ciemne. Jeśli dodać, że piwo z Płocka nazywa się Krakowskie (tak, wiem dlaczego) to mamy już kompletne pomieszanie z poplątaniem.

                    Szukam puenty (bez trzech akapitów ocena nieważna), ale (nomen omen) chyba już nie znajdę.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Najbardziej mi smakowało ze wszystkich zakupionych w browarze, najlepiej się piło. Niestety i w tym nie bardzo podchodziła mi momentami wychodząca na pierwszy plan landrynkowa słodkawość.
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎