Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Józefa 17, Pub Wręga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kogra
    Senior
    • 03-2005
    • 139

    Józefa 17, Pub Wręga

    Jest tam ogródek w którym można się napić Tuchera z beczki. Jest weizen jasny i ciemne.
    Ciemne niestety nie wiem jakie, bo chłopak który nalewał wiedział tylko że ma jasne i ciemne. Ale nie był to raczej weizen dunkel, więc może Unfrankisch albo Bajuvator?
    ceny 0,5-6 zł, 0,3-5 zł. I jeszcze Żywiec z beczki. Poza tym można tam chyba smacznie zjeść ( potrawy które nosili wyglądały apetycznie). Samego pubu w piwnicach nie odwiedzałem więc nie wiem jak tam jest. Natomiast ubikacja ogródkowa na 5.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kogra
    ... może Unfrankisch ...
    raczej Urfrankisch Dunkel, bo taki jest też w Espresso i kiedyś był w Domu Norymberskim.
    po raz kolejny przyjezdny znajduje ciekawy lokal (pod względem piwa), oj wstydzić się lajboCki
    Last edited by e-prezes; 07-08-2006, 17:14.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Ekstra lokal. Juz samo położenie w piwnicy i spore stoły sprawiły, że poczułem się fajnie. A po pierwszych łykach pszenicznego Tuchera zrobiło się błogo. Warte odwiedzenia i dłuższego posiedzenia. Dobre jedzenie w dobrych cenach.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Obecnie Tuchera nie ma, ma być dopiero po Nowym Roku. Na nalewakach koncernówki.

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          #5
          Spory ogródek na podwórku kamienicy. Przy nim na nalewakach Tuchery: Urfranklich Dunkel i Hefe Weizen hell po 9 zł, koncernówki po 6,50 zł. Są też Tuchery butelkowe (jasna i ciemna pszenica) po 9,50 zł.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Nie wiem jak jest na dole, ale ogródek niczego sobie. Na Kazimierzu jest już w czym wybierać.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
              Spory ogródek na podwórku kamienicy. Przy nim na nalewakach Tuchery: Urfranklich Dunkel i Hefe Weizen hell po 9 zł, koncernówki po 6,50 zł. Są też Tuchery butelkowe (jasna i ciemna pszenica) po 9,50 zł.
              Nic się nie zmieniło.
              W piwnicy jest duża sala w jaskrawym kolorze i płytkami na podłodze. Sala duża ale tylko kilka ław, stolików gdzie może usiąść większa grupa. Pusto tam, przestrzennie. My siedzieliśmy jak zwykle w ogródku. Dla mnie lokal bez klimatu. Za to obsługa bardzo miła.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • kielbaska
                Junior
                • 08-2009
                • 28

                #8
                Ogródek bardzo przyjemny, w środku nie byłem. Jasny weizen i ciemny jęczmień Tuchera bardzo dobre, tyle że Weizen podany 'z automatu' z cytryną, więc lepiej zawczasu ostrzec, iż chce się bez, jeśli się nie chce. Wszystko w firmowym szkle od Tuchera. Dodatkowo widziałem jeszcze Tuchery w lodówce, w butelkach, ale na rekonesans nie było już czasu. Niestety akurat leciały szanty, których nei cierpię, ale piwo, słońce i miła obsługa rekompensowały to aż nadto.

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #9
                  Tucher jasna pszenica, ciemna pszenica oraz Ciechan miodowy (beczka) po 9 zł za 0,5l. Duży lokal i obszerny ogródek. Obsługa niekumata w temacie piw, które mają na stanie. Przytoczę prawie dosłowny cytat kelnerki: "Ten jasny Tucher jest jak pszeniczne Tyskie". Lokal bez klimatu, a właściwie to mieszanka klimatów, jakby właściciel nie potrafił zdecydować się na coś konkretnego. Plusem jest dużo miejsca, co pozwala odpocząć. Muzyka jak klimat - mieszana; ja trafiłem na sporą dawkę kawałków z lat osiemdziesiątych, Barry White, Scorpions i jakieś nieznane mi polskie wokale.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tucher jasna pszenica, ciemna pszenica oraz Ciechan miodowy (beczka) po 9 zł za 0,5l.
                    Jesteś pewien, że to ciemna pszenica? Zawsze był Urfrankisch Dunkel (sprawdzałem na kapslochach z beczki). Fakt, że czasem sprzedawany jako ciemna pszenica.

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #11
                      Jestem pewny, bo miałem w rękach tę butelkę: Tucher, Dunkles Hefe Weizen.
                      Z kranu nie piłem, bo pani nie była mi w stanie wyjaśnić co (i czy w ogóle) mają.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        Obecnie nie ma śladu po tucherach...

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎