Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Radical Brewing, Randy Mosher Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena: 119.99zł / 113.99

Anglojęzyczna:
Praktyczny przewodnik dla tych, którzy chcą tworzyć nowe receptury piw. Zawiera opisy i receptury wielu historycznych stylów piw.

Waimea NZ 2016 - 50 g szyszki 17,09% aa Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena promocyjna - zamiast 11.66zł,
zapłacisz jedynie
: 6.34zł - tylko do 31-12-2018!
Szyszki:
Nowozelandzka odmiana chmielu będąca wnuczką Pacific Jade. Nada Waszemu piwu aromatów tangelo (mieszanki grejpfruta i mandarynki), owoców cytrusowych i igieł sosnowych. Może być stosowana dla goryczki, smaku i aromatu.
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 12-04-2002, 07:12
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is online now
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy poddziały w browarnictwie amatorskim

ponieważ coraz trudniej się tu poruszać, trzeba trochę porozdzielać tematy, jeśli masz jakieś sugestie odnośnie tego jakie pod-działy tutaj utworzyć żeby było łatwiej i przejrzyściej, to je tutaj zamieść.

po weekendzie zajmę się tym.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 08:58
Fotka Użytkownika: oryks
oryks oryks is offline
Senior

Miejscowość: Osielsko
Standardowy

Mówisz podział na poddziały ? Hmm .... może. Moim zdaniem nie rozwiąże to podstawowego problemu jakim są bezsensowne wpisy, nie majace nic wspólnego z tematem; bardzo fajne ale pasujące jedynie do działu "przy piwie" lub prywatnych wiadowmości. Od wczoraj popołudnia widzę około 10 nowych wpisów z czego jedynie 2-3 trzymają się tematu i wprowadzaja coś nowego do dyskusji.
Może administrator będzie usuwać takie niepotrzebne teksty ? Na forum jest juz zgromadzona spora wiedza i gdyby nie był zaśmiecony ( zwłaszcza w ostatnich tygodniach ) byłby gotowym do druku, cennym i niepowtarzalnym podręcznikiem piwowara domowego.
Może poddział w rodzaju "Obok warzenia" byłby ulagą dla tych co to nie moga się opanować. Natomiast z konkretnych tematów bezwzględnie kasować a po np. 3 takich wpadkach ( nie "literówkach" ) usuwać login z forum.
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 09:21
Fotka Użytkownika: wartburg
wartburg wartburg is offline
Gość

Standardowy

Ja jestem za. Zrobic dodatkowy poddzial np jak sugerowano "Obok warzenia". W dziale zasadniczym bylyby konkretne informacje o warzeniu, a w "Obok" wszystko co sie z tym wiaze pobocznie czyli np "Gdzie kupic slod w okolicach krakowa" etc. A nie trzymajace sie tematu duperele kasowac.

Wartburg
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 09:38
ART ART is online now
mAD'MINd

Standardowy

to wszystko jest słuszne, ale działu "Obok Warzenia" nie będzie. wystarczy już "Przy piwie". wedle życzenia zajmę się ostrzejszym egzekwowaniem regulaminu.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 09:48
Fotka Użytkownika: celt_birofil
celt_birofil celt_birofil is offline
† 2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Bielsko-Biała
Świetnie! Popieram

Proponuję rozszerzyć tą "egzekucję" na całe forum
Stare 12-04-2002, 17:19
Fotka Użytkownika: bari
bari bari is offline
Junior

Standardowy odnośnie poddrozdziałów

Całkowicie się zgadzam na podrozdziały zwłaszcza w sekcji Browarnictwo Domowe (Amatorskie).
Generalnie z mojej perspektywy, czyli juniora forumowicza i zainteresowanego tym jak zrobić piwko, forum jest za bardzo rozbudowane i już trochę trzeba czasu poświęcić by znaleźć jakieś cenne uwagi.
Przydałyby się takie informacje jak:
- wstęp - jak zacząć
- asortyment piwny - co trzeba mieć, gdzie znaleźć, za ile i u kogo,
- urozmaicenia - czyli jak lepiej wykorzystać inaczej drożdze, słód, chmiel oraz poprawy procesu itp
- zaawansowani - gadanie na temat nowszych i bardziej zaangażowanych sposobów robienia piwa
- pomysly i uwagi
- kontakty - dostawcy materiałów i asortymentu (kadzi itp), kontakty do forumowiczów wg miast, etc

Jesteśmy z kumplem po zrobieniu pierwszego piwa, tzn. własnie 6 dzień fermentuje. Najtrudniej było nam znaleźć potrzebny asortyment (wiadra, gary itp), stosunkowo trudniej materiały (drożdże, itp). Tak na prawdę to musimy jeszcze kupić te rurki, kraniki szklane kadzie (tylko można dostać w lecie gdy okres na robienie win) itp, a nie wiemy gdzie to znaleźć.
Pomysłem też dobrym jest np. "zagwarantowanie" fachowej i szybkiej pomocy dla początkujących, robiacych swoje pierwsze piwko. Coś jakby posiadanie własnego mentora.
My dużo zawdzięczamy Krzysiowi (wielkie ukłony) i myślę, że warto "nowych" obtoczyć taką "opieką".
Pomysłem też jest zrobienie ankiety ilu z forumowiczów już zrobiło swoje piwko, ilu zamierza itp.

O kurde, za dużo napisałem!!!!
Trójmiasto pozdrawia wszystkich forumowiczów!!! Zwłaszcza tych którzy zrobili już swoje. Zwłaszcza jak my, przez pieluchę!!!!

BARI

P.S.
A są planowane jakieś imprezy forumowiczów?
Stare 12-04-2002, 17:59
gul_gul gul_gul is offline
Premium Member

Miejscowość: Opole i okolice
Standardowy

Wrócę do tematu.

Art, uważam, że jeszcze nie ma problemu ,liczba tematów nie przekroczyła jeszcze 50 i można je wszystkie przeczytać w dwie godziny, a dziennych wpisów jest tak mało, że łatwiej je przejżeć gdy są razem niż ukryte w katalogach.
A dla tych, którzy chcą zacząć są b. dobre artykuły Volkera.

Jedyny pomysł jaki mam to dział ' Moje pierwsze piwo' w którym tworzą tematy ci, którzy zaczynają i chcą się pochwalić lub oczekują pomocy od któregoś z guru.
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 21:28
eljoter eljoter is offline
Junior

Standardowy

uwazam że nie ma co robić problemu, nasze forum jest jeszcze tak ubogie ,że z każdego wejscia powinniśmy się cieszyć.A jesli ktoś szuka praktycznych informacji to napewno je znajdzie.
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2002, 21:28
Fotka Użytkownika: volker
volker volker is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
wartburg napisal/a
Ja jestem za.
Ja też jestem za.

A nawet przeciw.

Z jednej strony zgadzam się z propozycją stworzenia nowych pod-poddziałów, ponieważ krok po kroku będzie tu mnóstwo różnych tematów, a nowy członek forum nie wie, gdzie zacząć czytać.

Z drugiej strony zaś mamy już kilka tematów, które się w ciągu dyskusji (gadania???) rozwiniały i pokrywają już większość aspektów piwowarstwa domowego w ciągu jednej dyskusji (patrz na przykląd temat Krzysiowe warzenie lub Drożdże piwne, jeżeli teraz dobrze pamiętam). Gdzie rozmieścić temat taki?

pyta niezdecydowany

Brunnenbräu Hausbrauerei

volker edytował/a post 12-04-2002 o godz. 21:29.
Odpowiedz cytując
Stare 14-04-2002, 07:26
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Myślałem o tym sporo, ale na razie nie mam pomysłu na podział.

Więcej dyscypliny - TAK !!!

Bari - poszukaj w forum "Imprezy, promocje, wydarzenia"

Dla początkujących - najpierw artykuły.
Odpowiedz cytując
Stare 14-04-2002, 12:14
ZEET ZEET is offline
Junior

Standardowy

Fajnie by było aby wszyscy laicy mieli gdzie zadawać swoje
śmieszne (dla Seniorów) pytania bez narażania się na wrogość.
Aby Forum miało się rozwijać potrzebuje nowych . Sądzę że
wielu odeszło stąd z rażonych .
Stare 14-04-2002, 16:21
kysio kysio is offline
Gość

Standardowy

Ja bym tam nie był taki zasadniczy. Dożo osób właśnie tutaj po raz pierwszy spotkało się z pojęciem "browarnictwa domowego"
(np.ja) i na początku czuje się trochę niepewnie w kwestii niektórych pojęć i czynności. W końcu to amatorzy. Myślę że zwrócenie uwagi wystarczy, choć niektóre pytania są już męczące.
No cóż widać tak musi być!
Odpowiedz cytując
Stare 14-04-2002, 19:29
Fotka Użytkownika: bari
bari bari is offline
Junior

Standardowy

Bezsprzecznie ZEET masz rację. Powinno być stworzone miejsce, takie laboratorium lub akwarium, w którym "dojrzewają" młodzi birofile i inni piwosze oraz w którym będą mieli możliwość i okazję usłyszeć radę eksperta, gdzie mogliby bez narażenia się na krytykę, czy perspektywę kilkugodzinnego przewertowania stron forum lub stron www uzyskać odpowiedź na każde pytanie (oczywiście w miarę szybko - ale widząc po Waszej ART i Krzysiu oraz innych aktywności z czasem odpowiedzi nie powinno być problemu). W tym akwarium, czy laboratorium każda kijanka-browarnik będzie pod czujnym okiem seniora żabola!

Co Wy na to? - to pytanie głównie do Ciebie ARt, ale i też do wszystkich forumowiczów?
Stare 15-04-2002, 09:14
Fotka Użytkownika: oryks
oryks oryks is offline
Senior

Miejscowość: Osielsko
Standardowy

Nikt tutaj myślę nie ma pretensji o TREŚĆ pytań. Nie zauważyłem nigdy by "stary" wyśmiewał naiwność pytań "młodego". Nie tylko nowicjusze maja prawo zadawać podstawowe nawet prymitywne pytania. Sprawa polega jednak na tym, że odpowiedzi na większość są na tym forum. Minimum szacunku dla pracy, czasu ( może i pieniędzy ) innych osób wymaga aby samemu się trochę wysilić i SZUKAĆ a nie tylko klepać jęzorem (właściwie klawiaturą ) bo tak łatwiej i oczekiwać, że ktoś kolejny raz będzie odpowiadał. To powoduje, że kolejnemu nowicjuszowi jeszcze trudniej przetrawiać zawartość forum bo staje się ono po prostu nudne. To właśnie prywatne teksty i półsłówka w nieodpowiednich momentach mogą zrazić nowych do udziału w dyskusjach.

Inna propozycja : czy ktoś z doświadczonych podjął by się stworzenia artykułów z niektówrych najtreściwszych tematów ?

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Stare 15-09-2002, 23:03
Mawas Mawas is offline
Senior

Miejscowość: Kalisz
Standardowy

Przyłączając się do dyskusji uważam, że powinna znaleźć się dział pt.NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.
Krzysiu już to zaproponował ale uważam że taki dział powinien być aktualizowany w miarę często i powinien mieć odnośniki do tematów w których odpowiedzi się znajdują.
Zaoszczędzi to czasu nowym forumowiczom i być może nie zniechęci ich do dalszego uczestnictwa w naszym klubie.
Mawas
Odpowiedz cytując
Stare 16-09-2002, 07:23
Fotka Użytkownika: pjenknik
pjenknik pjenknik is offline
Senior

Miejscowość: Black Moustache City
Standardowy

Ja postulowałem utworzenie poddziału gdzie będą oceniane piwa tworzone amatorsko. Wiem z własnego doświaczenia, że piwowarzy amatorzy wymieniają się swoimi produktami, można więc wprowadzić dział służący do ich opisu i oceny.
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2002, 11:09
muciek muciek is offline
Member

Miejscowość: Nowa Ruda
Standardowy podział

Zwykle jest tak, że dane pytanie a co za tym idzie odpowiedź dotyczy konkretnego rozdziału mającego swe odzwierciedlenie w warzeniu piwa. Tak więc proponuję działy: receptury, zacieranie, filtracja, warzenie, fermentacja.
Może to wyglądać jak forumowe step-by-step.
Użytkownik wchodząc do któregoś z tych działów może dowiedzieć się więcej na temat konkretnego kroku np. wszystkiego o zacieraniu tj. techniki, temperatury, "postoje" itp.

pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Stare 17-08-2003, 22:39
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

Dla mnie forum powinno żyć swoim życiem.(jesteśmy tylko ludzmi... jedni czytają forum dokładniej inni bardziej wyrywkowo)
Pozatym powino być dział z konkretami tzn taki ekstrakt z forum poukładanie według poszczególnych części warzenia (tzn podstawowy sprzęt,jak zrobić piwo z zestawu, jak z ze składników naturalnych itd,sugestie opisy jak różne osoby to robiły) (pozamykane oczywiście dla laików takich jak ja)
Przynajmniej dla mnie takie ułorzenie całości byłoby najodpowiedniejsze...
Stare 19-08-2003, 08:04
pawcio1 pawcio1 is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
ART napisał(a)
to wszystko jest słuszne, ale działu "Obok Warzenia" nie będzie. wystarczy już "Przy piwie". wedle życzenia zajmę się ostrzejszym egzekwowaniem regulaminu.
Mam propozycję , chyba wartą przemyślenia.
Bywam od jakiegoś czasu na takim forum Pirotechnika , jest tam dział "pirotechniczne przedszkole"
"Pokój dla Lamerów pirotechnicznych. Tu nikt nie wyśmieje Twojego pytania."

Nowi userzy moga tam pytać o wszystko, choćby było już w 40 miejscach i nikt się o to nie złości
Jak okrzepną i poznaja lepiej forum przechodzą do działów które ich interesują.
Można na takim "przedszkolu" ustawić kasowanie postów np. po 90 dniach.
Nie zaśmieca to innych działów ,a koledzy zdegustowani 34 pojawieniem się tego samego pytania mogą tam nie zaglądać.
Te powtarzające się pytania i tak będą tego nie zmienimy nie ma szans.
Stare 19-08-2003, 08:24
ART ART is online now
mAD'MINd

Standardowy

bardzo dobry pomysł. zaraz pójdzie do realizacji.

Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2003, 09:18
Senior

Standardowy

Cytat:
ART napisał(a)
bardzo dobry pomysł. zaraz pójdzie do realizacji.
BŁYSKAWICZNA REAKCJA JESTEM POD WRAŻENIEM
Stare 19-08-2003, 09:22
Fotka Użytkownika: crizz
crizz crizz is offline
...

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Hmmm, być może nie do końca rozumiem ideę... Jeżeli nowi Forumowicze będą zadawać pytania w dziale Dla Nowych i będą tam otrzymywać odpowiedzi, to co ich skłoni do czytania działów tematycznych? Chyba, że odpowiedzi będą w stylu: "Zajrzyj do posta Czesa, link tu".

Stare 19-08-2003, 09:35
Fotka Użytkownika: pjenknik
pjenknik pjenknik is offline
Senior

Miejscowość: Black Moustache City
Standardowy

Jestem za, uważam, że nie należy zniechęcać młodych, ale propozycja crizza wydaje mi się bardzo rozsądna.
Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2003, 09:36
ART ART is online now
mAD'MINd

Standardowy

tak. oraz "użyj wyszukiwarki"

Odpowiedz cytując
Stare 19-08-2003, 09:41
Senior

Standardowy

Cytat:
pjenknik napisał(a)
Jestem za, uważam, że nie należy zniechęcać młodych, ale propozycja crizza wydaje mi się bardzo rozsądna.
To nie tak, przecież Ci nowi przychodzą tu po wiedzę , napewno pójdą z "kołyski" dalej, na tamtym forum to pięknie działa .
Troszkę więcej wiary
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie