Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Premium Quality Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    EB, Premium Quality Beer

    Skoro EB ma niedługo przejść do historii, postanowiłem dać ostatnią szansę produktom z Elbląga. Na pierwszy ogień poszło EB Premium w butelce 0,33l. z kapslem twist-off. I tak:
    Alk. Max. 5,7% obj.
    Ekstr. 11,5% wag.
    Piana znikoma, kolor bardzo jaśniutki, za to gaz bardzo przyzwoity - pracuje z pełną mocą do końca. Zapach cienki, jakby wczorajszego zwietrzałego piwa.
    I teraz uwaga: smak. Polecam to piwo tylko osobom które zamierzają wsuwać na śniadanie białą kiełbasę z patelni Otóż jako popychacz do w/w dania smakowało wyśmienicie (aż sobie kurcze pomyslałem: takie dobre piwo, a ja je dopiero teraz kupuję, ach ta "opinia publiczna"). Gdy kiełbasa się skończyła, okazało się że jednak "opinia publiczna" miała rację co do tego piwa. Posiada ono niezbyt przyjemny, taki jakby plastikowy posmak (który był pewnie zabijany przez cudownie dobrą, pełniuteńką cholesterolu, tłuściutką smażoną kiełbę). Było nie było, ale dało się jednak dopić. Stawiam 3=.
    RIP Elbrewery.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Qbric
    Senior
    • 04-2001
    • 427

    #2
    Ja skonsumowałem to piwko także do kiełbaski (wiejskiej czy coś takiego) oraz chipsów. Wszystko odbyło się w plenerze Wyśmienite nie było, ale jak dla mnie całkiem, całkiem miły browarek. Warto zaznaczyć, że tego dnia konsumowaliśmy dwa rodzaje EB: jedno wyżej wymienione a drugie w puszce 0.5 rozlewane w Żywcu. Zauważalna była drobna różniczka w smaku (co zresztą nie powinno dziwić).

    Moja ocena 3+
    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      tak znane piwo a do tej pory tylko 2 oceny.........
      Piwo słabe piana znikła dość szybko ale ślady na szkle pozostały.Pierwsze łyki jakby bez wyrazu.
      Pozostawiłem to piwo w kuflu na 10 min aby zrobić sobie kolację a jak już zasiadłem aby je dokończyć nie mogłem dopić bez skrzywienia się. Chyba już długo nie spróbuję bo i cena niezbyt niska. A moja ocena 2+.
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        eb

        a moja ocena twgo piwa to pała, zawsze płukałem nim zęby przed wypiciem piwa
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Zgadzam się, obrzydlistwo!!!!!!

          Comment

          • Qbric
            Senior
            • 04-2001
            • 427

            #6
            Re: eb

            becik napisał(a)
            a moja ocena twgo piwa to pała, zawsze płukałem nim zęby przed wypiciem piwa
            Dziwny masz sposób na rozpoczęcie picia. Z reguły najgorsze wypija sie na końcu. No ale coż... w Galileii było podobnie...
            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              dla mnie reguła jest: najlepsze piwa na koniec, liczy sie smak który poźniej zostaje
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                #8
                to zależy ile pijesz , bo nieraz się zdarza że ostatniego już nie pamiętasz

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  pije zawsze tak zeby do domu wrocic na prostych nogach, trzeba pic a nie sie upijać, zreszta chyba cos nie na temat tu piszemy ) miało być o EB - jeszcze Art nas przerzuci gdzie indziej )))
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Qbric
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 427

                    #10
                    Może na dowcipy?
                    Mi tam EB smakuje/owało.
                    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                    Comment

                    • Krotoszyniak
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 516

                      #11
                      NIe wiem czy eksportowy EB jest inaczej robiony ale u nas w Kanadzie jest calkiem niezly . Super pijalnosc , niezle wyglada i ma niezla goryczke .
                      Admin z Ratebeera
                      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                      Comment

                      • And69
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 1487

                        #12
                        Piwo to ma duże wzloty i upadki , kiedyś numer 1 pod względem sprzedaży a teraz studnia w którą pompuje się pieniądze że reanimować trupa .

                        Comment

                        • Piwofil
                          Senior
                          • 01-2002
                          • 907

                          #13
                          Jak to jest, ma zniknąc a ja ciągle jeszcze widze je w sklepach

                          A wracając do samego piwa pamiętam jak kiedyś notorycznie je piłem w jednym z Pubów. Było naprawdę niezłe, wtedy mi bardzo smakowało. Niestety jakoś nigdy nie kupiłem w butelce, po ciągłym piciu tego samego piwa w knajpie wolałem coś innego.
                          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Mi to piwo nigdy nie smakowało. I zapewne już nie zasmakuje.

                            Comment

                            • szarpik
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 676

                              #15
                              A ja wrecz przeciwnie wystawiam temu piwu dobrą opinię . Spożyłem w butelce 0,5 ( cena 2.60 +kaucja) było naprawdę smaczne. Na stronniczość opini może troche wpływać fakt że piłem po dość długiej podróży rowerem w srodku lasu i w miłym towarzystwie ale nie zmienia to faktu że mam bardzo dobre wspomnienia po tym piwie.

                              ps. EB miało zniknąć w maju ,w porywach w czerwcu a my mamy prawie wrzesień!? Może nagle sprzedaż trochę wzrosła i decyzję wstrzymano? Wie ktoś cos o tym????
                              WWW.EKSTRAKLASA.NET

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎