Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Premium Quality Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
    pisze
    Powinno byc: Jest napisane.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
      Jest też w biedronce w czteropaku, ale nie zwróciłem uwagi czy można po jednym brać. Na dole plastiku pisze Grupa Żywiec Oddział w Elblągu, więc póki co nie pajacują i robią np. w Warce.
      Po jednym brać nie można. Zapytałem grzecznie Pani pracownicy Biedronki i tak mi odpowiedziała.

      P.S. 4 bym pewnie nie wypił.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • Jacek_C
        Senior
        • 12-2008
        • 102

        #48
        W niedzielę bez najmniejszego problemu kupiłem 1 puszkę w "stonce" więc nie trzeba od razu całego 4-paku

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty. [5]
          Piana: Na początku wysoka, buzująca, błyskawicznie opada do cienkiej obręczy i znika. [2]
          Zapach: Słodkawy, landrynkowy, pomyślałbym, że to jakiś strong. [2]
          Smak: Korpostandard. I to chyba nawet mniej goryczkowy, i jeszcze bardziej bezsmakowy, niż przeciętnie. Przy przełykaniu znany i (nie)lubiany kwasek. [2]
          Wysycenie: Za wysokie, ale nie aż tak rozsadzające trzewia, jak się obawiałem. [4.5]
          Opakowanie: Zawiera słód jęczmienny i jęczmień. A jeśli chodzi o grafiki itd. - pewnie na początku lat 90. był to powiew świeżości, ale dziś taki wygląd raczej nie zachęca. [3.5]
          Uwagi: Nie pamiętam, jak smakowało EB kiedyś - moja znajomość z piwem sprowadzała się wtedy do okazjonalnego zamoczenia ust w nim i stwierdzania, że jest fe. Dzisiaj moczę w nim usta i mam o nim niewiele lepsze zdanie.

          Moja ocena: [2.35]

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mało złocisty, bardziej żółty [3]
            Piana: Jak u Jean'a Reno, że o proto-księdzu Mateuszu nie wspomnę. Wysoka czapa i oblepia szkło [5]
            Zapach: Kwiatowy chmiel, słodowe. W nucie górnej mamy biszkopty, wino riesling (ale bez nafty) i troszkę ziół, typu rumianek, dziurawiec. W nucie dolnej bardziej słodowo, ale nadal lekko [4.5]
            Smak: Piwo jest bardzo lekkie, goryczka stopniowo ujawnia się na finiszu. Duże orzeźwienie i w sumie raczej przypomina to, które znam z lat młodości [5]
            Wysycenie: Ponad normę, ale pierwotniak też tak szczypał [2.5]
            Opakowanie: Daję tyle, bo ja to już widziałem, styl z medalami aż drażni, ale pewnie tak zostanie. Cieszy krawatka, bo jest "Czas na EB" [3.5]
            Uwagi: Miało być w Leclerc'u albo w Jebdronce, a znalazło się w małym sklepie monopolowym

            Moja ocena: [4.525]
            Last edited by Petitpierre; 29-04-2015, 10:29.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Mało złocisty, bardziej żółty [3]
              Piana: Jak u Jean'a Reno, że o proto-księdzu Mateuszu nie wspomnę. Wysoka czapa i oblepia szkło [5]
              Zapach: Kwiatowy chmiel, słodowe. W nucie górnej mamy biszkopty, wino riesling (ale bez nafty) i troszkę ziół, typu rumianek, dziurawiec. W nucie dolnej bardziej słodowo, ale nadal lekko [4.5]
              Smak: Piwo jest bardzo lekkie, goryczka stopniowo ujawnia się na finiszu. Duże orzeźwienie i w sumie raczej przypomina to, które znam z lat młodości [5]
              Wysycenie: Ponad normę, ale pierwotniak też tak szczypał [2.5]
              Opakowanie: Daję tyle, bo ja to już widziałem, styl z medalami aż drażni, ale pewnie tak zostanie. Cieszy krawatka, bo jest "Czas na EB" [3.5]
              Uwagi: Miało być w Leclerc'u albo w Jebdronce, a znalazło się w małym sklepie monopolowym

              Moja ocena: [4.525]
              Graal znaleziony, mamy niemal wybitnego pilsa za 3 złote?

              Comment

              • Kones
                Senior
                • 07-2014
                • 160

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Graal znaleziony, mamy niemal wybitnego pilsa za 3 złote?
                Andrzej Zieliński - Agnieszka OsieckaKróliczekCzy ktoś widział jak biegnie króliczek ulicąCzy to widział kto...W naszym mieście szukali króliczka ze świcąAż ...
                "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                Comment

                • marqqq
                  Senior
                  • 12-2014
                  • 659

                  #53
                  Raczej za 2 z groszami.

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, bardzo klarowny. [4]
                    Piana: Po nalaniu - obfita, pęcherzyki średniej wielkości. Dość spora warstwa utrzymała się do końca picia. Zaskoczenie! [4]
                    Zapach: Słodki, o umiarkowanej intensywności. Dominują aromaty słodowe. Nie zachęca, raczej odrzuca, aczkolwiek tragedii nie ma. [2]
                    Smak: Typowy dla koncernowych lagerów, nie wybija się w żadną stronę poza przeciętność. Lekkie piwo, które szybko i bezboleśnie wypiłem (z kolejnymi pewnie byłoby gorzej). [2]
                    Wysycenie: Średnie. Odpowiednie, aczkolwiek w górnych granicach mojej tolerancji. [4]
                    Opakowanie: Ładna szata graficzna, nostalgia robi swoje, stąd wysoka ocena. Kapsel dedykowany. [4.5]
                    Uwagi: Piwo wygląda bardzo ładnie, zawodzi dopiero w zapachu i smaku. To znaczy: nie zawodzi, bo spodziewałem się typowej koncernówki i to właśnie dostałem.

                    Moja ocena: [2.525]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #55
                      Z racji wieku nie miałem okazji pić EB w latach 90, pierwszy raz spróbowałem dzisiaj...

                      Smakuje to jak najtańsze niemieckie pilsy, kukurydziano-słodowe, ale i tak lepsze niż Tatry, Harnasie, Żubry.

                      Zakupione w 4paku w Biedronce (oczywiście blacha).

                      3/5
                      Last edited by Mario_Lopez; 30-04-2015, 18:05.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • lasica_lwd
                        Member
                        • 06-2014
                        • 73

                        #56
                        Nigdy mi nie smakowało. Zawsze się mówiło na to piwo ebleee...i nadal jest ebleee.

                        Złoty Król jakby wrócił..., chociaż pewnie teraz by mi nie smakował.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6079

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Strasznie jasne aż blade. [2.5]
                          Piana: Większa na początku potem dość szybka redukcja do cienkiej warstewki i średniego lejsingu. [2.5]
                          Zapach: Słodowy, lekko kukurydziany, trochę zbożowy. [3]
                          Smak: Zwykłe słodkawe, słodowe piwo z ledwo minimalną goryczkę. [2.5]
                          Wysycenie: Średnie. [3]
                          Opakowanie: No jak wspominać to z przytupem. Mnie odpowiada. [4]

                          Uwagi: Zarzucili chyba całą Polskę tym "sentymentem" więc pierwsze transporty zejdą i potem prawdopodobnie będzie jak z 10,5.

                          Cieszy kolejne awaryjne niedrogie piwo /na nawał nie kraftowych gości/ i pije się bez obrzydzenia.

                          Moja ocena: [2.775]

                          Foto aktualnych opakowań.
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 30-04-2015, 21:48.

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 659

                            #58
                            Kupiłem dzisiaj 4pak w stonce. Mi piwo smakuje, w smaku podobne do hmm... czegoś tam podobne.
                            Jak dla mnie całkiem udany koncerniak. Jakby zostało, to wrócę.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #59
                              Piana: Piana średnio obfita, w miarę drobna i średnie pęcherzyki. Szybko opada do minimum. Szału nie ma
                              Zapach:niezbyt intensywny i złożony. Zbożowy i tyle

                              Smak: Po połowy puszki było nawet nieźle. Chciało mi się pić, nawet wyczuwałem goryczkę ziołową i lekką słodowość. Od połowy zaczął wiać lekką pustką, ale i tak jest chyba lepsze niż perłotyskie czy tatroharnaś

                              Wysycenie: średnie, jak na koncern jest znośnie

                              Opakowanie: znamy to co już było. Rzuca się w oczy itp.. Ujdzie

                              Uwagi: Puszka z Biedronki
                              2,29zł
                              warka 15.10.2015
                              L5105616R12:42

                              Jeśli utrzyma się cena za puszkę i będzie szeroko dostępne to prawdopodobnie w czasie tych wakacji kupię je jeszcze raz czy dwa na szybkie popchanie kiełbasy
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                #60
                                Czy na pewno jest to piwo z elbląskiego browaru?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎