Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie Dobry Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grudziądz, Grudziądzkie Dobry Specjal

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, klarowny, bardzo ladny [5]
    Piana: biala z domieszką ecru, drobna, opada powoli [4]
    Zapach: bardzo miłty, wyraźnie chmielowy [4.5]
    Smak: bardzo esencjonalny, na pierwszym palnie wyczuwa się mocny chmielowy smak, dopiero w tle lekko slodkawy posmak, pelne w smaku [5]
    Wysycenie: minimalnie za duzo [4.5]
    Opakowanie: jak i pozostałe z serii, podoba mi się [5]
    Uwagi: Drugie po Gotyskim doskonale piwo z Grudziądza, widzę, że browar zaczyna wychodzić na właściwą drogę, piwo warte grzechu, polecam

    Moja ocena: [4.7]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      Drugie po Gotyskim doskonałe piwo z Grudziądza
      Czyżbyś pił Tyskie w barze GO-GO ?

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor jasno złoty. Jakis taki trochę blady [4]
        Piana: Ładny dywanik do końca. Pozostawia pierścienie na szklance. [4.5]
        Zapach: Przyjemnie chlebowy. Mało intensywny niestety. Brakuje też chmielowej nutki. [4]
        Smak: W smaku dominuje słodowy lekki posmaczek. Uzupełniony jest o wyważoną goryczkę. [4]
        Wysycenie: Troszkę zbyt leniwe. Sprzydałoby się jakieś orzywienie tego piwa, by lepiej wydobyć smak. Ładnie za to prezentuje się drobnymi pęcherzykami w szklance. [3.5]
        Opakowanie: Etykieta estetyczna. Kapsel firmowy. Oczywiście brak ekstraktu. [4.5]
        Uwagi: Nic dodać, nic ująć, przyzwoite piwko. Ciekawe, czy to jest to samo piwo co Grudziąckie Niepasteryzowane tyle, że pasteryzowane Jeżeli tak to ładnie widać jaka jest różnica w bogactwie piwa przed pasteryzacją

        Dzięki Bombadil13

        Moja ocena: [4.05]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          (...) Ciekawe, czy to jest to samo piwo co Grudziąckie Niepasteryzowane tyle, że pasteryzowane (...)
          To samo - http://www.kunter.pl/grudziadzkie-specjal.htm.
          Faktycznie różnica wyczuwalna - na korzyść niepasteryzowanego, oczywiście.

          PS. Grudziądzkie
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Bekiesz
            Senior
            • 09-2005
            • 140

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny,ciemno złoty. [5]
            Piana: Biała,bardzo nietrwała.Znika bez śladu. [2.5]
            Zapach: Dość słaby,chmielowy. [3.5]
            Smak: Bardzo dobry słodowo-chmielowy,z przyjemną goryczką. [5]
            Wysycenie: Bardzo leniwe,na dodatek po pewnym czasie zanikające. [2.5]
            Opakowanie: Tzw.edycja limitowana-ze zdjęciem i autografem Tomasza Adamka.Na kontrze tekst,że zawsze wygrywa,bo po każdym treningu wypoczywa po szklance grudziądzkiego piwa.No to chyba ostatnio o tym zapomniał.Kapsel firmowy,brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
            Uwagi: Bardzo poprawne piwo-jedynie nad wysyceniem można by popracować.Nabyte w Warszawie,w Hali Marymonckiej.

            Moja ocena: [4.025]
            Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie ,że bursztynowy,ale lekko mętny choć data ważności jest do lipca 2007 [4]
              Piana: Słabiutka,pokazała się na chwilkę,nie była obfita i zniknęła prawie do zera. [2.5]
              Zapach: Zdecydowany według mnie chlebowo-słodowo-kwiatowy.Bardzo wyraźny. [5]
              Smak: Czuję posmaki słodowe,kwiatowe i leciuśką goryczkę Pełnia smaku-normalnie jak w reklamach koncerniaków,z tym ,że to piwo jest naprawdę smaczne,jestem pod wielkim wrażeniem jak poprawiły się piwa warzone w Grudziądzu [4.5]
              Wysycenie: Ot przeciętne,nie za duże, nie za małe. [3.5]
              Opakowanie: Całkiem sympatyczne ,ale brak podanej zawartości ekstraktu. [4]
              Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie,oby tak dalej,niedawno piłem koncerniaka o podobnych parametrach i naprawdę przepaść jest ogromna.

              Moja ocena: [4.375]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor jest ładny złoty, może troszkę za jasny. Niestety piwo jest lekko mętne, a nic nie pisze, że takie ma być. Piwo nie przekroczyło terminu ważności. [3.5]
                Piana: Średnio duża, dość szybko opada do grubego kożucha. Kożuch długo się trzyma. Dopiero pod koniec zanika do resztek. Obfite ślady na ściankach kufla przez cały czas. Piana jednorodna dość drobna. [3.5]
                Zapach: Dał bym 4,5 ale za słaby jest. Ładny słodowy, nietypowy. Jakby kwiatowy. Bardzo ciekawy i oryginalny. [4]
                Smak: Ciekawy smak. Dominuje słód, jest ciut chmielu. Są posmaki jakby drożdżowe. Niestety prawie niema goryczki. Duży plus za jakikolwiek brak nutek alkoholowych (6,8% to w obecnych czasach przeciętne Mocne piwo) i brak słodkości, jest solidna słodowość, ale nie słodycz. Piwo posiada charakterystyczną Grudziądzką nutkę, za to też plus. [4]
                Wysycenie: Bardzo dobre. Mocne przez cały czas. Gdyby bąbelki były ciut drobniejsze dałbym 5. [4.5]
                Opakowanie: „Dał bym 4,5, bo etykieta jest ładna, wzornictwo nie stosowane obecnie odróżnia się od innych, kolory ładnie się komponują, jest cała seria, kapsel firmowy, ale ekstraktu nie podają. [4]” Tak oceniłem Dobre Piwo Niepasteryzowane. Etykiety są tak podobne, że nie sposób inaczej ocenić. [4]
                Uwagi: Ciekawy smak, ciekawy zapach, więcej niż dobre wysycenie. Często chętnie napiłbym się tego piwa gdyby było do kupienia w Krakowie. Bardzo treściwe i solidne w smaku. Jest tylko jedno ale. Trzeba pić świeże, bo leżakowane mętnieje i pojawiają się oznaki gorzknienia.

                Moja ocena: [3.95]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto, klarowny. [4.5]
                  Piana: Opada dość szybko pozostawiając ślady na powierzchni. Tuż po nalaniu tworzy dość pokaźną czapę. [3.5]
                  Zapach: Słodowy z delikatną słodyczą, przyjemny, ale nieco za mało intensywny. [4]
                  Smak: Słodowy posmak na pierwszym planie z dobrze wyważona goryczką, która pozostaje długo na języku. Nieco słodkawe z minimalnie wyczuwalnym alkoholem. [4]
                  Wysycenie: Całkiem niezłe jednakże nie zaszkodziłoby odrobinkę więcej bąbelków. [4]
                  Opakowanie: Butelka z firmowym kapslem zapożyczona od GŻ. Etykieta czytelna, ale nie wyróżniająca się z tłumu. Brak podanego ekstraktu. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemno złoty, klarowny [4]
                    Piana: wysoka drobnoziarnista biała szybko opadła pozostawiając gruby kożuszek na cały licu piwa, pozostawiała ślad na szkle [4.5]
                    Zapach: slodowy z lekką nutą owocowo-kwiatową , intensywny, [4]
                    Smak: goryczka lekko szczypie wjęzyk ,wyrażny posmak slodowo-chmielowy, [4]
                    Wysycenie: piwo pracowało umiarkowanie przez okres konsumpcji, drobnę bąbelki gazu odrywały sie od dna [3.5]
                    Opakowanie: kolorystyka ja w pozostalych piwach tej serii, informacje niepełne brak ekstraktu [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: intensywnie złoty, klarowny [4]
                      Piana: bąble szybko "dorośleją" i równie szybko kończą swój żywot, ale jest chwila, żeby nacieszyć oko [3.5]
                      Zapach: "bukiet" dość zaskakujący, nawet dla osoby dobrze zaznajomionym z produktami grudziądzkiego browaru: na pierwszym planie wyraźne nuty ziołowe, w tle słód (który z czasem zaczyna dominować) [5]
                      Smak: treściwy, nieco zbożowy, z dużą dozą goryczki, w sumie - taki jak lubię ;-) [4.5]
                      Wysycenie: nieco intensywniejsze i byłoby znakomicie ! [4]
                      Opakowanie: kopia "dobrego niepasteryzowanego", więc ocena też "per analogiam" [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.5]

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Odpowiedni na 6,8 %, jasny bursztyn, klarowny, bardzo ładny. Grudziądz zawsze miał kolory swoich piw jak trzeba. [5]
                        Piana: Dość wysoka, nieco dziurawa, dość szybko opada, ale zostawia ślady i dywanik. [4]
                        Zapach: Dość intensywny, nie czuć rdzy, troszkę słodowy, ale jest też dość "nieokreślony". Nie najlepsza strona tego piwa. [4]
                        Smak: Bardziej słodowy, ale ten słód jakiś lekko zwietrzały a'la Rotmistrz Mocny, ale jednak od niego lepszy. Goryczka średnio mocna, wolałbym mocniejszy smak chmielu - byłoby bardziej orzeźwiające i aromatyczne. [3.5]
                        Wysycenie: Nieco za słabe. Bąble lecą natomiast dość szybko. Z czasem jeszcze go ubywa. [3.5]
                        Opakowanie: Typowe grudziądzkie. Poprawne, ale nie ma ekstraktu. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎