Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Kraków, Golden Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Stary Kraków, Golden Ale

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Zaw. ekstr. 12% wag. alk. 4.8 % obj. butelka 500 ml z kapslem na którym nadrukowano datę oraz napis Golden Ale.
    Nie wiem czy trafi do sprzedaży, ale...
    W smaku goryczka mniejsza niż Amber Ale, ale wyraźniejsza niż w polskich koncernowych lagerach. Zapach z wyraźną nutą chmielową, jednak z krakowskim akcentem. Piana słaba, ale trzyma się wianuszek. Nasycenie słabe.
    Powinno smakować dużo lepiej z beczki.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Czyli dobre czy nie ?

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Nie wylałem do kibla powinno wystarczyć za komentarz...
        a już serio... jest smaczniejsze niż Dark Ale, jednak wielbiciele piw z Krakowa nie powinni się zawieść

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          czy 'krakowski akcent' to posmak relakspolowy?....
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor starego złota, poprawny, bez niespodzianek [4]
            Piana: Dropnopęcherzykowa, zniknęła w mgnieniu oka. [2]
            Zapach: W zapachu daje sie wyczuć leciutkie nuty owocowo-słodowe. [3]
            Smak: Wodnisty. Daje sie wyczuć, że to 'ale'. Jednak wodnistość smaków zaskakuje. [3]
            Wysycenie: Piwo prawie bez gazu. [2]
            Opakowanie: Etykieta nie przeładowana, jak w smoczej. Na złotym tle głowa smoka. Krawatka naklejona krzywo. Na kontrze bardzo dużo tekstu. Nie przeczytałem wszystkiego ze względu na degustacje w towarzystwie. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.95]
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor faktycznie złoty. Bez zastrzeżeń. [5]
              Piana: Do końca w postaci plam i obrączki. Pozostawia ładne pierścienie na szkle. [3.5]
              Zapach: Diacetylowa maślaność połączona z kwiatowością. Mi pasuje. [4]
              Smak: Piwo wyważone między pełnością a wytrawnością. Goryczka od chmielu i od łuski - zalegająca. Niekorzystnie wyczuwalny jest zbyt intensywny diacetyl - jakby za wcześnie przerwano fermentację. Jak na piwo typu ale to dziwnie trochę ale jak na piwo wogóle to może być. [3.5]
              Wysycenie: Zdecydowanie za słabe. W ustach wyczuwalne. Lekko nawet na żołądku pozostaje. Nie widoczne natomiast w szklance. Nie rozpaczałbym jednak z tego powodu specjalnie bo angielskie ale, które miałem okazję pić też były raczej leniwie i skąpo nagazowane. Amerykańskich ale, z których czerpie piwowar SK nie piłem niestety. [3]
              Opakowanie: Rozpieprza mnie kolor etykiety i sama kompozycja, która naleleży do typu: szwagier zrobił w Corel'u. Kapsel z pieczątką z datą i napisem GOLDEN ALE. Dane browaru oraz piwa podane jak należy. [3]
              Uwagi: Jak dla mnie, to smakuje jak piwo marcowe z małego niemieckiego browaru, któego nazwy nie pamiętam Nie jest źle ale nie powala.

              Warto spróbować w każdym razie i samemu rozstrzygnąć - w końcu w Polsce rzadko warzy się ale.

              Moja ocena: [3.7]
              Last edited by Shlangbaum; 19-10-2006, 17:38.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                A czasami nawet jeszcze rzadziej
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Golden? No niech będzie. Takie trochę staro golden, lekko nieklarowne, ale w sumie ok. [4]
                  Piana: Odrobiną lepiej niż w "Dark", ale wciąż mizernie. Cieniutka warstwa jest i nawet się tzryma, ale ilością nie powala na pewno. [3]
                  Zapach: Mógłby być mocniejszy, zwłaszcza, że jest całkiem przyjemny. Głównie słodowy, nawet lekko słodkawy, z nutą chmielową. [4]
                  Smak: Wytrawne, z wyraźną chmielową goryczką. Posmak korzenny i słodowy. Po przełknięciu pozostaje słodko gorzki posmak. Fajne i co ważne charakterystyczne. [4.5]
                  Wysycenie: Bardzo małe, ale trzeba oddać sprawiedliwość, że duże być nie powinno. Pęcherzyki małe, pojedyńcze i leniwe. [4]
                  Opakowanie: Jak w pozostałych przypadkach z tego browaru - całkiem mi się podoba. Szkoda, że kapsle tylko ostęplowane. No i tekst na kontrze mógłby być bardziej zróżnicowany w sosunku do innych pozycji z oferty browaru. Ale generalnie, jest ok. [4.5]
                  Uwagi: Całość wypada średnio ze wskazaniem na plus. Piwo nie jest wybitne, ale z pewnością smaczne, a jego dużą zaletą jest wyjątkowość na naszym piwnym rynku.

                  Moja ocena: [4.125]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    wieszałem psy na tym piwie poza forum, ale dziś mi podpasowało. ostatnio piłem je (zwykle piję Ambera i Dark'a) na lajboCKowym warzeniu u Publiusa (za bardzo schłodzone) i rzeczywiście schłodzone jest (moim zdaniem) nijkie, ale w odpowiedniej temperaturze... łagodniejsza goryczka niż w Amberze, ale podobny ejlowo-chmielowy zapach. no i też miałem lekko mętnawe.
                    [off topic: niestety Siudkowie mają problemy z utrzymaniem reżimu sanitarnego, więc można trafić nawet na farfocle - jak ja w Dark'u - piwo nie jest kwaśne, ale obficiej się pieni i jest jakby bardziej puste.]

                    Comment

                    • Cez
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1789

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      [off topic: niestety Siudkowie mają problemy z utrzymaniem reżimu sanitarnego, więc można trafić nawet na farfocle]
                      farfocle mogą być całkiem spore, jak ostatnio w Bazylu, ale rewolucji żołądkowej nie powodują
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Barwa dość jasna, ale na złotą za bardzo nie wygląda. [4]
                        Piana: Lepsza niż w Dark Ale, ale to jeszcze nie jest to. [3.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny owocowo-chmielowy. [4.5]
                        Smak: W smaku w pierwszej chwili uderza mocna przyjemna goryczka i chmielowe aromaty, pod koniec picia się zmiejsza, można także wyczuć w tle dość fajny smak, jak mniemam "ale-owy". Minusem jest, podobnie jak przy Dark Ale zbytnia wodnistość. [4]
                        Wysycenie: Ciut za małe, lae z drugiej strony też nie może być w tym gatunku za duże. [3.5]
                        Opakowanie: Opakowanie estetyczne, zawiera wszystkie potrzebne informacje, choć oczywiście może być lepsze, no i kapsel do poprawy. [4]
                        Uwagi: Piwo ciekawe, warte tego by je pić, choć na pewno trzeba w nim trochę poprawić. Ocena przy Goldenie jak i przy Dark-u troszkę na wyrost dla zachęty.
                        Zakupione w Lublinie na Tumidajskiego.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          dziś po tym piwie strasznie mnie bolał brzuch. Było jakieś dziwne w smaku. Denerwuje mnie to piwo. Nie dość, że jest nierówne to jeszcze powoduje boleści...

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • smrtan
                            Senior
                            • 03-2002
                            • 229

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            dziś po tym piwie strasznie mnie bolał brzuch. Było jakieś dziwne w smaku. Denerwuje mnie to piwo. Nie dość, że jest nierówne to jeszcze powoduje boleści...
                            stanęło mi przed oczami przysłowie: Z kim się zadajesz takim się stajesz...
                            W kwestii tego piwa oczywiście...
                            Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                            W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                            Mój browar domowy
                            Etykiety moich piw domowych

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłote. Zgodnie z nazwą. Delikatnie mętne. [5]
                              Piana: Fatalna piana. Gruba i w niewielkiej ilości nawet zaraz po nalaniu. Mieszaniem da się wzbudzić cienką warstewkę. Gdy piwo się ociepliło i wylałem pozostałość butelki do pokala, piana wyglądała już lepiej więc trochę polepszam ocenę. [2.5]
                              Zapach: Intensywny zapach miodu. Po przyzwyczajeniu nozdrzy do miodu można też wychwycić chmielowe akcenty. [4]
                              Smak: Nie tak słodki jakby można się spodziewać po zapachu. Zrównoważony, piwo nie ma żadnej dominanty smakowej. Skoro piwo jest chmielone na sucho w fazie leżakowania można by się spodziewać wyraźnej goryczki. Nic z tego, ten golden ale jest zdecydowanie łagodniejszy od odmiany amber. Chociaż skłamałbym gdybym stwierdził że tego chmielu nie czuć w ogóle... [4]
                              Wysycenie: Jak w ejlach, umiarkowane. [4.5]
                              Opakowanie: Analogicznie jak w przypadku innych Starych Krakowów. Plus za bezzwrotną butelkę i obszerne informacje na kontrze. Minus za goły kapsel i dziadowskie, offsetowe etykiety. [4.5]
                              Uwagi: Zdecydowanie bardziej wolę odmianę amber. Nie odpowiada mi ten miodowy zapach o którym się nawet nikt na etykiecie nie zająknął...

                              Moja ocena: [3.95]
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎