Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Te kilka złotych miesięcznie to nie tylko skromne podziękowanie za pomoc w odkryciu nowych piwnych smaków i wiedzę nabytą dzięki forum. To również wkład w utrzymanie jego niezależności.
Komar_Pafnucy
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Mazowiecki: Mocne
Ekstrakt: 14.0% wag. | Alkohol: 7.0% obj. / 5.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.905
__
Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 2 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-04-2002, 11:53
Fotka Użytkownika: zythum
zythum zythum is offline
Kot Makawity

Standardowy Mocne (Okuniew)

Piwo Jasne Mocne, Browar Okuniew zakupione w sklepiku przy ul. Grochowskiej, 14 % ekstrakt, 7,0 % alk vol.

Barwa: ciemny bursztyn. Piana ładna, dość długo utrzymująca się. Zapach trochę niemiły ,ale bez przesady. Smak: słodkawe, nie czuć zbyt mocno alkoholu ale troszeczkę duszące na dłuższą metę. Myślę, ża jedno -dwa takie piwa da się wypić nawet z pewną taką przyjemnością (ma swój charakter), ale więcej nie da rady. Tak dam w sumie 3 (w skali 1- 6) bo da się wypić ale są piwa mocne które mnie osobiście przypadają do gustu znacznie bardziej (ostatnio faworytem jest zdecydowanie MOcne z Grybowa).
Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

Rządzący światem samowładnie
Królowie banków, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud.
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2002, 14:38
Cezar Cezar is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Języków obcych to tam za bardzo w Okuniewie nie znają. Na etykiecie tego piwa dumnie widnieje angielsko-niemiecki napis: STRONG BIER.
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2002, 14:40
grzech grzech is offline
Senior

Miejscowość: Podlasie
Standardowy

Chłopie, Ty tak pijesz na bieżąco, czy piszesz z pamięci ?
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2002, 14:45
Cezar Cezar is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
grzech napisał
Chłopie, Ty tak pijesz na bieżąco, czy piszesz z pamięci ?
Wróciłem z urlopu i przepisuję piwne wspomnienia!
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2002, 20:12
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

ale skalę ustalono na 1-5, więc jak to teraz jest?
Odpowiedz cytując
Stare 21-09-2002, 19:31
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

Na moim egzemplarzu jest 15 % ekstraktu
Odpowiedz cytując
Stare 28-09-2002, 16:28
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

Okuniew przegiął. Wczoraj otworzyłem to piwko i jak je spróbowałem to myślałem że zwymiotuje Smakowało jak jakieś rybne piwo. Ohyda, nigdy więcej tego piwa nie tknę.
Odpowiedz cytując
Stare 24-03-2003, 21:21
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Idea

Zakupione w sklepie spozywczym w Rykach w cenie 1.35, butelka 0.33, alk. 7%, ekstr 14% wag.barwa bursztynowa, nasycenie Co2 wystarczjące, smak dość oryginalny od coddziennie pitych produktów, cos jak mocniejszy słód z posmakiem którego porównać nie mogę teraz do niczego :-) (może trochę podobne do specyficznego smaku piw z br. Północnego) , przyjemny aromat, pianka troszkę za szybko opada, aromat dość przyjemny, co najważniejsze nie czuć tych 7% alkoholu. w sumie miła niespodzianka po wcześniejszych przygodach z browarem Mazowieckim.

Moja ocena: [3.65]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 03-04-2003, 19:38
Fotka Użytkownika: slavoy
slavoy slavoy is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice (DSR)
Standardowy

Piana opadła w ciągu kilku sekund. Gaz jest, ale jakiś taki leniwy - dużo bąbelków osadzonych na dnie i ściankach, niezbyt jednak skorych do poruszania się ku górze. W smaku słodkawe, praktycznie bez goryczki i (chyba przez leniwy gaz) płaskie. Brak posmaku alkoholowego.
Ogólnie 3.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg okuniewmocne.jpg (49,0 KB, liczba wyświetleń: 154 )
Stare 26-01-2006, 19:55
Fotka Użytkownika: Bombadil13
Bombadil13 Bombadil13 is offline
Senior

Miejscowość: Trójmiasto
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: jasno złoty- bursztynowy [4]
Piana: opada szybko, ale jest dośc gęsta i osadza się na sciankach [3.5]
Zapach: zapach przyjemny z miodowy(słodkawy), chyba zbyt słodki bo zabija wszystkie inne zapachy, choć może to i dobrze, bo nic a nic nie czuć tego 7% [4]
Smak: i tu przeważa słodycz, choć wyraźny smak słodu, bardzo ciekawy [4]
Wysycenie: odpowiednie [4.5]
Opakowanie: najsłabszy element piwa, choć dane są podane, to sama etykieta nie bardzo zachęca do spróbowania, nic bardziej mylnego [3]
Uwagi: pierwsze piwo z Okuniewa, które piję. Bardzo sympatyczny ciekawy smak. Jutro idę kupić więcej.

Moja ocena: [3.925]
Stare 26-01-2006, 20:12
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is online now
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
(...). Bardzo sympatyczny ciekawy smak. Jutro idę kupić więcej.
(...)
Słusznie! W takim razie spotkamy się na zakupach w browarze w Okuniewie. O której tam bedziesz?

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2006, 09:20
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
Słusznie! W takim razie spotkamy się na zakupach w browarze w Okuniewie. O której tam bedziesz?
Jak ja Ci zazdroszczę Dobrze, że mamy Dom Piwa w Gdyni
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2006, 15:31
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
...ciekawy smak...
Dziś piłem piwo MOCNE z innej partii i smak także ciekawy..., tylko, że tym razem dość wyraźny smak palonego syntetyku . Cosik im chyba do dna przywarło
Odpowiedz cytując
Stare 15-02-2006, 12:38
Fotka Użytkownika: zAjkA
zAjkA zAjkA is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa-Zacisze-(WJ)

Kolor: Jasny bursztyn w sam raz pasujący do tego piwka. Klarowne [4.5]
Piana: Piękna, drobnoziarnista, trwała. Początkowo obfita. Utrzymuje się dość długo poczym opada do postaci grubego dywanika który jest obecny do samego końca. [4]
Zapach: Dominuje słód. W tle czuć zaś lekką woń alkoholu. Pozatym lekko podchodziło mi porterem. [4]
Smak: Tak jak i w przypadku zapachu dominuje słód. Obecna również delikatna goryczka która przeplata się z miłą słodyczą. Wszystko to pozostawia posmak powodujący że niemożemy się doczekać kiedy sięgniemy po następnego łyka. [4.5]
Wysycenie: Nie za duże nie za małe choć mogło by być widać więcej bąbelków w szklanicy. [4]
Opakowanie: Bączek. Etykieta typowo Okuniewska. Choć w porównaniu ze Strongiem o niebo lepsza mimo tego że robiona tanim kosztem. [3.5]
Uwagi: Bardzo smaczne piwo godne polecenia. Chyba będę musiał się wybrać do browaru i zaopatrzyć się w większa ilość. Polecam

Moja ocena: [4.2]
Stare 27-03-2006, 11:58
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Miejscowość: Kraków

Kolor: Klarowny, jasny bursztyn. Mógłby być ciut ciemniejszy. [4]
Piana: Piana słabiutka. Nie za obfita, dużo grubych bąbli. Bardzo szybko zostały po niej malutkie resztki. [2.5]
Zapach: Z butelki drożdżowy. Od piwa ładny bukiet chmielowy. Nie czuć w zapachu alkoholu. [4]
Smak: Bardzo dobre piwo! Czysty mocno goryczkowy smak. Raczej chmielowy niż słodowy. Alkohol niewyczuwalny. Posmak goryczkowy w ustach mocno się trzyma. [4.5]
Wysycenie: Nienajgorsze, ale pod koniec troszkę brakuje. [3.5]
Opakowanie: Jak już pisałem przy Gobinie, mnie taka stylistyka podoba się. Brak kontry, a zwłaszcza krawatki w przypadku bączka nie doskwiera. Parametry są podane. Tylko ten goły kapsel. [4]
Uwagi: Doskonałe piwo, chyba najlepsze polskie w tym roku. Smak nie potwierdza tego co pisze na etykiecie. Tych 7% nie wyczuwa się.
Niepokoi mnie tylko ta rozbieżność z wcześniejszymi ocenami. Moje piwo nic wspólnego ze słodkością typową dla mocnych piw nie miało. Z kolei goryczka była mocna.

Moja ocena: [4.025]
Stare 03-04-2006, 18:06
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Kolor: Jasnozłoty. Za jasny na 14 Blg. [3.5]
Piana: Przyzwoita. Długo utrzymujący się krążek. Pozostawia plamy na szklance. [4]
Zapach: Wodnisto-słodowy z lekkim chmielem. [4]
Smak: Słodowy ale raczej wytrawny. Goryczka trochę więcej niż średnia ale nie za mocna. Plus za brak alkoholowych posmaków. Duży minus za posmak gumy na samym początku (pierwsze łyki nie do wypicia - potem norma). [3.5]
Wysycenie: Ciekawe bo tak drobno perliste, że mało widoczne. Niestety troszkę za bardzo szczypie w język. [4]
Opakowanie: Paskudna etykieta. Kolorystyka zbliżona do ścierwa z Jabłonowa Duży plus natomiast za podanie parametrów i za czarny kapsel (zawsze to lepiej niz golas). [3]
Uwagi: MarcinKa namówił mnie na to piwo. Doświadczenie ciekawe o tyle, że nie piłem żadnego Okuniewa wcześniej więc ponad 2,50 zł nie żałuję ale normalnie to bym sobie w brodę pluł

Moja ocena: [3.725]

Shlangbaum edytował/a post 03-04-2006 o godz. 18:10.
Odpowiedz cytując
Stare 03-04-2006, 18:08
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Standardowy

Jak się tak przyglądnąłem mojej ocenie i ocenom innych to widzę, że piwo jest potwornie nierówne i trudo je jednoznacznie ocenić.
Odpowiedz cytując
Stare 03-04-2006, 20:40
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Standardowy

Shlangi aż sobie nie zdajesz sprawy jak nierówne. Wypiłem drugą buteleczkę, razem je kupowałem i miały tę samą datę ważności. Nie to piwo! O wiele bliżej Twoich doznań. Słaba goryczka i wyraźny słód. Gdybi mi tak smakowało za pierwszym razem to bym Ci nawet nie wspomniał, żebyś kupił. Mam jeszcze 2 Strongi Mocne (na logikę to to samo co Mocne) i ciekawy jestem jak te będą smakowały.
Stare 03-04-2006, 21:54
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
Duży minus za posmak gumy
A ja myślałem, że tylko w moim piwie taki bukiet rozkwitł.
Swoją drogą, wspominając opowieści tych co browar odwiedzili nie dziwi fakt, że to piwo takie różne
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie