Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazowiecki, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Mazowiecki, Mocne

    Piwo Jasne Mocne, Browar Okuniew zakupione w sklepiku przy ul. Grochowskiej, 14 % ekstrakt, 7,0 % alk vol.

    Barwa: ciemny bursztyn. Piana ładna, dość długo utrzymująca się. Zapach trochę niemiły ,ale bez przesady. Smak: słodkawe, nie czuć zbyt mocno alkoholu ale troszeczkę duszące na dłuższą metę. Myślę, ża jedno -dwa takie piwa da się wypić nawet z pewną taką przyjemnością (ma swój charakter), ale więcej nie da rady. Tak dam w sumie 3 (w skali 1- 6) bo da się wypić ale są piwa mocne które mnie osobiście przypadają do gustu znacznie bardziej (ostatnio faworytem jest zdecydowanie MOcne z Grybowa).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Języków obcych to tam za bardzo w Okuniewie nie znają. Na etykiecie tego piwa dumnie widnieje angielsko-niemiecki napis: STRONG BIER.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Chłopie, Ty tak pijesz na bieżąco, czy piszesz z pamięci ?

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        grzech napisał
        Chłopie, Ty tak pijesz na bieżąco, czy piszesz z pamięci ?
        Wróciłem z urlopu i przepisuję piwne wspomnienia!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          ale skalę ustalono na 1-5, więc jak to teraz jest?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Na moim egzemplarzu jest 15 % ekstraktu

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Okuniew przegiął. Wczoraj otworzyłem to piwko i jak je spróbowałem to myślałem że zwymiotuje Smakowało jak jakieś rybne piwo. Ohyda, nigdy więcej tego piwa nie tknę.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Zakupione w sklepie spozywczym w Rykach w cenie 1.35, butelka 0.33, alk. 7%, ekstr 14% wag.barwa bursztynowa, nasycenie Co2 wystarczjące, smak dość oryginalny od coddziennie pitych produktów, cos jak mocniejszy słód z posmakiem którego porównać nie mogę teraz do niczego :-) (może trochę podobne do specyficznego smaku piw z br. Północnego) , przyjemny aromat, pianka troszkę za szybko opada, aromat dość przyjemny, co najważniejsze nie czuć tych 7% alkoholu. w sumie miła niespodzianka po wcześniejszych przygodach z browarem Mazowieckim.

                Moja ocena: [3.65]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  Piana opadła w ciągu kilku sekund. Gaz jest, ale jakiś taki leniwy - dużo bąbelków osadzonych na dnie i ściankach, niezbyt jednak skorych do poruszania się ku górze. W smaku słodkawe, praktycznie bez goryczki i (chyba przez leniwy gaz) płaskie. Brak posmaku alkoholowego.
                  Ogólnie 3.
                  Attached Files
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasno złoty- bursztynowy [4]
                    Piana: opada szybko, ale jest dośc gęsta i osadza się na sciankach [3.5]
                    Zapach: zapach przyjemny z miodowy(słodkawy), chyba zbyt słodki bo zabija wszystkie inne zapachy, choć może to i dobrze, bo nic a nic nie czuć tego 7% [4]
                    Smak: i tu przeważa słodycz, choć wyraźny smak słodu, bardzo ciekawy [4]
                    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: najsłabszy element piwa, choć dane są podane, to sama etykieta nie bardzo zachęca do spróbowania, nic bardziej mylnego [3]
                    Uwagi: pierwsze piwo z Okuniewa, które piję. Bardzo sympatyczny ciekawy smak. Jutro idę kupić więcej.

                    Moja ocena: [3.925]
                    Poszukuję

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                      (...). Bardzo sympatyczny ciekawy smak. Jutro idę kupić więcej.
                      (...)
                      Słusznie! W takim razie spotkamy się na zakupach w browarze w Okuniewie. O której tam bedziesz?
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                        Słusznie! W takim razie spotkamy się na zakupach w browarze w Okuniewie. O której tam bedziesz?
                        Jak ja Ci zazdroszczę Dobrze, że mamy Dom Piwa w Gdyni
                        Poszukuję

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                          ...ciekawy smak...
                          Dziś piłem piwo MOCNE z innej partii i smak także ciekawy..., tylko, że tym razem dość wyraźny smak palonego syntetyku . Cosik im chyba do dna przywarło
                          Poszukuję

                          Comment

                          • zAjkA
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny bursztyn w sam raz pasujący do tego piwka. Klarowne [4.5]
                            Piana: Piękna, drobnoziarnista, trwała. Początkowo obfita. Utrzymuje się dość długo poczym opada do postaci grubego dywanika który jest obecny do samego końca. [4]
                            Zapach: Dominuje słód. W tle czuć zaś lekką woń alkoholu. Pozatym lekko podchodziło mi porterem. [4]
                            Smak: Tak jak i w przypadku zapachu dominuje słód. Obecna również delikatna goryczka która przeplata się z miłą słodyczą. Wszystko to pozostawia posmak powodujący że niemożemy się doczekać kiedy sięgniemy po następnego łyka. [4.5]
                            Wysycenie: Nie za duże nie za małe choć mogło by być widać więcej bąbelków w szklanicy. [4]
                            Opakowanie: Bączek. Etykieta typowo Okuniewska. Choć w porównaniu ze Strongiem o niebo lepsza mimo tego że robiona tanim kosztem. [3.5]
                            Uwagi: Bardzo smaczne piwo godne polecenia. Chyba będę musiał się wybrać do browaru i zaopatrzyć się w większa ilość. Polecam

                            Moja ocena: [4.2]
                            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowny, jasny bursztyn. Mógłby być ciut ciemniejszy. [4]
                              Piana: Piana słabiutka. Nie za obfita, dużo grubych bąbli. Bardzo szybko zostały po niej malutkie resztki. [2.5]
                              Zapach: Z butelki drożdżowy. Od piwa ładny bukiet chmielowy. Nie czuć w zapachu alkoholu. [4]
                              Smak: Bardzo dobre piwo! Czysty mocno goryczkowy smak. Raczej chmielowy niż słodowy. Alkohol niewyczuwalny. Posmak goryczkowy w ustach mocno się trzyma. [4.5]
                              Wysycenie: Nienajgorsze, ale pod koniec troszkę brakuje. [3.5]
                              Opakowanie: Jak już pisałem przy Gobinie, mnie taka stylistyka podoba się. Brak kontry, a zwłaszcza krawatki w przypadku bączka nie doskwiera. Parametry są podane. Tylko ten goły kapsel. [4]
                              Uwagi: Doskonałe piwo, chyba najlepsze polskie w tym roku. Smak nie potwierdza tego co pisze na etykiecie. Tych 7% nie wyczuwa się.
                              Niepokoi mnie tylko ta rozbieżność z wcześniejszymi ocenami. Moje piwo nic wspólnego ze słodkością typową dla mocnych piw nie miało. Z kolei goryczka była mocna.

                              Moja ocena: [4.025]
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎