Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Timmermans, Bourgogne des Flandres Brune

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Timmermans, Bourgogne des Flandres Brune

    Browar Timmermans znajduje się w Itterbeek, kilka kilometrów na zachód od Brukseli. Jest to browar warzący głównie piwa typu lambik. Bourgogne des Flandres jest tradycyjnym, flamandzkim piwem typu ? …podczas przygotowywania tej recenzji pojawił się problem:
    M. Jackson zalicza je do rodziny flamandzkich piw czerwonych, w sieci (strona browaru i inne portale poruszające problemy piw belgijskich) znalazłem informacje, że jest to typowe flamandzkie piwo brązowe. Nie jestem jeszcze ekspertem od piw flamandzkich i trudno mi samemu rozstrzygnąć ten problem. Przyznam, że obstawiałbym przy oud bruin.
    Info z etykiety: piwo przez kilka miesięcy (nie wiem dokładnie ile) leżakuje w dębowych beczkach, warzone od kilku pokoleń przez rodzinę Van Houtryve.
    Butelka 0,25l, alc. 5%, import własny.
    Kolor: brazowy, z ciemnowiśniową poświatą.
    Piana: drobna, wysoka, jasnobrązowa, długo utrzymująca się, do końca solidna kołderka.
    Zapach: mocny, słodowo – kwaśny, owocowy (agrest?).
    Smak: pierwszy łyk : słodko – kwaśny z bardzo delikatną goryczką. Kolejne łyczki: dużo owoców, delikatny kwaśny akcent i niesamowita, długo utrzymująca się ściągająca cierpkość (jakby winna wytrawność). Pod koniec pojawia się więcej goryczki, ale finisz pozostaje cierpki/wytrawny. Po wypiciu piwa przez jakiś czas różne posmaki buszowały w mojej jamie ustnej – fajne uczucie .
    CO2: typowo, dużo, przyjemnie szczypie w język.
    Na koniec mogę napisać, że jest to jedno z najwspanialszych starych czerwonych/brązowych piw belgijskich jakie dotychczas próbowałem.

    Szyjka butelki i kapsel owinięte były złotą folią alu. Podczas otwierania "pojawił się" całkiem fajny kapsel.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 04-09-2006, 00:35.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    #2
    Butelka 0,33 l, ekst. 14%. Myslal ze otrzymal chyba kwasne piwo... Ale po przeczytaniu pierwszego posta, uznalem, ze tak musze byc

    Kolor: ciemny bursztyn.
    Zapach: nieco limony, jak oranzada, ale szybko zniknelo. Zostal sie drozdzewy cieply zapach.
    Piana: brazowa, drobna.
    Smak: kwasny, podoba do lekkiego limonu.Bez goryczy. Smak ciemnego slodu z drozdzami. E300, E150...

    Etykieta wykonana przez sitodruk.
    Attached Files

    Comment

    • Koninck
      Senior
      • 03-2009
      • 180

      #3
      Timmermans, Bourgogne des Flandres Brune

      Kolor: Czerwono- brązowy
      Piana: Licha, szybko opadająca i nie pozostawia wspomnienia
      Zapach: Dosyć intensywny, wszystkie wonie świata, słód, owoce,...trudno sie doszukać dominujących
      Smak: Dosyć specyficzny i dla koneserów, ale z przewagą owoców, kiwi, dżemu z czarnej porzeczki z lekkim kwaskiem
      Opakowanie: Butelka 0,75 l z naturalnym korkiem, zaw. alk 5,2 %
      Nasycenie: Przyzwoite czuć prace...
      Uwagi: W sumie jak wcześniej napisałem piwo dla koneserów, serwowane w oryginalnym kuflu, kieliszku (0,11 l )....
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 01-12-2013, 07:03.
      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎