Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hlinsko, Rychtar Standard 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Hlinsko, Rychtar Standard 11°

    Rychtář Standard, wg info ze strony browaru ma 11% ekstraktu, 4,5% alkoholu, zakupiony za 7,7 Kc. Piwo 2 miesiace po terminie - niestety, juz zaczynało "pszenicznieć" Piana przyzwoita, pozostawia ślady na szkle. Kolor dość ciemny, prawie jak 12tka. Nasycenie CO2 słabe.
    Smak - nie wiem czy to kwestia picia piwa po terminie przydatności, czy normalna cecha piw z Hlinska (jak sie zastanowić to coś takiego czułem też w Malvaz'ie), a mianowicie smak starych monet, albo smak gwoździ. Juz nie pamiętam, ze szkolenia sensorycznego z czego wynikał ten posmak. Generalnie piwo smakuje trochę jak nasze piwa marketowe - nie polecam. Żeby nie było, ze glanuję piwo po terminie, to pite grubo przed jego końcem też mnie nie zachwyciło.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Dla mnie też Rychtary smakowo są słabe.Może nie do końca jest to poziom naszych piw supermarketowych, ale niewiele lepiej.

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #3
      Kolor ciemno złoty.
      Piana drobnopęcheżykowa opada powoli.
      W smaku wyraźna goryczka pozostawiająca dziwny, metaliczny (nachodzący rdzą ??)posmak.
      Podsumowując nic szczególnego.
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Aromat - mikry, lekki chmiel
        Barwa - złota
        Piana - stosunkowo szybko opada do wianuszka, nieco oblepia szkło
        Wysycenie - średnie
        Smak - dość wyraźna goryczka pozostająca w ustach po przełknięciu, lekkie tony słodowe, bez metalicznych posmaków.
        Treściwość - całkiem pełne jak na swoją kategorię.

        Poprawna klasyka

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Rychtar Standard

          Kolor: Ciemnozłoty, ładny.
          Piana: Drobnopęcherzykowa, wysoka. Po kilku minutach opada do kołderki, lekko brudząc szkło. Gruby pierścień do końca.
          Zapach: Dość intensywny, początkowo głównie słodowy i nawet przyjemny. W tle bardzo delikatne masełko i chmiel. Niestety później staje się jakiś taki... kwaśnawy.
          Smak: Początek słodowy, sprawia wrażenie całkiem treściwego. Powoli dociera przyjemna goryczka, która dominuje w finiszu, zostawiając nawet długi, lekko chmielowy posmak. W tle lekka kwaskowość. Przeciętne, ale smakowało.
          Wysycenie: Średnie, mogłoby być większe.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            Piwo o słodowym ( a nawet nieco słodkawym ) zapachu. W smaku słód i wyraźna, solidna goryczka, pozostająca długo w posmaku.
            I właśnie ta goryczka ratuje przeciętność tego piwa.
            A tak obecnie wygląda :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Całkiem fajne, klasyczne czeskie piwo z fajną goryczką. Wypite z przyjemnością.

              Grafika nie zmieniła się od zdjęcia Jacka Wernera.

              Moja warka: 03.01.2015

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎