Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płock Minibrowar, Krakowskie Pszeniczne Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Płock Minibrowar, Krakowskie Pszeniczne Białe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Piwo dostępne w sprzedaży od piątku 22 września. Barwa ciemnożółta, piana wysoka i dość trwała, nagazowanie wystarczające. Zapach delikatny drożdżowy, niestety pozbawiony tych pszenicznych niuansów. Podobnie jest ze smakiem, jest dość płaskie, brakuje owocowo - kwaskowych cytrusowych posmaków. Piwo ma za to dość charakterystyczną, ciekawą goryczkę. Białe jest pewnie robione wg belgijskiej receptury i miał być z tego "witbier", ale drożdże chyba się nie spisały. Piwo jest w zupełności wypijalne, ale brakuje mu tego czegoś. Poczekam z oceną na kolejne warki, bo piwo trafiło na stałe do karty. Cena 5 zł za 0,5 litra.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piwo jest ciemnożółte i mętne, nieźle prezentuje się w szkle [4.5]
      Piana: Piana biała, drobna i dość trwała [4]
      Zapach: Przeważają aromaty bananowo-drożdżowe, [4.5]
      Smak: W porównaniu z pierwszą warką widoczna jest zdecydowana poprawa, smak typowy dla pszeniczniaków, delikatny, posmaki kwaskowe przeplataja się z lekką goryczką, obecne także nutki drożdżowe [4.5]
      Wysycenie: wystarczające, delikatnie szczypiące w język [4.5]
      Opakowanie: piwo podawane w ładnych pokalach, do tego miła atmosfera dają w sumie dobrą ocenę za całokształt [4.5]
      Uwagi: Kolejna warka dużo lepsza od pierwszej, w karcie figuruje jako pszeniczne białe, lecz na nalewaku jest już pszeniczne jasne, dość chętnie zamawiane, lecz myślę, że na razie przynajmniej z ciekawości.

      Moja ocena: [4.45]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Aktualna fotografia wersji butelkowej. W mojej ocenie bardzo przeciętna pszenica. Pierwsze łyki w odbiorze wręcz tragiczne.
        P.S. Czy nazwa piwa nie powinna być zmieniona? Parametry piwa też są inne: E. 13%, Alk. 4,5%.
        Attached Files

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnożółty, mętne [4.5]
          Piana: obfita po nalaniu ale tez bez przesady, szybko opada do cieniutkiego kożuszka na piwie [2.5]
          Zapach: przyjemny choć słabiutki, zbozowo-słodowy [3.5]
          Smak: pełna i treściwa, fajna goryczka, jakaś inna pozostawiająca bardziej na gardle miły posmak, dobrze wyczuwalne akcenty slodowo-zbozowe chlebkowe [4]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: piwa na wynos z Hotelu Płock podobaja mi się [5]
          Uwagi: Wbrew wszelkim pozorom bardzo fajne i miłe piwko, spozyłem je z przyjemnością, zakupione na Rudnickiego za 13 zł

          Moja ocena: [3.8]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Jak dla mnie zbyt gorzkie, zbyt drożdżowe i zbyt płaskie. Gdyby nie było mocno schłodzone to nie wiem, czy bym dopił tę litrową butelkę.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladozłoty, minimalnie mętny, lekko opalizujący. [3.5]
              Piana: Biała, rzadka, grubobąblasta, nietrwała - jak na pszenicę, to nieporozumienie... [2]
              Zapach: To rozumiem: drożdże, słód, grejpfrut, banan i ślad goździkowy, który rozbudowuje się wraz z temperaturą. [4.5]
              Smak: Goryczka, taka w kierunku grejpfruta, ślad kwaskowaty, dalej znów posmak grejpfrutowy - trochę brakuje mi bananów, ale ich nie jadam, więc OK, i trochę mało mi (w zasadzie brak) jednak goździków. Generalnie smaczne. [4]
              Wysycenie: Jak na pszenicę, to w dolnej granicy akceptacji. [4]
              Opakowanie: Litrowa butla, jak onegdaj po Grodziskiej, eta w stylu browaru, w sumie niebrzydka. Piwo nazywa się Pszeniczne JASNE. [4]
              Uwagi: Fajnie, że piwo z tak jednak egzotycznego browaru (niby niedaleko, ale fatalne dla mnie godziny otwarcia) mogłem sobie nienerwowo kupić w sklepiku przy Stryjeńskich...

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎