Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Litwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #31
    Powróciłem z eksploracji tamtejszych browarów (rejon:Birze, Pasvalys, Pakruojo I Panevezys) W sumie 20 browarów w zdecydowanej większości małych przydomowych browarów warzących mocarne woltomierzowo piwa (8%-9,5% alk.), rozlewanych do beczkach, rzadziej do butelek typu PET.
    PS.Fotki będę wklejał sukcesywnie do galerii. Na pierwszy ogień poszedł browar „Żaldokas” w małej wiosce Krincinas. Warzący jeden gatunek piwa (ok.8% alk.), stosującą fermentacje otwartą. Rozlewa swoje piwo tylko i wyłącznie do beczek.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #32
      Byłem w Mariampolu na przestrzeni ostatnich czterech lat kilka razy i nigdy nie udało mi się zobaczyć tam piwa z browaru HUMULUS. Nie sprawdzałem jednak, co mieści się pod ww. adresami.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #33
        Dobrym zwyczajem na Litwie praktykowanym przez tamtejsze browary jest nie pasteryzowanie piwa. Chwała im za to
        Ps. Zamieściłem w galerii kolejne fotki z browarów "Alaus Purslai" w Panevezys i "Vygantas" w Pasvalys. Jutro kolejne.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #34
          W poscie numer 31 napisałem przecież, że tylko 20. Sukcesywnie do galerii wklejam fotki z mojej ostatniej wycieczki.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #35
            Bym zaliczył niestety okazało się na miejscu, że ów browar nie działa już. Trupy mnie nie intereują.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #36
              Dziś zakończyłem wklejanie fotek do galerii z mojej ostatniej wycieczki (ostatnim browarem był "Birzu Alus"). Trochę tego było, aczkolwiek odczuwam mały niedostyt (część browarów była już zlikwidowana). Gdyby ktoś miał pytania, proszę pytać.
              Już za dwa tygodnie kolejna wycieczka
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Pytanie skąd zaczerpnął serwis beerme.com adres browaru "Humulus" w Mariampolu (J.Ambrazevičiaus-Brazaičio)? Browar miesci się przy ulicy Algimanto 62.
                Ano ze strony http://www.alutis.lt/aludariai/?id=99 - a ci pewnie z etykiety piwa, mimo rozmycia obrazka widać ten adres.
                A ta Algimanto, to gdzie? Google maps nie znajduje ...

                Ludzie, jak widzicie jakieś błędy w spisach na zagranicznych stronahc to dawajcie znać ich autorom. Sam to "robię" z serwisem beerme.com. Poprawiłem sporo danych o browarach polskich ( głownie o zamknięciach ), niemieckich, a ostatnio czeskich i słowackich. Autor aktualizuje dane zazwyczaj w ciągu kilkunastu godzin.
                Last edited by Pendragon; 22-01-2009, 21:00.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • pawellaskowski
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 180

                  #38
                  W tym roku dalej drążyłem temat browaru w Marjampolu, w związku z tym wybrałem się pod adres Algimanto 62, na miejscu znalazłem małą może 100 metrową uliczkę której największy numer to 12, a pytani miejcowi o browarze także nic nie wiedzieli

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #39
                    adres to Brazaicio g.13-20
                    na etykiecie jest podany telefon
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 01-09-2009, 11:07.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • pawellaskowski
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 180

                      #40
                      a pod tym adresem byłem w zeszłym roku z jednej strony bloki z drugiej pola, z którego roku jest ta etykieta, bo ja jestem tam zawsze w sierpniu od czterech lat i nigdzie nie spotkałem się z piwem z Marjampola

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        jak zbierałem w zbiorze miałem tą etykietę, dostałem ją od Valusia
                        okres to koniec lat 90-tych, następnym razem wydrukuj je w kolorze i pytaj, szukaj.
                        Ja zapytam się Valusia czy coś wie na temat tego browaru

                        a próbowałeś dzwonić?
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 01-09-2009, 11:24.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #42
                          browar w Mariampolu zamknięty jest od 6 lat.
                          W chwili obecnej na Litwie pracuje około 90 browarów.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)
                            W chwili obecnej na Litwie pracuje około 90 browarów.
                            Skąd ta liczba. Według mnie działa tam około 70 browarów.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Skąd ta liczba. Według mnie działa tam około 70 browarów.
                              Od Litwina, z którym wczoraj piłem piwo.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Od Litwina, z którym wczoraj piłem piwo.
                                Wybacz, ale to dla mnie żaden argument. Nie tak dawno miałem okazję rozmawiać z właścicielem browaru Davra i wspominał mi, że coraz więcej browarów na Litwie pada jak muchy i aktualnie liczba browarów oscyluje w okolicach 70.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎