Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Ciemny Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Haust, Ciemny Bock

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pułkownik_Zuber
    Gość
    • 10-2005
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Idealny, ciemny, kawowy. Bardzo przyjemne doznania wzrokowe. [5]
    Piana: Gesta, wysoka ale bez przesady, drobne bąbelki. Piana utrzymała się do samego końca. [5]
    Zapach: Delikatny, świeży, lekkie nuty kawowe. Bardzo przyjemny. [4.5]
    Smak: Pełny, mocna goryczka, odrobinę za mocna jak dla mnie, wyczuwalne lekkie nuty kawy, prawie bez zarzutu gdyby nie ta goryczka, ale to moje subiektywne odczucie, bo niektórzy preferują taki smak. [4]
    Wysycenie: Bez zarzutu, jak większość piw z Hausta. Drobne, długo utrzymujące się bąbelki. [5]
    Opakowanie: Jak inne w Hauście. Szkło ładne ale bez logo. Ładny firmowy wafel. [4.5]
    Uwagi: 5,50 zł za 0,3 l. Bardzo dobre piwo. Polecam koneserom i nie tylko.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      tylko dlaczego on ma blg 15.8 a nie 16 lub 16.1 na ten przykład?

      Comment

      • Krotoszyniak
        Senior
        • 08-2002
        • 516

        #4
        Blad w obliczaniu OG ?
        Admin z Ratebeera
        Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
        Poromotor piwnej Polski na swiat :)

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Hmm..., chyba brązowy, bo obserwowany w lekkim półmroku... [4]
          Piana: Kremowobeżowa, drobna, obfita, sztywna i trwała. Czegóż więcej chcieć? [5]
          Zapach: Słodowy, lekko wyczuwalne nuty palone i powiew toffi. [4]
          Smak: Kawowa goryczka, lekki karmel, ślady wędzonki i słabe nuty winne (jak na kozę, trochę słabe...). Piwo zrównoważone, smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Optymalne, nie przesadzone. [4]
          Opakowanie: Tradycji musi stać się zadość - goła szklanka... [3]
          Uwagi: Jak dla mnie, troszkę za mało typowych koźlakowych akcentów zapachowo-smakowych. Mimo to piwo bardzo mi zasmakowało, trzeba je tylko nalewać do ciekawszego szkła.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bez światła niemal czarny, pod światło piękny rubin, lekko opalizujący. [5]
            Piana: Stałą wada butelkowanych piw z Hausta. Gdybym nie nalewał agresywnie, nie byłoby chyba nic, a tak mam cienką warstewkę, która znika w oczach i nie osiada na ściankach. [2]
            Zapach: Bardzo przyjemny. Czuć kawę, karmel, owoce, palone ziarno, orzechy i ciemny chleb. Mógłby jednak być trochę silniejszy jak na taki ekstrakt. [4.5]
            Smak: Treściwe, gęste, misiowate. Czuć głównie silną nutę kawy zbożowej, a także wyraźną paloność, lekką, a przy tym pasującą do całości słodycz, oraz trochę nut owocowo-winnych. W finiszu może za bardzo dominuje palona goryczka, ale i tak jest to bardzo udana ciemna koza. [4.5]
            Wysycenie: W sam raz. [5]
            Opakowanie: Jak na browar restauracyjny, to całkiem nieźle. Prosta ale czytelna etykieta, podane parametry. Przydałoby się jednak coś więcej o samym piwie. Butelka NRW, goły kapsel. [3.5]
            Uwagi: Kupione za 8 zł w Rodzince-Bis.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Zarówno w zapachu jak i smaku mocna nuta zbożowa, tostowa i lekko przypieczona. W aromacie karmel i owoce. Smak pełny, mocno słodowy, nieco słodkawy. Goryczka w sam raz. Dużym plusem piwa jest absolutny brak posmaków alkoholowych. Jedyny minus to marne nagazowanie.
              Z parametrów to nie koźlak, niemniej jest to bardzo dobre piwo. Czapką zakrywa ambery, żywce czy inne miłosławie.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                14% ekstr. 7,8% alk. Strasznie wysoko odfermentowane, albo jakaś pomyłka. Zobaczymy.
                Bez pasteryzacji i filtracji

                Aromat – słodowa, są w niej owoce, trochę ciastkowości a potem ciut jabłek
                Piana – gęsta, umiarkowanie wysoka, kremowa, krótka, znika prawie całkiem
                Barwa – brązowo-herbaciana
                Wysycenie – wysokie
                Smak – owoce (rodzynki, suszona śliwka ale z lekko cierpkim i minimalnie kwaskowym posmakiem), potem karmel, trochę słodkawy, który ładnie kontrastuje z owocowością.
                Treściwość – umiarkowanie wysoka

                Smaczny koźlak. Chyba coś z tymi parametrami nie tak (tak przypuszczam). W każdym razie w smaku nie wyłazi alkohol. Mam sentyment do Hausta i to piwo mnie też nie zawiodło :-)
                Kupione w Drink-Hali we Wrocławiu

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  14% ekstr. 7,8% alk. Strasznie wysoko odfermentowane, albo jakaś pomyłka. Zobaczymy.
                  Przy takich parametrach odfermentowanie byłoby gigantyczne. Ale te 14% w ogóle nie świadczą o piwie typu koźlak. Po prostu ciemne mocne.

                  Comment

                  • PiwowarekC-K
                    Junior
                    • 07-2003
                    • 21

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    14% ekstr. 7,8% alk. Strasznie wysoko odfermentowane, albo jakaś pomyłka. Zobaczymy.
                    Bez pasteryzacji i filtracji
                    może błąd w druku.... mają 1,5 tysi etykiet, szkoda żeby się zmarnowały (kryzys jest)

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przy takich parametrach odfermentowanie byłoby gigantyczne. Ale te 14% w ogóle nie świadczą o piwie typu koźlak. Po prostu ciemne mocne.
                      Dlatego wydaje mi się, że jest to jakaś pomyłka. Smakowo jest prawidłowy.

                      Comment

                      • x57
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 247

                        #12
                        Barwa ciemnobrązowa.
                        Piana niska ale trwała.
                        Aromat głównie melanoidynowy (skórka z chleba), lekko przypiekany.
                        Smak głównie tostowo-przypiekany, z lekką palonością, i lekkim smakiem chmielowym, goryczka niska, raczej wytrawne.
                        Dobre, zbalansowane ale jak na koźlaka brakuję mi treściwości.
                        Według etykiety 14*Blg i 7,8%, nie wiem czy to błąd w druku czy rzeczywiści tak mocno odfermentowane.

                        Comment

                        • Tomekk78
                          Member
                          • 01-2006
                          • 61

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Głęboki, ciemny, moim zdaniem idealny do doppelbocka. [5]
                          Piana: Odpowiednia. Nic dodać, nic ująć. [4]
                          Zapach: Aromat złożony, nie przytłaczający alkoholem, nieco czekoladowy. [5]
                          Smak: Piwo idealnie zbalansowane i wysoce pijalne. Smak głęboki i intensywny, jak w najlepszych wzorach niemieckich. [5]
                          Wysycenie: Może nieco za dużo gazy, jak na kozła. [4.5]
                          Opakowanie: Tu niestety mamy porażkę. Wprawdzie wszystkie informacje są na etykiecie, ale jest ona całkowicie bez wyrazu. Dziwi czemu jedne piwa z Hausta mają lepszą oprawę (Klasztorne, Red AIPA) a inne nie. Do tego brak kapsla firmowego. Szkoda. [2]
                          Uwagi: Sceptycznie podszedłem do tego piwa, a dostałem produkt na prawdę wysokiej jakości. Moim zdaniem jest to najlepszy obecnie koźlak produkowany w naszym kraju. Jedyne zastrzeżenie musi być świeży. Próbowane kilka tygodni potem nie było już tak złożone i intensywne.

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Piłem to piwo kilka lat temu w browarze i mi smakowało, porządny, treściwy koźlak. Natomiast obecnie próbowane to niemiłosierna lura. Co jest grane z Haustem? Prawie wszystkie piwa próbowane w 2013 to wtopa
                            Last edited by docent; 07-03-2013, 09:48.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • krm88
                              Junior
                              • 07-2010
                              • 25

                              #15
                              Szkoda, że wpis Docenta pojawił się dziś a nie kilka dni temu kiedy kupowałem to piwo. Faktycznie lurowate, piana znikła w tempie coca-coli sycząc przy tym niemiłosiernie Zupełnie bez treści i bez wyrazu. Bym się o zakup nie pokusił gdybym wiedział co siedzi w butelce. To piwo przywiało niemiłe wspomnienia (m.in. piana) związane z piwem Zelta Black pitym w UK. PS Haust jest sporo lepszy Zeltę odradzam każdemu (nie wiem co mnie wtedy podkusiło do jej kupna)...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎