Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Red Haust

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    Haust, Red Haust

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pułkownik_Zuber
    Gość
    • 10-2005
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nie mam doświadczenia w piwach tego typu. No mi się kolor wydał piękny, syrop klonowy? [5]
    Piana: Dość biedna, na początku wysoka i gęsta ale bardzo szybko (przed połową - a prędko piłem) się ulotniła... [3.5]
    Zapach: Zapach bardzo przyjemny, głęboki i intensywny, lekko słodowy, lekkie nuty chmielu i coś jeszcze przyjemnego, czego nie udało mi się rozgryźć - ale pozytywnie. [4.5]
    Smak: Pełny, mocny, głęboka goryczka. Nie przepadam za piwami z głęboką goryczką, ale piło się je bardzo przyjemnie. [4]
    Wysycenie: Ocena pozytywna, wszystkie piwa z Hausta mają dobre nasycenie, delikatne - nie przesadzone i co najważniejsze - trwałe. [4]
    Opakowanie: Tak jak inne, szklanica ale bez logo za to z ładnym waflem. [4.5]
    Uwagi: 5,5 za 0,3l. Najdłużej zapamiętam jego piękny kolor, rzadko spotykany odcień miodowej czerwieni.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Piotras
      Senior
      • 08-2003
      • 307

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żywiczny, głeboko bursztynowy wchodzący w winiowy odcień [4.5]
      Piana: U mnie cienko ale to wina transportu w Pet-cie [4]
      Zapach: Delikatnie owocowy, lekka nuta ziołowa(chmielu aromatycznego niewiele) [4.5]
      Smak: Na pierwszym planie głeboka, silna goryczka- chyba jest równie silnie chmielone jak słynny niemiecki Jever, na drugim planie wyłania sie drożdzowa wytrawność, i lekkie nuty wiśni. Klasa [5]
      Wysycenie: Też pewnie trochę wina transportu, ale ogólnie klasycznie jak na brytyjskiego Ale nie za wielkie. [4]
      Opakowanie: Nie dodaje bo przytransportowane w Pet-cie po nałeczowiance [5]
      Uwagi: Jest to Amber Ale - więc w stylu Smoczej Głowy, i na pewno w porównaniu do niej jest 2 razy bardziej charakterne.Chyba 2 najsilniejsza goryczka jaka znam, może niektórym przeszkadzać, ale nikt nie mówił że bedzie lekko. Klasa.Piwowar nie ma sie czego wstydzić w UK. (A z drugiej ręki podobno obsługa w Hauście bardzo sympatyczna+ )

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19163

        #4
        Piwo rzeczywiście trzyma klasę. Chylę czoła.
        Zarówno w koźlaku jak i w Redie wyrazista goryczka, jaką lubię. Zapach jednak wolę Smoczej, jest dla mnie ciekawszy. Natomiast piana (o nasyceniu nie mogę nic pisać, bo przywiezione w butelce kapslowanej jak mniemam chałupniczo) ta jest o niebo lepsza od Smoczej.
        dzięki Kuli, za takie piwo to ci coś jeszcze "wiszę"

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Piwo smaczne, dobrze nachmielone, kolor czerwony, piana gęsta.

          Gdybym robił notatki więcej by było szczegółów.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • AndrewZG
            Senior
            • 08-2009
            • 261

            #6
            Obecna warka zawiera trochę mniej goryczki co mi osobiście mniej odpowiada. Inna sprawa, że przyzwycziłem się już do pewnego standardu tego piwa bo jest moim ulubionym i konsumuję je regularnie.
            Mam nadzieję, że następny wyrób będzie taki jak poprzednie.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9730

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy (na pewno nie czerwony ), minimalnie mętny. [4]
              Piana: Kremowa, bardzo drobna, niezbyt trwała. Kożuszek utrzymał się długo. [4]
              Zapach: Pachnie słodem, obecny także powiew toffi-karmelowy. [4]
              Smak: Delikatna goryczka, wyczuwalne posmaki ejlowe, lecz niezbyt nachalne. Aksamitne... [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie dla tego piwa, czyli niezbyt wysokie. [4]
              Opakowanie: Dla takiego piwa aż prosi się o dedykowany pokal, zwykła, goła szklanka się nie godzi... [3]
              Uwagi: Smaczny, delikatny, nieco nieśmiały ejl, gdyby jeszcze był stosownie podany...

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                Właśnie zakończyłem konsumpcję tego piwa w wersji butelkowej, zakupionej w Rodzince Bis. Niestety na moim egzemplarzu parametry wyglądają inaczej niż przy opisie na browar.biz (o czym nie omieszkam wspomnieć w odpowiednim wątku), mianowicie e:14, a:7%. Niestety wysokie odfermentowanie negatywnie rzutuje na to piwo, gdyż alkohol jest zbyt mocno wyczuwalny, co burzy harmonię smaku.

                Comment

                • AndrewZG
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 261

                  #9
                  Cannabee - mógłbyś napisać w jakiego rodzaju butelkach kupowałeś te Hausty i ile odpowiednio kosztowały?
                  Z góry dzięki za odpowiedź.
                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czerwień pojawia się dopiero pod światło, a gdy patrzeć na nie normalnie, piwo jest raczej brązowopomarańczowe. Zresztą nawet pod światło ta czerwień zbyt ładna nie jest, a skoro piwo nazywa się Red, to barwa powinna być jego wizytówką.
                    Lekkiej mętności się oczywiście nie czepiam. [3]
                    Piana: Niska, błyskawicznie znika niemal do zera. [1.5]
                    Zapach: Średnio silny, czuć głównie górnofermentacyjne owocki oraz odrobinę karmelu. Przyjemny, ale za słaby jak na ten ekstrakt. [4]
                    Smak: Oj, charakterne. Jest naprawdę solidna, ziołowa goryczka, jest sporo owocków, jest sympatyczna chlebowa słodowość w tle. Wszystkie te smaki świetnie przenikają się ze sobą, tworząc udaną kompozycję. Finisz to już niemal tylko goryczka, ale zdecydowanie nie drażniąca. [4.5]
                    Wysycenie: Trochę zbyt wysokie jak na ejla. [4]
                    Opakowanie: Jak na browar restauracyjny, to całkiem nieźle. Prosta ale czytelna etykieta, podane parametry. Przydałoby się jednak coś więcej o samym piwie. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎