Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Haust, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pułkownik_Zuber
    Gość
    • 10-2005
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Odrobinę mocniejszy od słomki. [4]
    Piana: Piana doskonała, gęsta, z drobnych bąbelków. trzymała prawie do końca i ładnie osadzała się na ściankach. [5]
    Zapach: Pierwsze nuty zapachowe ok, znane z pszenicy, ale potem było już gorzej, uleciał zapach w minutę. [4]
    Smak: Woda niestety, prawie żadnych nut znanych z pszeniczniaków. Mocno zalatywało mi pilsem. Może pomylili rurki? [3]
    Wysycenie: Mocny punkt. Drobne bąbelki. Długo długo długo, prawie do samego końca. [4.5]
    Opakowanie: Najmocniejszy punkt tego piwa. Lane z beczki, ale nie do szkła firmowego niestety. [4.5]
    Uwagi: 5,5 zł za 0,3. Ładny lokal, ale pszeniczne słabiutkie. Oczywiście jak kiedyś będę znów w ZG to spróbuję, ale tylko małe i w celu sprawdzenia czy się nie poprawiło.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #3
      Moje uwagi:
      - jak na pszenicę trochę ciężkawe
      - smak jak dla mnie nie do przyjęcia, zastanawiałem się czy to nie jest przypadkiem "piwo bananowe".

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: intensywnie złoty, o delikatnym zmętnieniu, bardzo przyjemny dla oka [4]
        Piana: co prawda drobnopęcherzykowa, ale mało zwarta, dość szybko redukuje się do postaci ażurowego dywanika, ale w tej postaci (mniej lub bardziej dziurawej) towarzyszy do samego końca (być może wpływ na taki stan rzeczy mialo kilkudnoiwe "leżakowanie' w butelce ?) [3.5]
        Zapach: świeży i orzeźwiający, choć nieco za mało wyrazisty [3.5]
        Smak: dość świeży ("młody"?), stosunkowo ubogi w oryginalne nuty smakowe (wspomnianego banana w ogóle nie wyczulem), być może nieco za wodnisty (preferuję treściwszą "pszeniczkę"), ocena może nieco naciągana, ale to w końcu polska pszenica, więc jej się należy [4]
        Wysycenie: mimo, że miałem przyjemność z "minibrowarowym zabutelkowanym", nic nie straciło ze swej intensywności [4]
        Opakowanie: ocena nie może być inna, bo opakowanie jest w dwójnasób "zlotowe" - po pierwsze Kuli zamknął piwko "z kija" w zgrabną butelkę, po drugie wypiłem je ze szkła "firmowego" Browaru Czarnków, zdobytego dzięki nieocenionej uprzejmości "Kobiety zza lady" z klimatycznego Baru "Lubuszanka" w Trzciance ;-))) [5]
        Uwagi: Kuli, wielkie podziękowania za ten rarytas (wymianka "zlotowa"), piwko trafiło w dobre ręce (i w dobre gardło) - do wielkiego miłośnika "pszenicy"

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pite wczoraj na miejscu w browarze, dziś powtórka z butli.

          piana: gęsta, drobna, kremowa, opada do dywanika. W browarze znikła całkiem,
          kolor: mętne, typowy dla pszeniczniaka,
          zapach: lekkie banany,
          smak: bardzo dobry pszeniczniak, banany mile wyczuwalne, dość gęste, lekka goryczka, rasowy pszeniczniak,
          wysycenie: ok


          Jedyny minus to brak, w browarze, odpowiedniego szkła do pszenicy. Piwo było, według mnie, trochę za zimne. W przypadku pilsa było ok, ale dla pszenicy niezabardzo.


          P.S. Bardzo podobnego pszeniczniaka piłem w Dreźnie w browarze Waldschloss (czy jak mu tam ).

          Zaopatrzcie się w odpowiednie szkło a będzie jeszcze lepiej.
          Last edited by jacer; 07-07-2008, 18:49.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny , ciemnozłoty [4.5]
            Piana: Nie była rewelacyjna w tym piwie , ale było nalane w browarze do butelki. Wiem z doświadczenia że jest lepiej [3.5]
            Zapach: Typowo pszeniczny . Jest goździk i jakieś banany [4.5]
            Smak: świetna pszeniczka może tylko lekko rozwodniona [3.5]
            Wysycenie: Ty niestety zbyt mało , ale myślę że to wina nalania do butelki w browarze [3.5]
            Opakowanie: Prosta etykieta z wszystkimi informacjami [4]
            Uwagi: Szału nie ma . Piwo to pite na miejscu w Hauście jest o niebo lepsze . Niestety kierowca . Cena 8 zł za 0,5l to trochę drogo

            Moja ocena: [3.925]
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #7
              I foto
              Attached Files
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotożółte, mętne. [4]
                Piana: Bardzo drobna, sztywna, niewysoka, jak na pszenicę, ale trwała. [4]
                Zapach: Trochę za zimne, ale dałem radę wywąchać dominantę grejpfrutową i słód w tle. [3.5]
                Smak: Goryczkowe z bananowymi nutami, śladowy grejpfrut. Zrównoważone. [4]
                Wysycenie: Gaz, jak na pszenicę restauracyjną, dość wysoki. Szacun . [4.5]
                Opakowanie: Goła, niepszeniczna szklanka. Dobrze, że dostałem wafelek. [3]
                Uwagi: Degustowane w pierwszej kolejności po pięciu godzinach za kółkiem w wiosenno-letni wieczór, weszło mi więc bardzo dobrze. Szkoda, że browar nie dorobił się dedykowanych opakowań.

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nie taki zły, ale za słabo wpada w pomarańcz. Może to kwestia stosunkowo niskiego ekstraktu (aktualnie 11). Poza tym piwo jest trochę za mało mętne. [3.5]
                  Piana: Kolejne butelkowane piwo z Hausta, w którym piana jest problemem. Mimo niezbyt oszczędnego nalewania wytworzyła się tylko centymetrowa warstwa, która szybko opadła do cieniutkiej i nieszczelnej. Niemal w ogóle nie osadza się na ściankach. [2]
                  Zapach: Dużo bananów, goździków niemal brak. To akurat dla mnie nie wada, po prostu wynik fermentacji w konkretnej temperaturze. [4]
                  Smak: Jak na swój ekstrakt piwo jest zaskakująco gęste, treściwe i aksamitne. Czuć banany, od początku też na przód wysuwa się genialna, silna chlebowość. Problemem jest jednak goryczka. Owszem, w weizenach powinna być niska, ale tu jest praktycznie zerowa i nie ma nic, co równoważyłoby pozostałe nuty. [4]
                  Wysycenie: Bardzo wysokie, czyli w sam raz. [5]
                  Opakowanie: Jak na browar restauracyjny, to całkiem nieźle. Prosta ale czytelna etykieta, podane parametry. Przydałoby się jednak coś więcej o samym piwie. Butelka NRW, goły kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Kupione za 8 zł w Rodzince-Bis.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎