Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Kern

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    Černá Hora, Kern

    Chyba przez niedopatrzenie w wykazie nie było półciemnej 10 z browaru Cerna Hora> Piwo to nosi nazwe KERN i jest Mi znane od 6 lat. Zawartośc alkoholu 4,0% obj. Kolor jest rubinowy, piana biała , gęsta, wysoka trwała pozostawiaślad na szkle, smak wspaniały, goryczka dobrze dopasowana do ekstraktu, wysycenie poprawne. Można polecić innym piwoszom szczególnie tym którzy lubią ciemne piwa.Click image for larger version

Name:	Obraz 001.jpg
Views:	1
Size:	27,6 KB
ID:	2077160
    Last edited by sibarh; 28-10-2008, 20:48.
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Smak zaskoczył mnie swoją mocną wytrawnością. Słód, inaczej niż przy ciemnych piwach, jest zupełnie zgaszony. Piwo to jest w zasadzie półciemne o brązowej, przeźroczystej barwie. Słodyczy nie ma. Warto spróbować.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #4
        Piwo koloru brązowego, klarowne.
        Piana beżowa, średniopęcheżykowa, pozostawia ślady na szkle.
        Zapach słodowo-palony.
        W smaku wytrawne, gaz mało wyczuwalny,mimo to po otwarciu szybko ucieka
        Kuipine wBełchatowie za 2,10
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #5
          Kolor mocnej herbaty. Zapach zdecydowanie słodowy, w smaku wyraźne karmelowe nuty. Goryczka dość solidna. Smaczne piwko, warto skosztować.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Piwo obecnie ma 3,8% alkoholu, dla mnie bomba. Dlaczego u nas nie robi się takich piw???
            Kern mnie zaskoczył njapierw kolorem - jest bardzo ciemne jak na piwa polotmave, potem wraźnie chmielowym zapachem prawie bez akcentów słodowych i palonych. Ostanie zaskoczenie to smak wyraźna goryczka, czuć niezłe nachmielenie. Piwo jest niezbyt treściwe i niemal brakuje mu cech charakterystycznych dla "ciemniaków" słodowości, karmelu itp. Fajne lekkie piwko na ugaszenie pragnienia, jeżeli piłbym je "na ślepo" raczej nie zgadłbym, że jest to piwo półciemne.
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Černá Hora, Kern

              Kolor: Herbaciany, klarowny.
              Piana: Beżowa, średniobąbelkowa, niezbyt wysoka. W miarę szybko opada do niepełnej warstwy. Później tylko cienki pierścień.
              Zapach: Całkiem intensywny, karmelowy. W tle chmielowe i lekko podpalane akcenty. Przyjemny.
              Smak: Mało treściwy początek, mocno palony. Początkowo wyczuwalna delikatna metaliczność. Finisz wytrawny, mocno goryczkowy, połączony z palonymi akcentami. Smaczne.
              Wysycenie: Średniowysokie.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                Mimo, że jest to 10, to piwo jest całkiem treściwe. Połączenie goryczki z posmakami charakterystycznymi dla ciemnych piw jest bardzo wyważone. Piana przyzwoita.

                Nie byłby to mój pierwszy wybór jako czeskie piwo półciemne, ale jest chyba niedoceniane przez konsumentów.

                Moja ocena: 4.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Kolejne czeskie piwo, które może wzbudzić zazdrość u polskiego piwosza.
                  Piwo jest lekkie, ale treściwe. Można dużo wypić z przyjemnością i nie upić się.
                  Kolor mocnej herbaty, mieszanka rubinu i miedzi.
                  Zapach karmelowy, palone słody połączone z gorzką czekoladą.
                  Piana oblepia szkło, ale za szybko opadła.
                  Smak jest dość wytrawny, czuć palone słody i to chyba one są tu odpowiedzialne za goryczkę.
                  Chmiel jednak jest. Bardziej wyczuwalny w zapachu.

                  Troszkę zmieniła się etykieta.
                  Attached Files

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    barwa: ciemny rubin
                    piana: przy nalewaniu wysoka, opada szybko, zostawia pierścień,
                    zapach: słód, trochę karmelu i porzeczek, lekka farba w tle
                    smak: dość pustawy, trochę słodu, leciuteńkie muśnięcie karmelem, nikła goryczka, mocno wodniste

                    Tak mocno średnio jak dla mnie
                    LP

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎