Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm (John Martin), Martin’s Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Palm (John Martin), Martin’s Pale Ale

    Alk. 5.8%, but. 0.33 l.
    Bursztynowe, dosyć mocno nagazowane, piana duża, sztywna i trwała.
    Zapach intensywny, chmielowo-ziołowy, pod koniec picia też owocowy.
    Smak bardzo konkretny i treściwy, z mocną chmielową goryczką i wyraźnym słodem, do tego gorzkoczekoladowa goryczka palonego słodu, mimo że piwo jest jasne. Ten ostatni komponent smaku mi przypomina ciemny Gordon Xmas. Bardzo mi podeszło.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    tez Wielka Brytania
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Jednak Belgia jak wszystkie inne Jasie Marcinki, tyle że oni warzą piwka w brytyjskim stylu
      Na kontrze pisze: Brewed in Benelux for N.V. John Martin S.A. (Belgium) 1332 Genval - Rue du Cerf 191.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        No właśnie, tu też wygląda na to, że rzeczywiście Belgia... Poszperam jeszcze.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Po samym kształcie butelki wygląda to na Belgię...

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Bardzo przyjemne piwo. Intensywne chmielone po brytyjsku, ale nie tak jednoznaczne - ma też belgijskie, winno-owocowe smaki i aromaty. Według bierbel.com warzy je Palm dla rzeczonego John Martin/Scottish & Newcastle. Etykieta wciąż taka sama.

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Zafoliowane.
              Attached Files

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
                Zafoliowane.
                Obrzydlistwo.

                EDIT: oczywiście mowa o opakowaniu, piwa niestety nie piłem.
                Last edited by kopyr; 06-03-2010, 13:11.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Kolesław
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1130

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Obrzydlistwo.
                  W sześciopaku było 5 normalnych i jedno takie "cool"

                  Comment

                  • Hrustgurd
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 431

                    #10
                    Kolor: miedziany
                    Zapach: chmiel z kwiatowa stala podstawa. Bardzo smaczne pachnace.
                    Piana: bardzo wielka
                    Smak: bogaty chmielowy smak. Prawie nie czuje sie slodu, ale on sa - podpalony albo karmielowy. Na etykiecie napisan tylko zwykly slod. Coz srednie miedzy belgijskim a angielskim alem.

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #11
                      Mi trafił się lany Martin's, dość zimny i przez to zapach i smak były mniej intensywne niż opisywali poprzednicy.
                      Zapach leciutko kwiatowy, bardziej chmielowy. W smaku lekkie, zdominowane przez intensywną goryczkę, bardzo przyjemną, bez wrażenia cierpkości. Ulatnia się ona w posmaku końcowym odsłaniając w końcu delikatny podkład słodowo-zbożowy.
                      Bardzo przyjemne piwo z orzeźwiającą goryczką. Gdyby nie te 5,8% alk. byłoby świetnym piwem sesyjnym.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Carrefour Express w Brukseli za za 1,25€.

                        Kolor: Bardzo ładny bursztyn, świetnie pasuje do stylu.
                        Piana: Z początku dość wysoka, szybko opada do szczelnej warstwy i nieśmiało osadza się na ściankach.
                        Zapach: Silny, bardzo chmielowy z wyraźną ziołową nutą. W tle trochę ejlowych kwiatków i owocków, które w miarę nagrzewania się piwa wychodzą coraz bardziej na przód. Pachnie bardzo angielsko. Super.
                        Smak: Najpierw czuć solidną bazę słodową z drożdżowymi estrami, a potem pojawia się solidna, choć nie przesadna goryczka z akcentami ziołowymi.
                        Opakowanie: Jak na zdjęciu lzkamila. Sympatyczna, prosta etykieta.
                        Uwagi: Bardzo dobrze zbalansowane piwo.

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #13
                          Buteleczka tego trunku pochodzi z paczuszki otrzymanej od Twilighta, jeszcze jeden raz podziękowania
                          Kolor jak na załączonej fotce, klasyka gatunku.
                          Pienistość dobra, przynajmniej jak na ale w stylu angielskim.
                          Ja w zapachu czułem głównie owoce (jakby soczek bobo-fruit z dzieciństwa, takie rzeczy wbijają się w pamięć). Natomiast niewiele czułem opisywanych przez innych aromatów chmielu. Może mi coś na węch padło ?
                          W smaku nutki słodowe z odrobiną karmelu, aczkolwiek jak dla mnie nieco za słodko, ew za mała (choć wcale nie mała) goryczka. Treściwość adekwatna do mocy, to zdecydowanie więcej niż w klasycznym wyspiarskim pale ale.
                          Attached Files

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Piwo kupione w Piwach Świata za 5zł. Pite sporo po terminie (warka do 15.07.11), oznak zepsucia, czy nawet nadpsucia nie stwierdziłem.

                            Kolor herbaty z cytryną, lekko mętny, wydaje mi się że mógłby byc nieco ciemniejszy.
                            Piana grubobąbelkowa, średniowysoka i średniotrwała. Zostawia spore ślady na szkle i cienką nieregularną powłokę na powierzchni piwa.
                            Zapach mocno owocowy - dominacja owoców słodkich, chmielu nie wyczuwam zbyt wiele.
                            Smak bardzo słodki, aż odruchowo spojrzałem na voltaż, gdyż automatycznie kojarzyłem go z piwami od 9% alk. w górę. Na butelce jednak widnieje 5,8%. Goryczki brak.
                            Samo w sobie jest smaczne, ale ta słodycz niestety po paru łykach mnie zakleiła.
                            Piwo nie trafiło w mój gust, jest dla mnie zdecydowanie za słodkie. Wolę piwa, które mają goryczkę.
                            Opakowanie fajne, stylowe, klasyczne, widoczne na zdjęciu powyżej. Bardzo ładny kapsel.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • Aleksandros
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 352

                              #15
                              Kolor: Bursztynowy lub, jak kto woli, kolor słabej herbaty. Piwo jest klarowne. 4,5
                              Piana: Biała, średnio wysoka, ładnie brudzi szkło. Opada dość szybko do cienkiej warstewki, która utrzymuje się właściwie do końca. 4
                              Zapach: Dość mocny, landrynkowo-kwiatowy z akcentami owocowymi. Przyjemny. 4
                              Smak: Słodkie, choć goryczka jest obecna. W tle cytrusy i rodzynki. Na mój gust za słodkie. Alkohol w smaku trochę wyczuwalny, na granicy percepcji. Uaktywnia się po przełknięciu rozgrzewając żołądek. 3,5
                              Wysycenie: Niskie, trochę brakuje. 4
                              Opakowanie: Jak na pierwszym zdjęciu. Dość ładne, ale brakuje wielu informacji jak np. o ekstrakcie, czy o miejscu produkcji. Z etykiety możemy się tylko dowiedzieć, że piwo wyprodukowano w Beneluksie dla Anthony Martin. Plus za ładny kapsel. 4
                              Uwagi: Wypiłem z pewną przyjemnością, ale ze względu na dominującą słodycz jest to piwo deserowe, do powolnej degustacji. Pić w większych ilościach nie polecam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎