Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Želiv, Castulus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Želiv, Castulus

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6,5 %, eks. brak , medovinowe pivo, kapsel goły zawinięty w plastikowa folię
    Kolor - miodowo-brazowy, klarowny
    Piana - średniobablowa, niska i nietrwała, znikła po 40 sekundach
    Zapach - miodowo-winny, intensywny i wyraźny
    Gaz - był
    Smak - winno-owocowo-miodowy, nuty winne mocne, owocowo-miodowe także spore, wyrażnie słodkie
    pełne i ciężkie, słód i chmiel niezauważalny
    Spożyte, nawet smaczne. Dawno nie jabola

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 755 / 510 opisane na forum / 413 - nowe na forum(moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Piana - beznadziejna, pomimo wysiłków nie udało się z niej wiele wykrzesać.
      Kolor - klarowne, bursztynowe, no po prostu amber. Moje było jaśniejsze niż na zdjęciu sibarha.
      Nasycenie CO2 - niskie, a nawet rzec można, że bardzo niskie, co przeszkadza.
      Smak - smakuje jak piwo domowe, które otwarto zbyt wcześnie i jeszcze się nie nagazowało. Słodkie, przy czym ta słodycz przypomina własnie rozpuszczoną glukozę, no ewentualnie rozpuszczony miód. Pod sam koniec pojawia się delikatna goryczka. Piwo dość wodniste, zdecydowanie brakuje mu treściwości.
      Nie przypadło mi do gustu.
      Opakowanie - dobre, widać, ze ktoś podszedł z głowa do tematu i małymi środkami zaprojektował opakowanie, które na pierwszy rzut oka epatuje ekskluzywnością. Inna sprawa, że praktycznie każdy domowy browarnik jest w stanie uczynić tej samej klasy opakowanie. Ładna butelka 0,33l, etykieta w kolorze żółtym kojarzącym się z miodem. Kapsel goły, przykryty efektownym kapturkiem (takim jakie mają wina) w kolorze żółtym.

      Reasumując piwo wygląda i smakuje jak domowe, z tym że takie trochę mniej udane
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Opis Kopyra - nic dodać, nic ująć
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23791

          #5
          długo się zastanawiałem czy to właściwie jest piwo Nasz egzemplarz (dzięki DarekD!) był w ogóle bez gazu. Przy Gottschalku sądziłem że to pewnikiem jednostkowy przypadek, ale po otwarciu i przelaniu Castulusa stwierdziłem, że to chyba charakterystyczna cecha wszelkich Zelivów

          W lodówce jeszcze czeka wiśniowe, ale boimy się otwierać
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎