Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Eurospecjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • thespike
    Junior
    • 10-2006
    • 6

    Żywiec, Eurospecjal

    Z rozrzewnieniem wspominam wyśmienitego Eurospecjala, który do dziś uchodzi u mnie za wzór piwa doskonałego.
    Zwracam się więc z pytaniem do lepiej zorientowanych. Czy naprawdę Eurospecjal jest jeszcze produkowany w Żywcu z przeznaczeniem wyłącznie na eksport?
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Od dawna juz nie jest produkowany
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • thespike
      Junior
      • 10-2006
      • 6

      #3
      Szkoda...


      Jaka szkoda... Brak mi tego wspaniałego piwa...

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Zawsze można uwarzyć sobie w domu dobre piwo jakie się chce nie ma więc co narzekać

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • thespike
          Junior
          • 10-2006
          • 6

          #5
          Dzięki za słowa pociechy.

          Dzięki za słowa pociechy.
          Wątpię jednak, by w warunkach domowych udało mi się wyprodukować coś zbliżonego. Zwłaszcza, że nigdy tego nie robiłem...
          Może jednak ktoś z Forumowiczów pokusił się o skopiowanie Eurospecjala. Chętnie spróbuje.

          Comment

          • pawelek59
            Senior
            • 04-2003
            • 195

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thespike

            Jaka szkoda... Brak mi tego wspaniałego piwa...
            Żywiec nie warzy już nie tylko Erospecjala, nie warzy Piast-a (był dostępny tylko w Pewex-ach, nie mylić z wrocławskim) nie warzy Krakusa........... i tak naprawdę nie warzy Żywca, tego którego pamiętamy (gdy udało się zdobyć) z lat siedemdziesiatych, osiemdziesiątych......... i wbrew reklamie powiem "Wszystko się zmieniło!!!!!"

            Comment

            • thespike
              Junior
              • 10-2006
              • 6

              #7
              Ech, życie...

              Jako pamiątka została mi z tamtych czasów seria zgrabnych buteleczek 0,33 l (Żywiec, Krakus, Eurospecjal, Porter). Niestety pustych...

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Kolega chyba przespał kilka lat, bo od tylu lat nie ma tego i innych w/w piw na rynku.
                Wiele się od tego czasu zmieniło, to prawie inna epoka. Dziś już nie warzy się piwa a produkuje marki.
                Last edited by e-prezes; 19-10-2006, 17:07.

                Comment

                • thespike
                  Junior
                  • 10-2006
                  • 6

                  #9
                  E, no nie...

                  Nie mogę powiedzieć, że przespałem te wszystkie lata. Dość uważnie śledziłem sytuację na rynku i starałem się wyławiać ważne informacje.
                  Jednak tu, na Forum, znalazłem sugestię, że Eurospecjal, niedostępny na naszym rynku, produkowany jest wyłącznie na eksport. Bywały i bywają nadal podobne sytuacje, wolałem się więc upewnić.
                  Teraz jednak moje ciche nadzieje zostały rozwiane. Szkoda...
                  Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
                  Wasze zdrowie!

                  Comment

                  • pawelek59
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 195

                    #10
                    W przypadku Żywca, byłoby bardzo dobrze gdyby przespał, ale niestety........ wszystkie te lata Żywiec pracował nad tym, jak zwiększyć zysk, ograniczając koszty przy jednoczesnym zmniejszeniu jakości produkowanego piwa.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎