Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herold, Bohemian Blond Lager / Světlý Březnický Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Herold, Bohemian Blond Lager / Světlý Březnický Ležák

    Butelka 0,5 litra, alkoholu 5,2 %, eks. brak, kapsel goły, svetly breznicky lezak
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, gęsta, wysoka i trwała, kożuszek utrzymał się do końca
    Zapach - wyraźny słodowy z delikatną nutą słodko-chmielowo-pszeniczną
    Wysycenie - okey
    Smak - słodowo-chmielowy z z delikatnymi nutami pszenicznymi, średnio słodkie z delikatną goryczką
    Dobre piwko z pszeniczną nutą.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 759 / 516 opisane na forum / 419 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pivo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      zapach: silny, słodowy z aromatem chmielowym
      smak: przyjemne pełne piwo o intensywnym smaku słodowym zrównoważonym mocną goryczką z ziołowymi akcentami chmielowymi
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Nie zamieszczałbym swej uwagi gdyby nie wzgląd na ogromne zdziwienie jakie mnie ogarnęło po przeczytaniu poprzednich wpisów.
        Nie do wiary jest aby piwo przez niemal 3 lata utrzymało ten sam charakter jaki wyczuli sibarh i Sokół83 podpisuję się pod tym.
        Jedynie co mam wątpliwość to te nuty przeniczne, ja tam poczułem w pierwszej chwili banana ! ale jak wiadomo jedno drugiemu nie przeczy

        PS: dla mnie to piwo to Světlý březnický ležák a nie bohemian blond lager

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Etykieta z angielszczyzną, to spadek po dawnym amerykańskim właścicielu, który koncentrował się na eksporcie piwa do USA. Ze względu na spadający do niedawna kurs dolara do czeskiej korony pomysł nie wypalił i browar przejęty został przez firmę czeską

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze za 3,00 zł.

            Kolor: Ładne, głębokie złoto.
            Piana: Całkiem wysoka, opada do szczelnej warstwy i ładnie oblepia szkło.
            Zapach: Silny, chmielowo-miodowo-kwiatowy, z lekką słodowością w tle. Przyjemny i świeży.
            Smak: Bardzo pełny, z wrażeniem miodowości i niestety lekka słodyczą, przypominającą polskie piwa mocne. Goryczki mniej niż sugerowałby zapach, ale i tak nieźle kontruje słodycz.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta stonowana, czytelna, z sympatycznym widoczkiem. kapsel niestety goły.
            Uwagi: Znośne, ale nic ponadto.
            Last edited by Twilight_Alehouse; 16-12-2010, 15:05.

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Kolor: Bardzo ładny, złoty, klarowny. Taki jaki powinien mieć czeski browarek.
              Piana: U mnie z początku wybuchowa na tyle, że piwo samo wychodziło z butelki, zaraz po przelaniu była wysoka, ale duże, szybkopękające pęcharzyki zgasiły ją niemal natychmiastowo, by po chwili nie został po niej ślad.
              Zapach: Przyjemny, słodki, słodowo-chmielowy.
              Smak: Słodko-gorzki z przewagą słodyczy. Wyczuwalna lekka chmielowa goryczka.
              Opakowanie: Ładna złoto-zielona etykieta, na której ku memu zdziwieniu nie dopatrzyłem się informacji o ekstrakcie (wg mnie będzie ok 12%). Alkohol: 5,2%.
              Uwagi: Bardzo smaczne piwko, jak dla mnie mogłoby być mocniej goryczkowe i nieco mniej słodkie, ale napewno mimo to wbije mi sie w pamięć i sięgnę po nie przy bliższej okazji. Warte polecenia.
              Last edited by wrednyhawran; 03-01-2011, 20:06.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Za takimi Czechami nie przepadam. Zbalansowane z lekką przewagą słodowości. Bardzo w typie dobrego polskiego lagera. Pod koniec wyczuwalna nawet alkoholowość. Nieprędko powtórzę...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Dwa lata nikt nic tu nie napisał?

                  Alkohol teraz 5,0%... ekstraktu nie ma... ale to 12-stka

                  Piana średnia ale za niedługo niewiele więcej niż obwódka...
                  Gaz średni...
                  Zapach słodowo - chmielowy....
                  Kolor niewiele ciemniejszy od tradycyjnego pilsa...
                  Smak klasyczny bez mocniejszych stron... pilsolager coś ze słodu na średnim chmielu...

                  Niemcom na pewno smakuje...
                  Attached Files

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Latka lecą...
                    Aromat przeraźliwie kukurydziany, taki, w którym gros zasypu stanowi składnik niesłodowany.
                    Smak przyjemnie chmielowy, ze średnią goryczką. Niestety baza smakowa potwierdza odczucia powonienia.

                    Wybitnie niewybitny světlý ležák ale poprawny blond lager

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      Browar od lat ma problemy, ale dzielnie walczy. To historyczny budynek sięgający bodaj baroku, przy pięknym pałacu, powoli remontowany:

                      Projekt záchrany jedinečných budov průmyslového baroka v areálu zámeckého pivovaru v Březnici u Příbramy.


                      Přihlaste se k Facebooku, abyste mohli začít spojovat s přáteli, rodinou a lidmi, které znáte, a sdílet s nimi obsah.


                      Mam sentyment do tego browaru... Właśnie remontowany jest dach. Piwni turyści - polecam

                      Obecnie 4,8% alk.

                      W aromacie wyczuwalne tony puszkowanej kukurydzy niestety, ale starają się je przykryć dużo przyjemniejsze łagodne tony chmielowo-kwiatowe, trochę owoców
                      Piana - średnia, zwarta, trwała
                      Barwa - ciemnie złoto
                      Wysycenie - średnie, musujące
                      Smak - słodowa baza nieco owocowa, minimalna cierpkość odczuwalna też dzięki umiarkowanej, ale dość charakterystycznej, mocniej podkreślonej na finiszu goryczce. Ten finisz dość długi
                      Treściwość - łagodna pełnia

                      Ok, to nie jest ideał piwa. Jednak warto dać mu szansę, szczególnie że bywa dostępne w Polsce

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #12
                        Aktualnie:
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎