Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Basztowe Super Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Namysłów, Basztowe Super Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • nek
    Member
    • 03-2006
    • 43

    #2
    Nie gustuje w piwach super mocnych ale lubie czasami spróbować 9% i myślałem że będzie czuć alkoholem jak to w takich piwach,ale nie.Piwo ma ładny kolor,pinka długo się utrzymuje i naj ważniejsze że nie ma smaku spirytusu jak np.Wojak,Karpackie cena też jest dobra 2.60zł.Chętnie wróce do tego piwa kupione Opole-Baza.

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: od początku nie robi najlepszego wrażenia - duże bąble (piana nie jest zwarta) szybko powodują efekt "dziurawienia", no i piana dość szybko opada... [2.5]
      Piana: intensywnie złoty, idealnie klarowne [4]
      Zapach: czuć alkohol (ale jak tu nie czuć, skoro to 9% ?), nie jest on jednak aż tak dominujący jak w smaku, przebija się również typowo piwny, chmielowo-słodowy aromat [3.5]
      Smak: ja również nie jestem szczególnym entuzjastą piw spod znaku "super mocne", choć przyznać muszę, że jak na moje dotychczasowe doświadczenia z tym gatunkiem "Basztowe" nie wypada wcale źle - w zlewie nie skończyło, dało się wypić, choć alkohol jest silnie wyczuwalny i dominuje nad innymi walorami [3]
      Wysycenie: w miarę OK [3.5]
      Opakowanie: "pozujące" na piwa naszych południowych sąsiadów (z "kołnierzykiem" ze złotka), ale sama etykieta nieefektowna, bez pomysłu, choć z pewnością całość tworzy estetyczny obrazek [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.325]

      Comment

      • Firix
        Junior
        • 12-2006
        • 2

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy - ładny jak na mocne piwo... [3.5]
        Piana: Zero piany. Ja tego nie rozumiem - nie pojawiło się nic co by nawet przypominało pianę (a nalewałem klasycznie, jak każde inne piwo)... [1]
        Zapach: Słodki, lekko kręci w nosie. Nie czuć alkocholu... Mimo wszystko słabo wyczuwalny, trzeba się wczuć... [2.5]
        Smak: Cięzki do ocenienia... Wzbudza raczej negatywne emocje... Gorzkawo-kwaśny... [1.5]
        Wysycenie: Biorąc pod uwagę całkowity brak piany, nie jest wcale najgorsze. Małe bąbelki utrzymywały się dość długi czas... [2.5]
        Opakowanie: Czarno - złote... znośne. Na etykiecie mała baszta (od nazwy) z chorągwiami w tle... Hasło "Moc tradycji" jest zdecydowanie za bardzo oklepane... [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.05]

        Comment

        • thrashcan
          Senior
          • 10-2005
          • 126

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, bursztynowy kolor, klarowne. [4.5]
          Piana: Z początku bardzo wysoka, jednak szybko opada do cieniutkiej, poszarpanej warstewki na powierzchni piwa. Kolor biały. [3]
          Zapach: Chmielowo - słodowy, dość słabo wyczuwalny, mógłby być bardziej intensywny. [3]
          Smak: Wyraźny smak alkoholu niekorzystnie wpływa na całokształt, niestety piwo smakuje gorzałą... [2]
          Wysycenie: Prawie idealne, dośc duże. [4.5]
          Opakowanie: Czarna puszka, na niej wszystkie istotne informacje, ogólnie nic specjalnego. [3]
          Uwagi: Raczej nie do powtórzenia.

          Moja ocena: [2.75]

          Comment

          • krzysiek2006
            Member
            • 05-2006
            • 37

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Normalny, mocny kolor taki jak być powinien [4.5]
            Piana: gęsta ale dosyć szybko opadła [3.5]
            Zapach: Zapach pożądny, nie odrzuca. [4]
            Smak: Smak zalatuje tak jak by spirytusem, ale smakowało mi [3.5]
            Wysycenie: Bardzo dobre nasycenie. [4.5]
            Opakowanie: Puszka bardzo fajna kolorystycznie, czarne zestawienie ze złotym bardzo mi się podoba [5]
            Uwagi: Piwo mi smakowało, w butelce piwo wygląda dziwnie ale puszka jest niezła z wyglądu, piwo ma swoją moc i jest ok.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnozlocisty, klarowne [5]
              Piana: z początku obfita, opada jednak powoli, pozostaje ok 1 cm warstwa sredniopęcherzykowa [3.5]
              Zapach: delikatny, slodowy, plus za brak woni alkoholu [4]
              Smak: w smaku stonowane, duży plus za brak wyczuwalnej mocy alkoholu, dość cierpkawe z domieszką słodowego smaku [3]
              Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
              Opakowanie: puszka bez zarzutu, tonacja dopasowana do mocnego piwa (złoto-czarna) [5]
              Uwagi: Gdybym lubił takie mózgotrzepy to napewno częściej bym sięgał, niestety zbyt duża moc w piwie skutecznie mnie od tego powstrzymuje

              Moja ocena: [3.675]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor zapowiada dobre piwo - bursztynowy. [4.5]
                Piana: Średnia - opada szybko. W kuflu piwa pół, a piany zero. [2.5]
                Zapach: Zapach ostry. To mi się podoba, ale jest zdradliwe – na ogół czuć już w zapachu moc (wśród tych super mocnych), a tu myślisz że masz wyraziste piwo a nie mózgoje... Dlatego mam problem w ocenie zapachu. No bo niby całkiem przyjemny a jednak ... ech.[3]
                Smak: Tu będzie krótko - wśród super mocnych najsmaczniejsze. [3]
                Wysycenie: Prawidłowe [4]
                Opakowanie: W pierszwej chwili myślałem że to Barkas [3]
                Uwagi: Refleksja może być tylko jedna - poniewiera straszliwie. A ocena nie może być jednoznaczna. Niby dobre i niby nie dobre... mały szok...

                Moja ocena: [3.075]
                Last edited by adam16; 20-03-2007, 00:05.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • strzelczyk76
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 823

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Herbaciany, spodziewałem się trochę ciemniejszego, przy tak mocnym piwie. [4]
                  Piana: Duża, drobna, średnio się utrzymuje, potem opada do cienkiej warstwy. [3.5]
                  Zapach: Wyraźnie słodowy, zdecydowany, zapowiada mocne piwo, lecz nie czuć mocnej woni alkoholu, potem przebija się chmielowość [4.5]
                  Smak: Mocna słodowość, słodycz, lekko winne posmaki i następujące po nich przełamanie goryczką, czuć moc. [4]
                  Wysycenie: Prawidłowe, wystarczające jak dla tak mocnego piwa. [4.5]
                  Opakowanie: Puszka, czarne i złote motywy, trochę za mroczne, plus za podanie ekstraktu. [4]
                  Uwagi: Nie gustuję w piwach o tej mocy (no chybna że belgijskich), ale po to warto sięgnąć, zwłasza może smakować zimą - i wtedy warto sięgnąć po więcej niż jedno.

                  Moja ocena: [4.15]
                  NORMALNOŚĆ



                  Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: zółty, klarowny, moim zdaniem za jasny jak na tyle ekstraktu [3]
                    Piana: biała, drobno ziarnista, sybko siadla pozostwaiając dzirawy kożuszek jest ślad na szkle [3]
                    Zapach: mało wyrazisty, lekkie nuty spirytusowe i słodowe [2.5]
                    Smak: slodkawe, brak goryczki, wyraźny smak alkoholu [3]
                    Wysycenie: pracowało cały czas, równomiernie odrywały sie bąbelki gazu od dna [3]
                    Opakowanie: czarne tlo puchy, napisy biało złote, informacja o piwie pełna, nawet jest informacja ,że piwo posiada stronę www, [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.85]

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor tego piwa to głębokie złoto, jest przejrzysty. [3.5]
                      Piana: Piana tworzy się początkowo dość obfita i gęsta, ale to niestety pozory, bo zbyt szybko niknie. [2]
                      Zapach: Natężenie aromatu jest słabe do średniego. Niestety można wyczuć (wywąchać) spirytus, a gdzieś w tle słód jęczmienny. [2]
                      Smak: Pierwszy smak jest dość agresywny, zaskakujący i spirytusowy. Piwo, jak zapewnia browar jest potrójnie chmielone, i to dziwne, bo ja tego chmielu nie wyczuwam, przynajmniej nie w takim zakresie, jaki potrójne chmielenie powinno dawać. Zamiast tego czuć spirytus i może gdzieś w tle karmel, miód. Piwo nie jest orzeźwiające, trudno zresztą oczekiwać tego po 9% alkoholu, ale jest wręcz dość ciężkie. Piwo jest lekko wytrawne, ale to chyba znowu zasługa niwelującego słodowość słodu alkoholu. [2]
                      Wysycenie: Piwo jest dobrze nasycone, choć ilość bąbelków z czasem maleje. [3]
                      Opakowanie: Całość nie jest może wyszukana, ale konsekwentna. Piwo ma sreberko chowające kapsel, lecz kapsel ma napis Złoty Denar! [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.175]

                      Comment

                      • Candlekeep
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 367

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nieco ciemniejszy, ale mieści się w kategorii "bursztynowy" - pasuje do tak mocnego piwa. [4]
                        Piana: Gęsta i wysoka - ale szybko opada. Szybkie znikanie piany to dla mnie zaleta, a nie wada - stąd taka wysoka ocena [4]
                        Zapach: Przeciętny. Niczym się nie wyróżnia, nie odpycha. W pięciostopniowej skali - dokładnie pośrodku. [2.5]
                        Smak: Dziwny. Jak już ktoś tu napisał - ani dobry, ani niedobry. Pierwsze odczucie, to słodycz. Ale z kolei posmak jest wyraźnie goryczkowaty i utrzymuje się przez jakiś czas. Poza tym alkohol - wyraźnie wyczuwalny, ale mimo to nie odpycha aż tak, jak wskazywałaby jego zawartość w piwie. W skrócie - jak na taką moc, całkiem nieźle. [3.5]
                        Wysycenie: Zgodne z oczekiwaniami. Odpowiednie i - co ważne - utrzymuje się długi czas. [3]
                        Opakowanie: Zbyt podobne do Warki Strong (ocnieam puszkę). I to jego podstawowa wada. Poza tym czionki trochę niedopasowane do siebie - co psuje ogólną kompozycję. Tym niemniej i tak prezentuje się całkiem przyzwoicie. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.175]

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztyn. [5]
                          Piana: Piana długo nie cieszyła oczu; pozostał z niej rozpadający się kożuszek. [2.5]
                          Zapach: Poza wyraźnym mlecznym zapachem niewiele ma do zaoferowania. [1.5]
                          Smak: Słodkie, słodkie i jeszcze raz słodkie. Od razu rzuca się na język i dość długo pozostaje ta słodkość. Pod nią nieśmiało stoją nuty (chyba) słodowe. Goryczka, a właściwie gorzkość prawie niewidoczna; pojawia się na końcu. Alkohol wyczuwalny, ale łagodny. [2]
                          Wysycenie: Raczej średnie, praktycznie nie drażni jamy ustnej. [4]
                          Opakowanie: Puszka, odpowiednio wyeksponowana zawartość alkoholu, co by klientela wiedziała za co się bierze... [3]
                          Uwagi: Pucha kupiona w osiedlowym sklepiku za 2,95 zł. W kategorii cena/jakość 2,5/5 pkt. Piwo słodkie - słodycz typowo cukrowa jak i alkoholowa. 18,5% ekstr. miało dać (w domyśle) konkretny smak. No dało, ale nie takiego się spodziewałem.

                          Moja ocena: [2.175]
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Burszynowe, jak najbardziej pasujące do charakteru piwa. [4.5]
                            Piana: Poczatkowo bielutka i wysoka, z czasem opada, ale i tak występuje do końca picia. [4]
                            Zapach: Jednostajny - ostry chmiel plus słodowość. [3]
                            Smak: Jak na mózgotrzepa niezłe. Dominuje spora wytrawność. Chmiel tłumi słód i alkohol, którego nie czuć za bardzo. [4]
                            Wysycenie: Nieco za niskie, ale jeszcze w normie. [3]
                            Opakowanie: Taka sobie puszka. [3.5]
                            Uwagi: Niezłe w swojej klasie.

                            Moja ocena: [3.6]

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, typowy dla piw o tym kalibrze. [4]
                              Piana: Dość wysoka, dość trwała. [4]
                              Zapach: Mocny. Słodowo-słodkawo-alkoholowy. Dość typowy dla takich piw. [3]
                              Smak: Ulepek o niewielkiej goryczce, uderzający alkoholowym kopniakiem. Tu również średnia dla stylu zostaje utrzymana. [3.5]
                              Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
                              Opakowanie: Też nie pamiętam, też muszę wyciągnąć średnią z ocen poprzedników. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.45]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎