Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Złoty Róg, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Złoty Róg, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Bardzo dobre treściwe piwo. Oceniać nie będe bo po transporcie trochę się zmieniło, ale mimo to było świetne. Goryczka w sam raz, wywarzona, do tego lekkie aromaty słodowe. Całość daje odświeżające świetne piwo. W przyszłym roku musze się wybrać do browaru i spróbować reszty ich piw.

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. ?
      przywiezione z browaru w butelce 0,75 l

      kolor – złoty, lekkie zmętnienie;
      piana – puszysta, drobnoziarnista i śnieżnobiała czapa, która w dodatku przez cały czas dość wysoko się utrzymuje i nie można od niej wzroku oderwać :-)
      nasycenie – mocne;
      zapach – lekko diacetylowy świeży słód i ostrzejsze ziołowe nutki chmielowe układają się w doskonały bukiet świeżego piwa, któremu żaden przemysłowy wytwór nie jest w stanie dorównać;
      smak – uwielbiam tę dobrą, ostrą goryczkę, znaną z restauracyjnych pilsów (niestety, w piwach przemysłowych jest ona rzadka, jak śnieg tej zimy); tutaj goryczki pod dostatkiem – wyrazistej, ziołowej, pikantnej, pysznej; towarzyszy jej dobrze dobrana, lekko chlebowa słodowość i, co ciekawe, pomimo lekkiego zmętnienia świadczącego o obecności drożdży – tylko lekka drożdżowość w smaku, co poczytuję za pozytyw.
      Dobry, solidny pils
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisto-zbożowy, lekko mętnawe [4.5]
        Piana: była tylko przy podaniu, biała, szybko opadła zostawiając wianuszek wokół szkła [2.5]
        Zapach: średnio-intensywny, dobrze wyczuwalny chmiel [4]
        Smak: pełne w smaku, treściwe, dobrze zarysowana goryczka, jeszcze lepiej czuć przyjemny chmielowy smak [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: jak na browar restaaracyjny piąteczka, piękna szklanka, wafel no i cała otoczka [5]
        Uwagi: Co tu komentować, jak dla mnie piwo super, kiepska piana mniej istotna

        Moja ocena: [4.375]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #5
          subiektywnie oczywiście Złoty Ròg z browaròw zrbionych w PL przez Kaspara Schulza rządzi; jestem 2 raz w odstępie kilku miesiacy i zarówno piwo jak i cała reszta pierwsza klasa; pils, pszenica fantastyczna; POLECAM
          Ultima forsan

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pils

            piana: gęsta, drobna, biała,
            zapach: chmiel,
            kolor: pilsowy, tak jak powinno byc,
            smak: po pierwszych łykach zgodnie z kolegą stwierdziliśmy, że smakuje tak jak któryś z Hellesów w Bambergu, podobna ziołowa, złożona goryczka, podobna lekkość, z czasem do głosu doszła treściwość, słodowość,
            wysycenie: ok.

            Smaczny Pils.
            Last edited by jacer; 27-04-2009, 07:54.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • perłyfan
              Senior
              • 02-2003
              • 1244

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny złoto-miodowy, lekko mętne [5]
              Piana: Drobnoziarnista, szybko opadająca, niewielka warstewka towarzyszy do końca spożycia [3.5]
              Zapach: Intensywny, intrygujący. Słodowość podkreślona przyjemną świeżością [5]
              Smak: Słód przeważa zdecydowanie, przeplata się z ciekawymi ziołowymi posmakami. To wszystko zakończone wyraźną chmielową goryczką [4.5]
              Wysycenie: Wg. mnie minimalnie za słabe [3.5]
              Opakowanie: Klasyczna dla mikrobrowarów litrowa butelka. Plus za etykietę [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.525]
              JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

              Comment

              • mrkowal
                Senior
                • 03-2009
                • 155

                #8
                Kolejna wizyta w Kaliszu i kolejne bardzo dobre wspomnienia- Pils tak jak i ostatnim razem wart grzechu.
                Ultima forsan

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Smaczne piwo choć może ciut za mało treściwe.

                  Piana solidna na trzy palce (sam nalewałem z butelki), drobna, śnieżnobiała. Opadła po dłuższej chwili ale zostawiła kilkumilimetrową kołderkę.
                  Zapach ładny. Dominuje słód i zboże. W tle leciutki chmiel. Nieco za bardzo wyczuwalny diacetyl przez co momentami miałem wrażenie, że ktoś wrzucił do szklanki maślany wafelek
                  Smak mało treściwy, jakby piwo było rozwodnione. Ale mimo to wyczuwalny jest i słód, i goryczka, która sympatycznie pozostaje jeszcze chwilę po ostatnim łyku.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    barwa - jasne złoto, leciutko mętne
                    piana - średnio gęsta, nieco oblepia szkło
                    armat - lekki słód, ciut drożdżowej chlebowości, ale ogólnie jakoś niezbyt ciekawy, choć naturalny
                    wysycenie - odpowiednie
                    smak - u mnie dominuje chlebowość /przyjemna/ a nie ziołowość, lekki kwasek, lekka goryczka. Sympatyczne, rześkie, naprawdę mi smakowało

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasne złoto, opalizujący. Za jasny. [4]
                      Piana: Niezbyt wysoka, dość szybko opada i niewiele jej pozostaje. [2.5]
                      Zapach: Fajna kompozycja słodowo-chmielowa, z lekkimi akcentami owocowo-miodowymi. Chmiel jednak czuć za mało. [4]
                      Smak: Niezbyt treściwe, mocno chlebowe, z niezbyt silną goryczką, która dość długo się utrzymuje. Całość zdecydowanie zbyt wodnista i bez charakteru. Sama chlebowość piwa nie czyni. [3]
                      Wysycenie: Dobre. [4.5]
                      Opakowanie: Pite z litrowej butli nabytej w browarze. Etykieta całkiem znośna, choć bez podanych żadnych informacji poza nazwą browaru i piwa. Wolę jednak ocenić browar, bo w końcu spędziłem w nim chwilę i bardzo mi się podał wystrój, szkło oraz wafle. [5]
                      Uwagi: Słaba ocena, bo browary restauracyjne przyzwyczaiły mnie do dobrych pilsów. Tutaj jest za mało chmielu, za mało smaku, za mało charakteru. Szkoda.

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bladozłoty, lekkomętny. To ma być 12*? [3.5]
                        Piana: Biała, drobna, dość trwała. [4]
                        Zapach: Słaby zapach słodu i w zasadzie niewiele więcej... [3]
                        Smak: Coś jakby posmak żytniego chleba, urzekające . Lekka goryczka podbudowana słodem, ale chleb rządzi. Fajne! [4.5]
                        Wysycenie: Trochę za dużo gazu, powoduje kwaskowaty posmak w paszczy. [3.5]
                        Opakowanie: Ładny firmowy pokalik, wafelek, OK. Sam lokal tak sobie... [4]
                        Uwagi: Jak na restauracyjny pils, spodziewałem sie nieco więcej wrażeń. Ale i tak smakowo jest bardzo ciekawie!

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • mrkowal
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 155

                          #13
                          Pite wcoraj na miejscu w Browarze a pozniej z butelki PET. Niestety wrazenia w obu przypadkach takie same i niestety tak jak i przy pszenicy - TO nie jest to piwo ktore pamietam. Tu takze kwasowosc przekracza moje normy jak na pilsa, goryczka tez slaba i piana takze padla od razu. Nie wiem czy to kwestia piwowara czy skladnikow ale na dzien dzisiejszy Zloty Rog ktory byl u mnie zawsze na wysokiej pozycji zszedl na psy.
                          Ultima forsan

                          Comment

                          • vociek
                            • 09-2002
                            • 119

                            #14
                            Byłem ze znajomymi w sobotę. Pils tragiczny, dziewczyny piły ciemne i też się wstrząsały. Piwo kwaśne, bez piany, tragiczne. A to taki przyjemny pils był...

                            Comment

                            • mrkowal
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 155

                              #15
                              Tym razem pils bardzo przyjemny. Treściwy, chmielowy, chlebowy, wysycony i mile szczypiący w język. Tak jak i ciemne to świerza warka i to daje się odczuć. Warte polecenia.
                              Ultima forsan

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎