Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haacht, Keizer Karel Robijn Rood (Charles Quint Rouge Rubis)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Haacht, Keizer Karel Robijn Rood (Charles Quint Rouge Rubis)

    Dwujęzyczne piwo, jak wiele belgijskich.
    Alk. 8.5%, but. 0.33 l, warzone ze słodów jęczmiennych, z dodatkiem cukru i skórki pomarańczowej, zawiera przeciwutleniacz (wit. C).
    Jasnobrązowe, lekko nagazowane, piana bardzo wysoka i drobnobąbelkowa, średnio trwała.
    Zapach bardzo silny, słodowo-owocowy, nie czuć alkoholu.
    Smak bardzo mocno owocowy z przewagą wiśni, słodowy, słodkawy, z nieznaczną goryczką, trochę podpalany, bardzo gęsty i treściwy, trochę alkoholowego rozgrzewającego posmaku.
    Znakomite na chłodne dni.
    Attached Files
    Last edited by lzkamil; 02-12-2006, 14:07.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 8,5%, but. 0,33 l
    kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

    Rouge Rubis to, obok Blonde Dorée, drugie piwo browaru Haacht upamiętniające wielkiego władcę i wielbiciela piwa, Karola V. Obydwa są piwami jęczmiennymi górnej fermentacji, nie refermentującymi w butelkach (stąd ich klarowność), z rozmaitymi dodatkami – jasne z kukurydzą, rubinowe – ze skórką pomarańczową.
    kolor – ciemnorubinowy, pełna klarowność;
    piana – kremowa, wysoka i podobnie, jak w jasnej wersji Karola Piątego – trapistowsko mięsista, jak kożuch na świeżo gotowanym mleku;
    nasycenie – przeciętne;
    zapach – przepiękny winno-słodowo-palony;
    smak – w odróżnieniu od wrażeń Izkamila, dla mnie mocne uderzenie goryczki przypominającej najbardziej goryczkowe brytyjskie alesy wkomponowane w mocną kwaskowość o rzadko spotykanej, nawet u Belgów, tonacji cierpko-poziomkowej (Izkamil wyczuł wiśnie, sam już nie wiem...), jednocześnie wygładzonej lekko przypalonym słodem; całość tworzy całkiem subtelny bukiecik z kompletnie niewyczuwalnym alkoholem... niesamowite są te owoce (będę upierał się przy poziomkach), czuć je pomimo mocnej goryczki i palonego słodu... Dobre, wyróżniające się „innością” wytrawne piwo (zero cukru w smaku).

    Pomimo pełnej, kompletnej dokumentacji Izkamila, dodam zdjęcie podkreślające miły dla oka kolor samego piwa:
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Piwo o goryczkowym charakterze z owocowo-słodową podbudową. Mocne, choć w smaku bez wyczuwalnego alkoholu. Pojawiają się nuty korzenne. Kolor faktycznie czerwony. Zapach złożony estrowy z domieszką paloności jak w irlandzkich czerwone ale. Wyczułem nawet nuty truskawkowe. Piwo bardzo smaczne ale wolę Charles Quint Blonde Dorée z tego browaru.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Butelka 0.75 kupiona w Lubelskiej Strokrotce Premium za 18 zł.
        Po otwarciu bardzo przyjemny owocowy zapach.
        Potężna piana o ciemnej barwie.
        Kolor ciekawy, ciemnorubinowy, z pewnym osadem pewnie drożdżami, ale wygląda to inaczej niż w pszenicach.
        Smak lekko kwaskowaty, ale dominuje goryczka, pewna cierpkość, można wyczuć tez owoce jakby wiśnie??, czuć, że jest to ciężkie piwo ale nie wyczuwa się w ogóle alkoholu, choć rozgrzewa.
        Nasycenie odpowiednie.
        Opakowanie bez zastrzeżeń, korkowana butelka.
        Ogólnie bardzo przyjemne piwo, warte spróbowania, ciekawe o wyjątkowym smaku.

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Kolor - piękny, ciemny rubin, pod światło czerwony, klarowny.
          Piana - niezbyt obfita, średnio trwała, opadając oblepia brzegi kielicha.
          Zapach - intensywny, słodowo owocowy, wyczuwalne lekkie nuty palone i karmelowe.
          Smak - wytrawność budowana zarówno przez solidną goryczkę jak i cierpko-kwaskowe nuty owocowe (ja wyczułem wiśnie), do tego lekkie nuty palono słodowe i delikatnie rozgrzewający alkohol na finiszu. Całość dość pełna, wytrawna, po prostu smaczna.
          Wysycenie - niskie do średniego.
          Opakowanie - jak na zdjęciach powyżej, bardzo ładny kapsel.

          Kupione za 6,99zł w Auchan.
          Bardzo dobre i ciekawe piwo, warto było spróbować.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • abelincoln
            Senior
            • 01-2010
            • 287

            #6
            Kolor bardzo dostojny burgund, piana troszkę jak w winie musującym - szybko opada i pozostają tylko jej resztki. Smak mocno winny z lekkimi akcentami owocowymi dobrze skrywający alkohol, tak że prawie w ogóle nie czuje się mocy piwa.

            Po wypiciu butelki 0,75 muszę powiedzieć, że jest to lekkie i całkiem przyjemne piwo nie będące jakimś cudem, takie doskonale się nadające na letnie wieczorne posiedzenie na tarasie - gdyby nie te 8,5%...

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎