Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 03-12-2006, 09:47
Ropri Ropri is offline
Junior

Standardowy Ilustracje, bowary, karczmy

Witam!
Poszukuję wszelkich ilustracji z browarami, karczmami i gospodami z okresu średniowiecza. Mój e-mail: primke@wp.pl
Pozdr. Ropri
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2006, 09:51
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Powtarzasz się!

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2006, 22:38
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ropri
Witam!
Poszukuję wszelkich ilustracji z browarami, karczmami i gospodami z okresu średniowiecza. Mój e-mail: primke@wp.pl
Pozdr. Ropri
Idź do czytelni i obejrzyj album z dziełami Hieronima Boscha. Ponadto trudno będzie Ci coś znaleźć, gdyż dla artystów średniowiecza karczma była zbyt trywialnym wątkiem do przedstawiania jej na dziełach sztuki Można jednak coś znaleźć z XV wieku (w średniowieczu nie wiele się karczma różniła w wieku XII co w XV) na francuskojęzycznych stronach poświęconych Królestwu Burgundii (szczególnie z czasów Filipa II Śmiałego oraz Karola Zuchwałego) - to tyle, co pamiętam z pierwszego roku studiów na ten temat Na stronach włoskojęzycznych szukaj przez google pictures pod hasłem osteria. Ponadto polecam książkę:

Bohdan Baranowski, Polska karczma. Restauracja. Kawiarnia, Ossolineum, Wrocław 1979.
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2006, 22:26
Senior

Standardowy

Tutaj masz też na aukcji odpowiednią pozycję:

http://allegro.pl/item146928613_karc...ropinacja.html
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2006, 09:51
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

No niezupełnie bo XVII w. to nie średniowiecze, które interesuje autora wątku
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2006, 15:02
Senior

Standardowy

No tak, ale w bibliografii może znaleźć namiary.
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2006, 18:26
Ropri Ropri is offline
Junior

Standardowy

Dziekuję wszytkim za pomoc.
Pozdr. Ropri
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 11:05.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.