Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Klasztorne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    BrowArmia, Klasztorne

    Piwo uwarzone jednorazowo, na Święta.

    Kolor: brązowo-czerwony, mętne oczywiście
    Piana: prawie żadna, niestety
    Zapach: drożdżowy, lekko kwaskowaty
    Smak: też odrobinkę kwaskowaty, dość wodniste jak na klasztorniaka - spodziewałam się gęstego piwa, no, ale musiałoby takie leżakować z rok Ogólnie słaby bukiet, zarówno smakowy, jak i zapachowy.
    Nagazowanie: w normie.

    Ogólne wrażenie: piwo zdecydowanie niedoleżakowane, podejrzewam, że za 2 miesiące byłoby o wiele lepsze, tylko wtedy to go już pewnie nie będzie.... może ktoś zakupi butelkę i poleżakuje do wypicia i opisania później? Może to będę ja...?
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brunatno-wisniowy, mętne [5]
    Piana: z początku obfita, smietanowa, w delikatnym szaro-bezowym kolorze, jednak szybko opada, pozostawia krązki na szkle [3.5]
    Zapach: bardzo intensywny, owocowy [5]
    Smak: wytrawna owocowanutka mieszająca się z delikatna goryczka i drożdżowym posmakiem, calość jest jak dla mnie bardzo dobra [5]
    Wysycenie: trochę za duzo, lekko szczypie w język i podniebienie [4]
    Opakowanie: super, firmowe szkło na firmowym waflu, cóz więcej trzeba [5]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, mi podchodzi

    Moja ocena: [4.8]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Belgijskie w stylu to ono jest, klasztorne-niekoniecznie, trapistów(jak twierdzą na ulotce) -w żadnym razie.

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: barwa starego miodu, lekko mętne, dla mnie rewelacja ! [5]
        Piana: co prawda nieco "odstaje" od pozostałych elementów, ale i tak nie jst źle - co prawda od początku nie jest wysoka, ale zostawia ładny wzór na szkle [4]
        Zapach: bardzo intensywny i zniewalający, nuty podobne do smakowych (poniżej), z wyraźnym winogronowym aromatem [5]
        Smak: INTRYGUJĄCY !!! wraz z zapachem nie dawał mi spokoju do samego końca (po prostu MUSIAŁEM zamówić drugi kufel !), generalnie: lekko wytrawny, z wiodącą owocową nutą (moim zdaniem winogrona), urozmaiconą akcentami ziołowo-miodowymi, no i oczywiście - spora treściwość ! [5]
        Wysycenie: dość intensywne, ale nie przeszkadza w odbiorze [4.5]
        Opakowanie: firmowy kufel i wafelek, bez zarzutu [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.875]

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Dotarłeś do starych notatek z degustacji? Klasztornego już przecież nie ma od dobrych kilku tygodni...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Ale - jak to w browarze restauracyjnym - pojawiło się znowu w zeszłym tygodniu...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
              Ale - jak to w browarze restauracyjnym - pojawiło się znowu w zeszłym tygodniu...
              Przecież miała to być tylko jednorazowa, świąteczna wersja, czyżby miało wejśc na stałe?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Na stałe to nie, ale od czasu do czasu ma się pojawiać - jak mi powiedziała pani za barem.

                ... a może to jest z tej warki, co przed Świętami, tylko doleżakowane...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                  ... a może to jest z tej warki, co przed Świętami, tylko doleżakowane...
                  To by tłumaczyło pozytywną ocenę Budvara
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    No, więc... właśnie jest. Do Gwiazdki daleko, a tu - proszę. Bardzo przyjemne piwo, polecam.

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #11
                      Ja miałem okazję wczoraj spróbować tego piwa w Browarmii i moja ocena jest jak najbardziej zbieżna z oceną Budvara, może poza smakiem winogron, którego nie zauważyłem, bardziej wyczuwalne były moim zdaniem nuty korzenno-miodowe Tak czy inaczej pychotka!

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #12
                        klasztorne

                        Piwo delikatne, o zapachu i smaku lekko miodowym i kwaskowatym , można wypić , ale , na Boga, co ono ma wspólnego z piwem trappistów?? Przywoływanie w karcie tego rzekomego wzoru to kpina - smakuje jak rozcieńczony pół na pół wodą i pozbawiony 90% smaków.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Degustowane dziś. W smaku sprawia wrażenie lekko zleżałego, dominuje lekko słodowo, wytrawne oraz fragmentami kwaskowate nuty. Jest za mocno wygazowane. Piana dość mizerna, na stół przyszło z lekką obrączką wokół szkła. Ogólnie nie zachwyciło,
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany, mętny. Tak w połowie między dubblem a triplem. [4]
                            Piana: Niezbyt wysoka, ale dość trwała. [3.5]
                            Zapach: Silny, estrowo-słodowo-biszkoptowy. Całkiem przyjemny. [4.5]
                            Smak: Całkiem treściwe. Sporo owocowych estrów pochodzących z klasztornego szczepu drożdży. Wyczuwalna słodowość, przyjemna chlebowość, a także lekka, pasująca do całości goryczka. Efekt psują jednak lekka cierpkość i kwaskowatość, w połączeniu z niskim nagazowaniem sugerujące, że piwo jest zleżałe. [3.5]
                            Wysycenie: Zdecydowanie za niskie. [2.5]
                            Opakowanie: Wiem, że w Polsce niełatwo mieć odpowiednie szkło do każdego serwowanego rodzaju piwa, ale jednak kufel do klasztornego to przegięcie. [3]
                            Uwagi: Pomijając fakt, że piwo było zbyt zleżałe, nie wiem co o nim myśleć. Ani to dubbel, ani tripel, bo nie pasuje do nich ekstraktem, kolorem i charakterem. Sporo klasztornych cech jednak posiada, więc nie będę się czepiał niespójności stylistycznej.

                            Moja ocena: [3.8]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎