Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, La Gauloise Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Du Bocq, La Gauloise Bruin

    Piwo zakupione w PiP w cenie 21 zł za but. 0,75. Od razu powiem, że bardzo mi smakowało - pomimo 8%, zupełnie nie czuć alkoholu. Smak bardzo słodowy, momentami wręcz słodki(?), zapach owocowy, piwo piło się bardzo przyjemnie (w 2 osoby ). Na pewno powtórzę, ba, chyba już wiem jakie piwo (między innymi) będę pił na Sylwestra
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 8,1%, (ekstr. 18,0%), but. 0,33 l
    kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

    Ciemniak typu dubbel, jest najstarszym piwem browaru Bocq warzonym do chwili obecnej. Jego produkcję rozpoczęto zaraz po I wojnie światowej (jako pierwsze piwo z rodziny Gauloise) i od samego początku piwo odniosło duży sukces rynkowy. Do dziś uznawane jest za najlepsze piwo z grupy Gauloise, a nierzadko i najlepsze piwo w ofercie browaru Bocq. Rzeczywiście jest wyśmienite.
    kolor – ciemnorubinowy, przebłyskujący ciemną wiśnią;
    piana – od początku do końca – gruba, mięsista, kremowa czapa, jedyny Gauloise, u którego piana wypadła jak należy;
    nasycenie – spore;
    zapach – mocny palony słód, rodzynki, owoce;
    smak – rewelacyjny ciemniak, który paletą słodową dorównuje najlepszym porterom bałtyckim (zresztą cierpkawo-słodowe nuty porterowe są tu mocno podkreślone), a poza tym zniewala aromatem górnofermentacyjnych wątków owocowo-kwiatowych; połączenie mocnego palonego słodu, świeżych owoców i karmelowej słodyczy godne najlepszych belgijskich specjałów; do tego rodzynki, czekolada, kolendra i charakterystyczny „drewniany” smaczek - nasycone smakami, a mimo to delikatne piwo zdumiewająco szczelnie tłumi udział alkoholu.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Tę buteleczkę nabyłem tradycyjnie u Supermario na Pomorskiej.
      Piana gęsta i kremowa, średniowysoka, opada do dywanika.
      Kolor ciemnobrunatny, niewiele osadu drożdżowego.
      Zapach intensywny, owocowy (wędzone śliwki, rodzynki, wiśnie w syropie i dużo innych) uzupełniony nutami śmietankowo - karmelowymi.
      Smak to kontynuacja zapachu, faktycznie przypomina dobrego portera bałtyckiego, gdzie karmelowość i nuty palonego słodu uzupełnione są delikatną słodyczą i mocnymi owocowymi smaczkami.
      Butelka w moim ulubionym kształcie bączka, z ładną etykietą i malowanym kapslem.
      Może to kwestia długiej przerwy w spożyciu belgijskich specjałów, ale to piwo smakuje mi wyjątkowo dobrze. Myślę, ze gdyby łódzkiego porterka przefermentować drożdżami belgijskimi, wyszłoby coś zbliżonego. Czyli pyszności!

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        I jeszcze moje zdjęcie tego zacnego trunku:
        Attached Files

        Comment

        • snorre
          Senior
          • 02-2006
          • 655

          #5
          Po niedawnych ponownych degustacjach tego piwa wciąż utrzymuję swoją bardzo pozytywną opinię Jeden z moich ulubionych belgijskich dubli - a egzemplarz po dacie ważności był po prostu pyszny! Polecam przetrzymanie tego piwa w piwnicy
          Last edited by snorre; 22-11-2007, 23:06.
          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Trochę tylko zmieniła się etykieta, w prawym górnym rogu jest informacja o medalu z 2009 roku na European Beer Star, chyba brązowym, ale nie wiem do końca. Też coś! Nasz Porter Warmiński ma złoty medal i jakoś nie szpanuje.

              Trzeba zaznaczyć kształt butelki-bardzo ładny bączek.
              Cóż tu pisać o aromacie. Jest to typowe piwo belgijskie górno-fermentacyjne.
              W smaku już są niuanse. Piwo nie jest wytrawne, jest przyjemnie słodkie i alkohol jest wyczuwalny. Niech nikt nie myśli, że zwariowałem. Alkohol jest wyczuwalny i w tym piwie zaliczam to na plus.
              Smakuje jak aronia bez słodyczy ( wiem, że nie ma czegoś takiego). Piwo jest lekkie w smaku i wysoce pijalne. Alkohol działał na nos, ale nie na podniebienie.

              Piwo jest nisko odfermentowane. Polecam, piwa z Du BocQ smakują mi jak zawsze.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Aromat - początkowo świeże wiśnie i śliwki, potem nuty likierowo-rodzynkowe
                Piana - wysoka, dość krótka, pozostawia drobny kożuszek
                Barwa - jak na pięknych zdjęciach
                Wysycenie - średnio-wysokie, musuje i podszczypuje
                Smak - wiśnie ale bez znacznej kwasowości i cierpkości, trochę powideł śliwkowych, minimalnie podpalane, alkohol przyjemnie rozgrzewa, jest nieco wyczuwalny, ale nie drażni. Długi finisz z dość wyraźną goryczką.
                Wszystkie smaki są zbalansowane i łagodne.
                Treściwość - jest jak na 18% dość łagodna, ale to oczywiście nie wada.

                Smaczne

                Comment

                • schizohatter
                  Member
                  • 06-2014
                  • 30

                  #9
                  330ml w nowej wersji (bez tej wojowniczki na etykiecie). Tulipan Duvela.

                  Piana: kawa z mlekiem. wysoka, drobno+średnioziarnista. stabilny kożuch, słaby lacing

                  Kolor: ciemny, brąz+rubin, klarowny

                  Zapach: nutka alkoholu + klasyczny dubbel

                  Smak: wyraźny, czysty, słodowy, w końcówce dużo alkoholu, goryczka w posmaku, niesłodkie.

                  Powinno w zasadzie podpaść każdemu piwoszowi co namniej znośnie, a szczególnie tym, którzy lubią słody i dubble - ten jest w 100% poprawnym dubbelem, nie urywającym jednak żadnej części ciała. 7/10

                  P.S. nienawidzę takich butelek. Wolę te wysmukłe.
                  Last edited by schizohatter; 10-06-2014, 22:05.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika schizohatter Wyświetlenie odpowiedzi

                    Piana: ... słaby lacing
                    Już któryś raz spotkałem się w Twoich ocenach ze słowem "lacing", mógłbyś sprecyzować cóż oznacza?

                    Comment

                    • schizohatter
                      Member
                      • 06-2014
                      • 30

                      #11
                      To właściwość piany, że tworzy taką... "koronkę" oblepiając szklankę. Generalnie to jest po prostu "jak bardzo piana oblepia szkło". Pod hasłem "beer lacing" w Google mogą być jakieś chemiczne szczegóły od czego to zależy.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12

                        Po prawie 10 latach dość podobne mi się wydaje. W smaku lekka wiśniowa cierpkość, ale zamiast delikatnych powideł śliwkowych bardziej owoce z kompotu. Trochę podpalane, alkohol trochę szorstki, rozgrzewający. Teraz dodatkowo wyczułem wyraźna nutę lukrecji (w aromacie i smaku). Też o niej wspominają:



                        ale nie piszą czy ją dodali (spotkałem się , że niektóre dubble/bruiny mają ją w składzie)

                        Brakuje mi trochę miękkości i pełni. Dobre, ale wcześniej wydawało mi się lepsze.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Click image for larger version

Name:	P1110793.JPG
Views:	30
Size:	23,8 KB
ID:	2330956

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎