Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Akren
    Senior
    • 12-2004
    • 111

    #16
    Zdziwił mnie ten artykuł bo u mnie sklepów oferujących piwa z Lwówka ciągle przybywa, w mojej najbliższej okolicy jest ich przynajmniej kilka i z tego co słyszałem to się dobrze sprzedaje. W każdym razie mnie nie trzeba zachęcać bo po okresie kiedy rzadko piłem to piwo bo faktycznie było jakieś kiepskie to teraz znów nie mam nic do zarzucenia- to stary dobry Lwówek

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #17
      Warszawa , Białystok , Kraków, Niemcy...
      A swój region to gdzie ? Jak to piwo może zdobywać kolejnych zwolenników jak nie można go kupić w sklepie ? Dziwne to jest bo do mojej miejscowości (nie tak dużej jak wcześniej wymienione ) docierają piwa z BOSS-a , Kipera , czasami z Viflinga , a z Lwówka nigdy nic nie spotkałem. Nie wspominam tu o sieciach handlowych typu Intermarche ( bo tam to nawet mozna spotkać coś z Juranda, Ambera, a raz nawet spotkałem Krajana), ale o niewielkiej hurtowni i sklepie znajdującym sie przy niej. Sporadycznie nawet widuję busa ( chyba to było Vito) oklejonego reklamą z Lwówka , ale piwa ciągle ani śladu.
      Doodeck dobrze to ujął - potrzebny jest dobry marketing i chyba większe nastawienie na swój region. Sprzedaż w sieci ( wzorem innych browarów) moze i nie uratuje browaru , ale napewno tez i nie pogorszy jego sytuacji.
      Może lepiej zająć sie takimi sprawami , niż organizowaniem dziwacznego "strajku" ?
      Last edited by remfire; 14-12-2006, 23:43.

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #18
        Jesli wlasciciel browaru nie znajdzie sposobu na uratowanie swojego przedsiewziecia to nikt nas tego nie zrobi.Nawet jesli wszyscy forumowicze od dzisiaj zaczeli pic tylko i wylacznie piwa z tego browaru.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
          Sporadycznie nawet widuję busa ( chyba to było Vito) oklejonego reklamą z Lwówka , ale piwa ciągle ani śladu.
          Ze swojego doświadczenia wiem, ze w takich lokalnych sprawach jest najgorzej. Ktoś ma złe doswiadczenia z piwem z Lwówka, ato bo mu się pół palety przetrminowało, ktoś mu obiecał, ze go z problemem nie zostawi, a jak przyszło co do czego to zostawił. Ktoś inny komuś długo zalegał z płatnościami, i jego wierzyciel nie zamierza wiecej z nim współpracować. W jeszcze innym wypadku sklep miał to piwo w swojej ofercie, ale słabo się sprzedawało, poniósł straty bo część mu się przeterminowała i teraz nie chce go brać do sprzedaży, nie chce ryzykować.
          Ze swojego jednak doświadczenia wiem, że przynajmniej w tym ostatnim wypadku swiadomy klient, do tego stały klient, pytający o konkretny towar do kupienia w sklepie jest w stanie skruszyć opór najtwardszego sprzedawcy. W dzisiejszych czasach klient nasz pan i jeśli klient chce danego towaru, to się ten towar spod ziemi wyciąga.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
            Jesli wlasciciel browaru nie znajdzie sposobu na uratowanie swojego przedsiewziecia to nikt nas tego nie zrobi.Nawet jesli wszyscy forumowicze od dzisiaj zaczeli pic tylko i wylacznie piwa z tego browaru.
            Oczywiście, że tak, ale zauważ, że jeśli chcemy coś zrobić, to żadnych więcej narzędzi nie mamy do dyspozycji poza naszymi portfelami. Kropla drąży skałę, jeżeliby forumowicze pili to piwo, które jak sam zauważyłem np. tego lata za dobre nie było i którego coraz więcej osób unikało, jeśli reklamowaliby je swoim znajomym to jest realna siła, która przekłada się na konkretne ilości. Poza tym jeśli browar.biz ma być realną siłą opiniotwórczą w środowisku piwnym, a po paru ostatnich kwestiach widać, że taką się staje, to warto takie apele zamieszczać. Oczywiście Browar Śląski 1209 musi wykazać minimum własnego zaangażowania, poprawić, albo utrzymać obecną jakość piwa, poprawić jego dostępność, być moze zmienić etykiety itd. Ja dostrzegłem pewne symptomy poprawy - chociażby wprowadzenie nowiutkich butelek NRW w miejsce zdezelowanych EURO, chociażby juz wcześniej wprowadzenie piwa w butelkach bezzwrotnych (każdy nowy typ butelki zwrotnej to jest dla sklepu potencjalny problem, czasem nie do przeskoczenia). Warto moze byłoby zatrudnić 1 czy 2 PH, zeby odbudowali szczególnie w poblizu browaru nadszarpnietą reputację.

            To jest zresztą paradoks polski, ten fakt, że w najblizszej okolicy nikt nie chce pić piwa lokalnego. Sami dobrze o tym wiemy, bo wielokrotnie sie z tym spotykaliśmy chcąc kupić piwo z małego browaru w miejscowości, w której on działa lub najbliższej okolicy. Miejscowi prawie zawsze uważąją lokalne piwo za najgorsze możliwe. Zupełnie inaczej jest w Czechach czy Niemczech i myślę, że to własnie ten fakt tak rozsierdził pana Bauera. Wyobraź sobie jego sytuację sponsoruje jakieś tam wydarzenia lokalne, daje pracę miejscowym a kiedy przyjeżdżają do niego kontrahenci to nawet nie ma restauracji do której mogiliby podejsć, omówić kwestie biznesowe i napić się piwa z browaru (z artykułu wynika, ze jakiś tam hotel ma w swojej ofercie to piwo, ale rozumiesz o co mi chodzi). Przecież to jest chore, żeby to piwo jeździło do Białegostoku (jak napisał wcześniej jeden z forumowiczów) a nie można go było kupić w najblizszej okolicy. Z różnych powodów, ale również z takiego, ze miejscowi uważąją, że lokalny browar to syf, kiła i mogiła
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
              Miejscowi prawie zawsze uważąją lokalne piwo za najgorsze możliwe. Zupełnie inaczej jest w Czechach czy Niemczech i myślę, że to własnie ten fakt tak rozsierdził pana Bauera.
              To, że u nas tak jest wynika z zazdrości Polaków, bo albo zazdroszczą sąsiadowi, że browar otworzył i chce zarobić albo Niemcowi, że 'przyjeżdża taki do Polski i się panoszy'. To kwestia mądrego wychowania w rodzinie - z niej wyrastają również postawy konsumenckie.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Andrewbrw
                Senior
                • 03-2004
                • 932

                #22
                Są też sklepikarze ,którzy wręcz nie znoszą piwa z Lwówka - przykładem podaję właściciela sklepu 101 gatunków piwa we Wrocławiu, który nie ma w swej bogatej ofercie Książęcego bo jak twierdzi "nie sprzedaje chemii, tylko PIWO" cokolwiek ma to znaczyć.

                Comment

                • Aldach
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1269

                  #23
                  Piwa z Lwówka są wciąż zbyt mało dostępne. W jedynym w Bytomiu sklepie w jakim się pojawiły cieszyły się dużą popularnością, mimo dosyć wysokiej ceny - 2.30 zł, podczas gdy wszędzie reklamowane Tyskie Gronie 1.90 zł - ale niestety były i się skończyły, bo nie ma ich też w hurtowni zaopatrującej sklep. Myślę, że właściciele sklepów będą chętnie sprzedawali piwa ze Lwówka, ale pod warunkiem, że sami będą mieli do nich dostęp, a to już kwestia współpracy browaru z hurtowniami.

                  Comment

                  • jaro-w
                    Senior
                    • 10-2006
                    • 127

                    #24
                    Jednak bywa że browary lokalne warzą marne piwo i to skutecznie odstrasza klientów.Konstancin na początku swojej działalności uwarzył takie dziadostwo,że do tej pory musi wozić piwo min.100 km od miasta a lokalnie jest tylko w 3 sklepach(mimo że piwko się poprawiło)
                    Mnie propozycja Kopyra żeby przetestować na nowo Lwówek odpowiada.Jeżeli piwo się poprawiło to chyba nie stoi nic na przeszkodzie żeby je kupować.W końcu kiedyś wielu z nas uważało je za najlepsze

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      #25
                      Ja niemal codziennie piję sobie piwko przed snem i często jest to Lwówek, Książęce, bowiem Mocne jakoś ciut mniej mi smakuje. Wielu moich znajomych też je pije, ale dobrze by było utrzymać je w cenie 2 zł za butelkę, oraz poprawić dystrybucję, bowiem widuje się piękne samochody z logiem browaru, mają fajne nalewaki jakby z pnia drzewa itp. tylko muszą zmienić podejście i zrozumieć że to oni muszą się starać sprzedać swoje piwko, a nie klient ma ich specjalnie szukać.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #26
                        Przeczytałem artykuł i kilka spraw: narzekają na brak współpracy sklepów i lokali, a było już tutaj pisane dlaczego lokale nie podejmują współpracy, zresztą jeżeli nie ma ich w hurtowniach, to też nie będzie raczej w sklepach.
                        Jak oni chcą podbijać rynek mając 2 stare ciężarówki - z czego rozumiem że jedna wozi piwo do Niemiec skoro coś am eksportują.
                        Zmniejszają produkcję - albo piwo im nie schodzi i taki tego efekt, albo po prostu odbije się to znowu na zaopatrzeniu i dystrybucji, co doprowadzi do wiadomo czego.
                        Jak widać chętni w okolicy są, tylko niech oni się wreszcie dogadają z lokalnymi knajpami i sklepami na zdrowych warunkach - ja mogę Jawor wziąść póki co na siebie i ręcze że na zbyt narzekać nie będą!!
                        Fakt faktem - jak Lwówek zamkną to już posucha w regionie będzie totalna jeśli chodzi o browar, z drugiej strony we Wrocławiu są Bartki i Primatory, a w okolicy Lwówka nie dostaniesz, więc...
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #27
                          Beczkowego Książęcego często wspieram, bo jest jeszcze dostępny u mnie w jednej knajpie. Butelkowego w moim mieście nie dostaniesz mimo, że do Lwówka bardzo blisko. W hurtowniach też go nie ma, a i sklepikarze dość chłodno podchodzą do jego sprowadzenia. Ale jakby się pojawił, to bardzo chętnie bym zakupił.

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #28
                            Witam. No właśnie.Będąc na wakacjach w kotlinie kłodzkiej byłem przekonany,że napiję się piwa z Lwówka.A tu zonk.Wszędzie tylko bier zDolnego śląska .PZDR
                            mb WOS

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
                              (...)Wszędzie tylko bier zDolnego śląska .PZDR
                              Czyli skąd?
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Czyli skąd?
                                Przecież to jasne ze Szczecina, albo z Brzeska
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎