Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Caulier, Bon Secours Ambree

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Caulier, Bon Secours Ambree

    Otrzymane w prezencie od znajomej. Buteleczka 0,33l, zamknięcie patentowe. Alkoholu 8%.

    Kolor miodu - głęboki, ciepły. Piana o imponującej wysokości oraz żywotności. Spore nagazowanie, ale nie odniosłem wrażenie, że było za duże. Zapach początkowo umiarkowanie intensywny, z czasem się wyraźnie wzmocnił - nuty owocowe, ziołowe, całość podszyta słodyczą. Smak podobny, ale przy tym wyraźnie wytrawny, mniej słodkości. Wielce interesujące piwo, warte powtórki.
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Wydobyte z piwniczki na okoliczność 450 nowego piwa. Kolor bardzo ciemnego miodu, piana imponująca wielkością na początku, później niestety opadła do cienkiego dywanika. W smaku dość słodkie, a obok słodyczy drożdże i coś jakby przyprawy korzenne. Pojawiła się też nuta alkoholowa, na początku delikatna, w miarę wzrostu temperatury piwa coraz wyraźniejsza. Piwo w ładnej butelce 0,33, nabyte dość dawno za kwotę ok. 13 złotych. Mówiąc szczerze delikatnie sie zawiodłem tym piwem, szczególnie pod koniec picia gdy coraz wyraźniej zaczął wychodzić w jego smaku alkohol. P.S. Piwo mimo delikatnego obchodzenia mocno strzeliło podczas otwierania i spora część znalazła się na stole...
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Totus
      Senior
      • 11-2007
      • 326

      #3
      Mój egzemplarz również pienił się soczyście i tak też szybko opadł. Piwo raczej alkoholowe w smaku niezbyt głębokie ale trzyma standardy belgijskie (przynajmniej jeśli chodzi o wcześniej skonsumowane przeze mnie piwa tego typu). Niestety w Almie cena zabójcza. Myślę że jest sporo innych lepszych piw na rynku!
      Zapraszam do Browaru Sielanka.

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        Zimnym wieczorem zdecydowal pocieszyc sie Belgijskim mocnym piwem. Za oknem -25 mroza. Alk. 8,0%, ekst. 18%

        Kolor: brudno ciemno zolty, metny.
        Zapach: wina, gruszka z pachnaca trawa, drozdzi.
        Piana: duza na poczatku, drobna wedlug piciu.
        Smak: cierpki, smak pieprza czuje sie na jezykie. Z mala goryczka, ktora spadaje zza alkoholu.

        Po kilku lykach juz cieplo w ciale! Ale chcial lepszego smaka. Du Bocq albo Westmalle smaczniej.
        Attached Files
        Last edited by Hrustgurd; 20-01-2010, 23:45.

        Comment

        • Koninck
          Senior
          • 03-2009
          • 180

          #5
          Kolor: Kolor miodu i takaż przeźroczystość
          Piana: Szybko opadająca, błonka pozostaje do końca
          Zapach:Lekki zapach drożdży
          Smak: Piję trzecie i myślałem że alkohol nie będzie grał pierwszej roli, jednak się myliłem...przeszkadza w delektowaniu
          Opakowanie:Butelka typu KRACHL z ciekawą grafiką
          Uwagi:Lekki zawód napewno nie wrócę do tego piwa....
          Attached Files
          Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎