Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki z pieczęciami oraz pieczęci szklane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warsawcity
    Junior
    • 01-2007
    • 16

    Butelki z pieczęciami oraz pieczęci szklane

    Poszukuję butelek z sygnaturami w postaci szklanych pieczęci oraz samych pieczęci (ze stłuczonych butelek). Pozdrawiam
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    W ciągu ostatnich kilku miesięcy widziałem na allegro przynajmniej 2 razy wiele aukcji gdzie sprzedawca oferował właśnie same szklane pieczęcie z butelek (wg niego chyba określonych jako XVIII-wieczne). Niestety nie pamiętam loginu owego sprzedawcy ani nie mam linków do tychże ale może ktoś z forumowiczów coś takiego wyszpera gdyż nie były to stare aukcje. Z tego co pamiętam ceny kształtowały się okolo 10-15 zeta i raczej żadna z pieczęci nie została sprzedana.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • warsawcity
      Junior
      • 01-2007
      • 16

      #3
      Dzieki Cooper, wszystkie aukcje Allegro bacznie obserwuje, jezeli nie kupuje wystawianych tam pieczeci tzn. ze juz je mam w kolekcji lub pochodza z obszaru, ktory wykracza poza moje glowne zainteresowania. Dziekuje za posta, a w zalaczniku przykladowa butelczyna z browaru w Polskiej Cerkwi na Slasku. Dodam, ze interesuja mnie nie tylko butelki browarniane ale wszelkie rodzaje butelek z pieczeciami.
      Attached Files

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        To takie pieczęcie były jeszcze w XX wieku ????
        Taka butelka (chodzi o kształt a przedewszystkim zamknięcie pałąkowe) to dla mnie ewidentnie ogólnieprzyjęty wiek XX natomiast butelki ze szklanymi pieczęciami wydawało mi się iż funkcjonowały tak maksymalnie do połowy wieku XIX... Widać muszę sie jeszcze dużo nauczyć.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Jako że zbieram wszelkie birrofilia z browarów Mazowsza zapytam Cie WarsawCity czy posiadasz lub znasz jakiekolwiek butelki tego typu z browarów mazowieckich ? Ja nie spotkałem sie nigdy z takimi albo widziałem ale nie skojarzyłem z żadnym z mi znanych.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            właśnie trwa aukcja butelki ze szklaną pieczęcią.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • warsawcity
              Junior
              • 01-2007
              • 16

              #7
              Z tego co udało mi się zaobserwować, pieczęci szklane na butelkach były stosowane jako sygnatury producentów napojów alkoholowych aż do I ćwierci XX wieku. Weźmy np. słynną "łososiówkę" czyli butelkę do likierów marki "Der Lachs" w Gdańsku. Jeżeli chodzi o butelki do piwa to spotkałem się z wieloma egzemplarzami z pieczęciami, wszystkie jednak pochodziły ze Śląska.

              Comment

              • warsawcity
                Junior
                • 01-2007
                • 16

                #8
                Niestety nie mam i nie widziałem nigdy butelek z pieczęciami producentów piwa z Mazowsza. Wszystkie znane mi pieczęci na butelkach z Mazowsza są sygnaturami hut szkła, które produkowały butelki (również do piwa).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎