Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Czeski Cieszyn, Ostravská 585/10, Art Cafe (Sachsenberg)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
    Na plakacie pierwszy z lewej to symbol dywizjonu 303 czyli polskiego
    A pozostałe? Bo mi jeden się kojarzy z Realem Madryt a kolejny z Chelsea

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
      Na plakacie pierwszy z lewej to symbol dywizjonu 303 czyli polskiego
      Podmienili za 313 Tak, wiem, że to 303.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        A pozostałe? Bo mi jeden się kojarzy z Realem Madryt a kolejny z Chelsea
        Szczegóły chociażby tutaj:
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          A pozostałe? Bo mi jeden się kojarzy z Realem Madryt a kolejny z Chelsea
          Pierwszy z prawej to czechosłowacki dywizjon 310.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • dzemek
            Senior
            • 12-2010
            • 450

            #50
            Po wielu miesiącach planowania i wybierania się w to miejsce, dzisiaj w końcu zawitałem do tego lokalu. Wiele już słyszałem na jego temat, warto było zreflektować te opinie.
            Bardzo spodobał mi się wystrój, sporo stolików, w większości po 4 miejsca a jest i nawet długi stolik-chyba 6 osób się zmieści. Miłego klimatu dodają lampki. Na barze stoi akordeon/harmonia/coś takiego
            Co do opisu piw, nie jestem ekspertem, nie zapamiętałem dokładnie nazw więc będę posługiwał się swoją terminologią
            W dniu dzisiejszym były dostępne jasne, ciemne mokka i pszeniczne. Próbowałem tych dwóch pierwszych. Piwo jest lane do wysokich szklanek, pojemność 0,4 l. Jasne znakomite, moje kubki smakowe czekały na ten smak. Naprawdę rozpływam się w zachwytach, zasmakowało mi bardzo, teraz już wiem gdzie iść na piwo.
            Co do ciemnego, jeszcze długo po wyjściu czułem smak, taki kawowy. Kawę piję sporadycznie ale piwo było doskonałe. Muszę tam wrócić nie tylko ze względu na znakomite piwa które piłem ale także by spróbować innych - wiśniowego, śliwkowego, chili itd. Za niedługo może i pojawi się RAF IPA, nie dopytałem jakoś o jego dostępność, w beczce na pewno go nie było.
            Płaciłem w złotówkach, ceny przystępne, jasne za 6 zł, ciemne 7 zł.
            Znakomite miejsce, muszę się wybrać ze znajomymi.

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 450

              #51
              Ponownie odwiedziłem Sachsenberg, byłem około godziny 18:00, ludzi mało. Próbowałem śliwkowego i pszenicznego. Śliwka dobra, ciekawa, nie umiem określić typu tego piwa - na pewno nie jest to jasne ani ciemne, na pewno nieprzeźroczyste. W smaku dobre, nie za słodkie.
              Pszeniczne nie trafiło do mojego smaku, podawane z cytryną. Takie mało wyraziste, bez bananowo - goździkowego posmaku, za mało intensywny smak. Cena za jedno piwo to 30 koron czeskich.
              Dostępne jest także RAF IPA, tylko w butelkach. Cena to 45 koron, przy kurskie 0.161 wychodzi 7, 28 zł.

              Comment

              • Shedao
                Senior
                • 09-2007
                • 900

                #52
                Obecnie dostępne są w browarze następujące piwa:

                Světlě
                Černě
                Švestka
                Orange
                Peprove
                RAF IPA

                Jak również nowość - California AIPA.

                Przy okazji podaję godziny otwarcia - 17-22 od poniedziałku do soboty (niektóre źródła podają godziny 16-22, ja daję tak, jak jest na drzwiach lokalu), w niedziele teoretycznie nieczynne, ale my byliśmy właśnie w niedzielę i udało się bez problemu nam kupić cały komplet butelek na wynos (40 kc/sztuka). Także różnie z tym bywa

                Same piwka degustuję stopniowo, jak na razie: Peprove, IPA i AIPA - bardzo dobre. Ogólnie wrażenia pozytywne

                Comment

                • Alexanderfeld
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 173

                  #53
                  Wieść gminna niosła, że Sachsenberg nie działa już w tej lokalizacji, co potwierdzam. Obecnie można tam się napić jedynie Radegasta i Svijanego. Barmanka na pytanie co się stało z Sachsenbergiem odpowiedziała, że przenieśli się na ulicę Ostravską. Dokładniejszy adres do ustalenia.

                  Comment

                  • agaslayer
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 219

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wieść gminna niosła, że Sachsenberg nie działa już w tej lokalizacji, co potwierdzam. Obecnie można tam się napić jedynie Radegasta i Svijanego. Barmanka na pytanie co się stało z Sachsenbergiem odpowiedziała, że przenieśli się na ulicę Ostravską. Dokładniejszy adres do ustalenia.
                    a to dziwne, chociaz u tej "firmy" mnie juz nic nie zaskoczy ))

                    sprobuje sprawdzic w tym tygodniu, jedynie gdzie moze to byc to moze to?
                    ART CLUB
                    Ostravská 585/10
                    Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

                    nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
                    http://beer.agaslayer.cz

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
                      Obecnie można tam się napić jedynie (...) Svijanego.
                      I ty też Brutusie?

                      Zbadam sprawę za 2 tygodnie, chyba że mnie agaslayer uprzedzi.
                      Last edited by Pendragon; 26-08-2013, 09:40.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • agaslayer
                        Senior
                        • 06-2009
                        • 219

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        I ty też Brutusie?
                        heh, to piwko juz padlo, za duzy rozmach i slawa a teraz schodzi na psy
                        sprobuj sobie kupic w szkle i "powachaj" piany, bleee

                        ale i tak nadal potwierdzila mi sie ta teoria ze piwo nadal sie warzy w Kozlovicach a gadu gadu o warzeniu w Czeskim Cieszynie to tylko "jedna babka povidala"
                        Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

                        nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
                        http://beer.agaslayer.cz

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #57
                          Nie w tym rzecz, chodziło mi o odmianę. Svijany to przecież nie przymiotnik tylko nazwa miejscowości. Chyba, że jestem w mylnym błędzie?

                          A może ta przeprowadzka jest właśnie związana z przejściem na własną produkcję?
                          Oby to było gdzieś blisko centrum, bo równie dobrze może być tu: http://goo.gl/maps/UlDty
                          Last edited by Pendragon; 26-08-2013, 09:59.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • agaslayer
                            Senior
                            • 06-2009
                            • 219

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie w tym rzecz, chodziło mi o odmianę. Svijany to przecież nie przymiotnik tylko nazwa miejscowości. Chyba, że jestem w mylnym błędzie?

                            A może ta przeprowadzka jest właśnie związana z przejściem na własną produkcję?
                            Oby to było gdzieś blisko centrum, bo równie dobrze może być tu: http://goo.gl/maps/UlDty
                            tak, to nazwa miejscowosci Svijany i jest Svijanske pivo

                            heh, to miejscowosc w Mostach u Cieszyna, peryferie, kiedys tam byla jakas firma budowlana Bubik, no nie wiem
                            ten art club ma jakas Barbara Raszyk, zbieg okolicznosci?
                            Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

                            nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
                            http://beer.agaslayer.cz

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #59
                              Tępię jak mogę odmianę "lejemy Svijanego"

                              Agaslayer - może wspólne piweczko? Będę w Cieszynie od 3 do 16 września.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Alexanderfeld
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 173

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                I ty też Brutusie?
                                Hehe, co do jakości piwa ze Svijan zgadzam się z Agaslayerem, a od gramatyki specjalistą nie jestem. Być może wersja "Svijanskiego" (jak to odmieniają Czesi) byłaby odpowiedniejsza, ale dość o tem bo to nie wątek o gramatyce czeskiej i polskiej. Pozdrawiam!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎