Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, Deugniet Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Du Bocq, Deugniet Tripel

    Buteleczka 0,25 litra, kapsel firmowy (Deugniet), alk. 7,3 %, eks. brak
    Kolor - żółty, jasno-miodowy, mętny
    Piana - drobna, gęsta, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźny owocowo-drożdżowy
    Gaz - w normie
    Smak - wyraźne nuty drożdżowo-owocowo-cytrusowe, średnio słodkie, goryczka wyczuwalna, ładnie wymieszana z owocami
    Pełne, konkretne w smaku. Bardzo dobre. Zdecydowanie za mała butelka.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 926 ( 603 opisane na forum ) 503 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 7,3% (ekstr. 16,0%), but. 0,33 l
      kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

      Sukces najsłynniejszego bodaj belgijskiego mocnego jasnego piwa typu ale – Duvela z browaru Moortgat – zainspirował konkurencję do tego stopnia, że jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać piwa o diabelskich nazwach (Lucifer, Satan, czy zbliżone: Guillotine). Po wyczerpaniu repertuaru diabolicznego sięgnięto po wszelkiej maści oszustów i wesołków (piwa Judas, Sloeber). Przykładem takiego właśnie piwa jest Deugniet – flam. łobuz, urwis (raczej w żartobliwym sensie). Jest to mocne, jasne ale refermentujące w butelkach. Niektórzy twierdzą, że to jest to samo piwo, co Triple Moine z tego samego browaru (podejrzana zbieżność w zawartości alkoholu i ekstraktu); ja uważam, że troszkę się różnią na korzyść Deugniet.
      kolor – złoty, lekko miodowy, wysokie zmętnienie;
      piana – hałaśliwa gruba czapa, która głośno syczy, ale i szybko opada tworząc ledwie delikatny wianuszek;
      nasycenie – przeciętne;
      zapach – słodowo-drożdżowy, trochę kolendry i aromatu chmielowego;
      smak – wytrawny, przepleciony mocną goryczką, smak owoców cytrusowych zakończony aromatycznymi belgijskimi drożdżami; dość dobrze zrównoważony bukiet, w którym ostra, cierpka, grejpfrutowa goryczka łagodzona jest przez rozgrzewający, miodowy smak słodu; jest też trochę (ale niewiele) przypraw, a przeciętne nasycenie powoduje, że piwo pije się z przyjemnością dużymi haustami.
      Etykieta dokładnie taka, jak u Sibarha.
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        Trudno wiele dodać do powyższych opisów. Zapach mógłby być mocniejszy/bogatszy. Smak jest dosyć łagodnie słodowy/ słodkawy, goryczka średnio intensywna. "Okrągłe" w ustach. Dobrze się pije, ale jego smak nie jest zbyt chrakterystyczny.

        Comment

        • zami83
          Senior
          • 08-2010
          • 116

          #5
          Butelka 0,75l.
          Ekstrakt 16°
          alk. 7,3% obj.

          Zamknięcie - korek
          Attached Files
          Zofmar - hurt-detal
          Łódź, ul. Pomorska 116
          Godziny otwarcia:
          pon-sob: 900-2100
          niedziela: 1200-2000
          Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
          GG: 36639313

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎