Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Łódź, Alt Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Bierhalle Łódź, Alt Bier

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    #2
    miałem okazję 19 dnia roku 2007 pić to cudo. Pewnie jako zmotoryzowany byłem nadto rozentuzjazmowany mogąc kilka łyków (o,4l ) tego piwa przyjąć - muszę przyznać że Alt był najlepszym komercyjnym piwem jakie dane mi było spożywać w tym roku (przynajmniej do czasu zamieszczenia tego postu ). Podane zgodnie z prawidłami, temperatura piwa odpowiednia (w Bierhalle Katowice/Warszawa lubi się przechłodzić), piana jak należy - długotrwała korona. W smaku może ew. ciut za dużo słodyczy było, ale to już kwestia gustu, bodobała mi się dobrze zbalansowana goryczka z ową słodyczą, treściwością - ot pełnia smaku. Dobre nasycenie. Szkoda że nie można było zatankować we własną butlę na wynos...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Miałem okazję wypić Alta z forumowymi łodziakami pod koniec grudnia.
      Zapamiętałem goryczkę dobrze zrównoważoną chlebowym słodem, trochę paloności no i nutkę pszeniczną, która wcale nie przeszkadzała. Baaardzo dobre piwo!
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Arti2
        Junior
        • 11-2002
        • 4

        #4
        where is ALt?

        Gdzie mogę nabyć tego Alta bo w sklepikach blisko mnie nie widziałem tego Piwa.Macie jakieś namiary na takowe miejsca? Z góry thx i pozdrawiam Łódzkich koneserów

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          Przecież to dział z opisami piw, a nie z adresami sklepów ...
          Jednak w tym konkretnym przypadku miejsce w którym możesz nabyć owo piwo masz w tytule. Jest to Browar restauracyjny Bierhalle mieszczący się w łódzkiej "Manufakturze". W sklepach tego piwa nie znajdziesz.
          Dziku


          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
            Przecież to dział z opisami piw, a nie z adresami sklepów ...
            Jednak w tym konkretnym przypadku miejsce w którym możesz nabyć owo piwo masz w tytule. Jest to Browar restauracyjny Bierhalle mieszczący się w łódzkiej "Manufakturze". W sklepach tego piwa nie znajdziesz.
            Niestety jak dziku napisał piwo dostępne jedynie w Manufakturze.
            Poprosiłem dobrego znajomego o wstąpienie do browaru z Pet'em,
            w wiadomym celu... Usłyszał, że piwo sprzedawane jest jedynie na
            miejscu (ponoć brak odpowiednich uprawnień do sprzedaży na wynos).

            Comment

            • Totus
              Senior
              • 11-2007
              • 326

              #7
              Dane mi było skosztować tego piwa z beczki 5L w jakich teraz sprzedaje Bierhalle... Uff udało mi się dostać ostatnią (w tamtym okresie ).

              Uczucie pełni, ekstra piana, dobre zbalansowana gorycz, lekka słodkawość która mi akurat odpowiada... minimalna paloność po przełknięciu i nutki goździkowe w aromacie...

              Mimo, że prawdziwy Alt nie powinien mieć dodatków pszenicznych to piwo jest udanym 'eksperymentem' i na pewno będę do niego wracał...

              Jak tylko ponownie za nim zatęsknię... nie lubię pic tego samego piwa dzień po dniu ;-).
              Zapraszam do Browaru Sielanka.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Silnie bursztynowy, ew. nasyconej herbaty. Bardzo ładny. Piwo nieklarowne. [5]
                Piana: Drobna, kremowa, średniowysoka, dość trwała. [4]
                Zapach: Niezbyt intensywny, słodowo-zbożowy. [3.5]
                Smak: Łagodna, ale intensywna goryczka, leciutki karmel i posmaki chlebowo-zbożowe. Bardzo smaczne i ciekawe. [4.5]
                Wysycenie: Niezbyt widoczne, ale wsumie dość wysokie, chyba nawet nieco zbyt wysokie... Dodaje piwu ostrości, ujmując aksamitności . [3.5]
                Opakowanie: Kufelek z logo, fajny wafelek, widok na młodzieńców, grających w siatkówkę "piaskową" na dziedzińcu "Manufaktury". Od samego patrzenia człowiek się męczy... [4]
                Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, może nie na sobotnie przedpołudnie , ale warte degustacji w każdych okolicznościach przyrody.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Takie brązowe, mocno mętne błotko. Za ciemne, zbyt mętne. Alt z lokalu warszawskiego prezentuje się o wiele lepiej. [3.5]
                  Piana: Średnio wysoka, opada do dziurawej warstwy, słabo osadza się na ściankach. [3]
                  Zapach: Lekko owocowy, lekko karmelowy, leciutko chmielowy. Dość silny i bardzo przyjemny. [4]
                  Smak: Treściwy, choć nieprzesadnie, z lekką słodowością, leciutkim alkoholem, wyraźną nutą chlebową i lekkimi owockami.
                  Całość trochę zbyt wytrawna, za mało treściwa. Za mało tu smaku, zwłaszcza w porównaniu z wersją warszawską. [3.5]
                  Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Tradycyjnie daję 5 za całokształt. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎