Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    Wystarczyło mi kilka minut przejazdem w drodze Łódź-Kalisz, by ocenić to miasto jako paskudne. Bez urazy oczywiście.

    Comment

    • bartekpawel
      Senior
      • 08-2001
      • 138

      Nie ma urazy. Po prostu irytują mnie ludzie, którzy oceniają książkę po okładce, człowieka po ubraniu, a piwo po butelce.
      Akurat w czasach Gierka nie powstało tutaj wiele znaczących budowli -można policzyć na palcach. Zapewniam Cię, że obecnie nie będzie Cię razić brzydota Pabianic, gdyż drogę Łódź - Kalisz pokonuje się obwodnicą (współczesną - rok oddania: 2012).
      www.kasperskysklep.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Również stanę w obronie Pabianic - są tu uliczki gdzie stoją drewniane domy z początku XX w, teren dawnego żydowskiego getta właściwie jest nietknięty. Jest klimat!
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Przyłączam sie także do obrony, dziwi mnie w ogóle ocenianie miasta przez pryzmat przejazdu przez miasto. Dla mnie perełką jest renesansowy kasztel (swoją drogą ciekawe czy już jest udostępniony do zwiedzania)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            Dochodzi jeszcze indywidualne pojęcie piękna, które jest względne. Mnie Pabianice urzekły, takim przemysłowym (trochę łódzkim) klimatem. Lubię indrustialne krajobrazy, może jestem dziwakiem ale mnie nie urzeka krakowska starówka, Długi Targ w Gdańsku czy tym podobne. Bardziej kręcą mnie klimaty takie jak np. Trzyniec i okolice huty żelaza, Świętochłowice z Lipinami, Zabrze Biskupice, Bytom Karb...

            Niezły OT się robi, ale może fajny temat `przy piwie` się wyodrębni.

            Comment

            • bartekpawel
              Senior
              • 08-2001
              • 138

              Dziękuję, dziękuję

              A sam rzeczony browar powstać ma w XIX-wiecznym budynku pofabrycznym.
              Kilka zdjęć: http://www.skyscrapercity.com/showth...1003525&page=2
              www.kasperskysklep.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla mnie perełką jest renesansowy kasztel (swoją drogą ciekawe czy już jest udostępniony do zwiedzania)
                A nie był? Może jestem nie na bieżąco, ale w czasach szkoły średniej (daaaaawno temu) ze dwa-trzy razy go zwiedzałem...
                A jak już pabianicki OT, to oprócz ciekawych postindustrialno-postwłókienniczych klimatów polecam także klimatyczny cmentarz ewangelicki.
                Żeby całkiem nie zbaczać, wątek można nazwać: "Co zobaczyć w Pabianicach przy okazji wizyty w browarze restauracyjnym?"

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Chodzi o zamek w którym mieści się Muzeum Pabianic? Wystawy na pewno są dostępne, kumpel jest tam kustoszem:
                  Muzeum Miasta Pabianic- działalność, przebieg wystaw, imprez. Wydarenia związane z historią miasta i regionu.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żeby całkiem nie zbaczać, wątek można nazwać: "Co zobaczyć w Pabianicach przy okazji wizyty w browarze restauracyjnym?"
                    Wątek byłby bardziej rozwojowy, gdyby dotyczył skali conajmniej krajowej.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chodzi o zamek w którym mieści się Muzeum Pabianic? Wystawy na pewno są dostępne, kumpel jest tam kustoszem:
                      http://muzeum.pabianice.prv.pl/
                      Trochę kłuje mnie w oczy i uszy nazywanie obiektów "zamkami", nawet potocznie, które zamkami nie są.
                      Tak, chodzi mi o dwór/kasztel nazywany "zamkiem". Jak byłem tam kilka lat temu był zamknięty na 4 spusty
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak byłem tam kilka lat temu był zamknięty na 4 spusty
                        Faktycznie, był tam remont ale teraz jest ponownie udostępniony.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Trochę kłuje mnie w oczy i uszy nazywanie obiektów "zamkami", nawet potocznie, które zamkami nie są.
                          Tak, chodzi mi o dwór/kasztel nazywany "zamkiem". Jak byłem tam kilka lat temu był zamknięty na 4 spusty
                          Kłucie - kłuciem, ale pewne nazwy są zwyczajowe, się przyjęły i nie poradzisz.
                          Żeby pozostać w tych samych współrzędnych geograficznych - w Pabianicach jest park, dumnie zwany Parkiem Wolności, ale żaden autochton nie nazwie go inaczej niż "Strzelnica".
                          Ot, po prostu, w niewielkiej części parku mieści się (teraz chyba w prawie-ruinie) strzelnica LOK.

                          Comment

                          • Tomi45
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 165

                            Może ktoś to już zgłaszał - ale przejrzałem ostatnie +/- 15 str. wątku i nic nie znalazłem. W Karczmie Wrzos w Ustroniu przy ul. Grażyńskiego 23 powstaje browar (instalacja już stoi). Planowany termin otwarcia - grudzień 2012r.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Może było, może nie, ale na mapie jest od dawna.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Było zgłaszane i jest na liście (tyle, że ta lista dawno była).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎