Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Albo do "Raz Dwa Trzy Raz" ew. "Jeden Dwa Trzy Jeden".

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
      Nazwa może i adekwatna do miasta, ale pomyślcie sobie taki dialog:
      "Chodź na piwo."
      "A dokąd?"
      "Do tysiąc dwieście trzydzieści jeden."
      E-tam,
      Dokąd-do minibrowaru, do browaru lub do 1231
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        Wygląda z zewnątrz cudownie, ech taki bym chciał oglądać tu w Krakowie. Słyszałem co nieco o jego powstaniu już 2 miesiące temu, ale jak to zwykle bywa od informacji do uruchomienia długa droga.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Lotny patrol mi doniósł właśnie, że na gdański minibrowar poczekamy sobie jeszcze trochę - conajmniej do sierpnia, ale zapewne i dłużej.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem budowy - minibrowaru Gdańsk Szafarnia, no i niestety mają poważne opóźnienia. Praktycznie nia ma szans, ażeby browar był ukończony na Jarmark Dominika; nawet piwa nie zaczęli ważyć. Najwcześniej jesienią tego roku oddadzą obiekt do użytku. No ale są szanse na to, że w tym roku napijemy się piwa w Gdańsku z własnego minibrowaru

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem budowy - minibrowaru Gdańsk Szafarnia, no i niestety mają poważne opóźnienia. Praktycznie nia ma szans, ażeby browar był ukończony na Jarmark Dominika; nawet piwa nie zaczęli ważyć. Najwcześniej jesienią tego roku oddadzą obiekt do użytku. No ale są szanse na to, że w tym roku napijemy się piwa w Gdańsku z własnego minibrowaru
              Ważyć to tam najwyżej chmiel będą piwo raczej powarzą. Nie ma kogoś takiego jak kierownik budowy minibrowaru Gdańsk, jest kierownik budowy całego obiektu. Browar jest gotowy do uruchomienia - kończy załatwianie formalności papierkowo-urzędowych oraz czeka na zakończenie budowy hotelu w którym się znajduje. Opóźnienia związane są przede wszystkim z hotelem i restauracją - trwają tam prace wykończeniowe. Na otwarcie hotelu piwo na pewno będzie już gotowe
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                Pisałem post będąc zmęczony, ale zauważyłem byka , było niestety za późno, żeby edytować post, ale dzięki za uwagę. Co do kierownika - to wiem, że jest ktoś taki jak kierownik budowy (sam kiedyś kierowałem dużą inwestycją i znam się na trochę na tym). Przeczytaj dokładnie mój post, napisałem wyraźnie kierownik budowy, potem myślnik - budowowa minibrowaru. Jeśli ciebie takie określenia nie satysfakcjonują, to następnym razem będe używał zwrotów z ustawy Prawo budowlane

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Śliczny budynek (mowię o browarze "1231" w Toruniu) Wreszcie browar restauracyjny wygląda jak browar restauracyjny a nie kolejny box w centrum handlowym. Na początku gdy na szybko zobaczyłem tą fotkę pomyslałem ze to foto kolejnego 4632094 browaru restauracyjnego w Niemczech czy nawet u naszych południowych sąsiadów ale gdy doczytałem iż tak wygląda przyszly brewpub w Toruniu to bardzo mnie to ucieszyło.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nazwa może i adekwatna do miasta, ale pomyślcie sobie taki dialog:
                  "Chodź na piwo."
                  "A dokąd?"
                  "Do tysiąc dwieście trzydzieści jeden."
                  To pomyślcie sobie taki dialog w Polsce AD 2011 :
                  "Chodź na piwo."
                  "A dokąd?"
                  " Do BrowArmii . Sorry do Pivarii , ups pomyłka : do Pivovarii . Znów sie pomyliłem - do BierArmii znaczy się do Brovarii. Chodzilo mi o PivArmię oczywiście "
                  "To jakiś nowy browar ?"
                  " No tak. Koło PivHalle powstał"


                  Wg mnie nazwa orginalna choć w przypadku browaru może być myląca i sugerować datę jego zalożenia ale wg mnie jest OK choć nie przyzwyczajony jestem do nazw browarów będących liczebnikami (zresztą to chyba jedyna tego typu jaką se przypominam). Najważniejsze iż fotki Słavojki pokazują ładny browar ktory niebawem zostanie uruchomiony
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    He he, Cooper, celna uwaga. Przydałoby się więcej inwencji w nazewnictwie browarorestauracji w Polsce.

                    A ja przypadkiem się dowiedziałem od autochtonki, że gdzieś na Kaszubach właściciel zamku planuje otworzyć w nim minibrowar, tylko ma problem z mieszkającymi tam ludźmi, ulokowanymi na kupie jeszcze za komuny, gdy działał tam PGR.

                    Może sytuacja dojrzała do tego, że coraz więcej ludzi myśli o otwieraniu tego rodzaju biznesów. Najwyższy czas!

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      To pomyślcie sobie taki dialog w Polsce AD 2011 :
                      "Chodź na piwo."
                      "A dokąd?"
                      " Do BrowArmii . Sorry do Pivarii , ups pomyłka : do Pivovarii . Znów sie pomyliłem - do BierArmii znaczy się do Brovarii. Chodzilo mi o PivArmię oczywiście "
                      "To jakiś nowy browar ?"
                      " No tak. Koło PivHalle powstał"
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                      He he, Cooper, celna uwaga. Przydałoby się więcej inwencji w nazewnictwie browarorestauracji w Polsce.
                      Strach nie pozwala się bać jakie będą komentarze gdy wypłynie na światło dzienne nazwa gdańskiego
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • biermann
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 2552

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przeczytaj dokładnie mój post, napisałem wyraźnie kierownik budowy, potem myślnik - budowowa minibrowaru. Jeśli ciebie takie określenia nie satysfakcjonują, to następnym razem będe używał zwrotów z ustawy Prawo budowlane
                        Przez ten myślnik można różnie interpretować a co do ustaw to dziękuję... na razie mam ich dość, a dalej muszę się w nich babrać
                        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          To jak będzie nazywał się gdański minibrowar?

                          Comment

                          • kony
                            breweriarz
                            • 08-2005
                            • 1701

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                            To jak będzie nazywał się gdański minibrowar?
                            Jak to jak? Prawie tak samo jak prawie wszystkie pozostałe
                            Jak "trynd" to "trynd".

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Stary Browar zdaje się.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                już tak się nazywa jedno szopingsenter w Polsce zlokalizowane w dawnym browarze w którym to inwestor nakitował iż znajdzie się m.in i miejsce dla browaru restauracyjnego mającego choć częściowo przypominać i kultywować tradycję tego miejca i podobnie jak w kilku podobnych przypadkach (Rybnik , Wyszków i Gdańsk-Wrzeszcz) "g" z tego zrealizował.
                                Mam nadzieję że właściciele otwieranego wkrótce mikro w Gdańsku nie skompromitują się kolejną bełkotliwą i absolutnie nie orginalną nazwą. Póki jeszcze nie jest za późno...
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎