Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
    Na pewno w budynku browaru? Hotel/dom pielgrzyma powstawał w położonym tuż obok budynku słodowni.
    Jak byłem tam ostatnim razem to budynek browaru był modernizowany na modę budynku słodowni. Stąd moje skojarzenia.

    Comment

    • Alexanderfeld
      Senior
      • 08-2009
      • 173



      Pod tym adresem można znaleźć troszkę informacji i zdjęć odnośnie powstającego minibrowaru w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, ze piwa będzie się tam raczej "WARZYĆ" niż "WAŻYĆ" jak to jest napisane w jednym akapicie.

      Comment

      • Norek
        Junior
        • 04-2010
        • 5



        Wychodzi na to, że browar w Bydgoszczy zostanie otwarty w marcu. Cieszy niezła lokalizacja i powrót do miasta piwa pszenicznego, ale zastanawia to dzielenie lokalu z hinduską restauracją...

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          W artykulke jest napisane, że jesczze będzie w tym samym punkcie winiarnia. Jak na Bydgoszcz to jest przedsięwzięcie dość awangardowe i stąd myślę że inwestorzy chcą na rózne sposoby zapewnić sobie rentowność; coś w stylu: "dla każdego coś miłego". Osobiście cieszę się z informacji o lanym koźlaku i trzymam kciuki za całą inicjatywę.

          W artykule jest info, że browar bydgoski ostatni raz uwarzył piwo w 2002 roku...skąd te dane, nie mam pojęcia.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Może wyszła tajemnica, że potem przez kilka lat był już tylko rozlewnią?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Tylko dlaczego Pils Wenecki? Jakaś nazwa lokalna?

              Widzę, że każdy kto otwiera browar mówi, że w jego mieście dawnymi czasy piwo było znane w całej Europie
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Chodzi o Wenecję Bydgoską. Mają rzekę, kanał, wyspę i kilka kamienic nad wodą, wiec od razu myślą, że są namiastką Wenecji

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Czy ktoś może mnie nakierować na informację o budowie browaru we Wrocławiu?
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Może wyszła tajemnica, że potem przez kilka lat był już tylko rozlewnią?
                    W moim bloku mieszkał kawał czasu pracownik browaru więc miałem trochę wglądu w sytuację. Do zamknięcia browaru warzono Kujawiaka i Tatrę puszkową. Przez pewien okres panowania GŻ również Bractwo Kurkowe Mocne, Kujawiaka Moncego oraz Królewskie Jasne i Mocne. Poza tym 2002 rok to data przejęcia browaru przez Brau Union, więc jeszcze kawał czasu coś się tam działo

                    Chodzi o Wenecję Bydgoską. Mają rzekę, kanał, wyspę i kilka kamienic nad wodą, wiec od razu myślą, że są namiastką Wenecji
                    No i jeszcze pod Bydgoszczą leży miejscowość o nazwie Wenecja i to mi się skojarzyło jako pierwsze. Jest tam muzeum kolei wąskotorowej. Mamy w sumie też Szkocję k/Bydgoszczy więc szkoda, że nie zamierzają uwarzyć jakiegoś Scottish "ejla"
                    Last edited by pioterb4; 19-02-2011, 15:21.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                      jakieś nowe wieści na temat Opola?
                      Na razie tyle że będzie zlokalizowany w Zawadzie i będziemy mieć doń z Adminowa niecałe 4,8 km. Instalacja jest zamówiona i w trakcie realizacji. Po dzisiejszej wizji lokalnej, trudno uwierzyć że z budowlanką zdąży się na lipiec łącznie z uruchomieniem browaru. Ale oczywiście trzymam kciuki, bo będę miał wreszcie gdzie iść/zaprosić na piwo w okolicy
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        No i jeszcze pod Bydgoszczą leży miejscowość o nazwie Wenecja i to mi się skojarzyło jako pierwsze. Jest tam muzeum kolei wąskotorowej. Mamy w sumie też Szkocję k/Bydgoszczy więc szkoda, że nie zamierzają uwarzyć jakiegoś Scottish "ejla"
                        Szkocja jest koło naszego Zamościa, jak już
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment


                        • O powstającym browarze w Bielsku. Otwarcie jest planowane już na kwiecień br. http://www.dziennikzachodni.pl/fakty...arow,id,t.html

                          Comment

                          • mfraczek
                            Member
                            • 05-2004
                            • 98

                            jak wyżej, tym razem z wyborczej:
                            fratschke

                            Comment

                            • karold28
                              Member
                              • 10-2010
                              • 84

                              Nie wiem czy było:

                              Gastro-Styl otworzy browar w Poznaniu

                              Gastro-Styl, dostawca sprzętu do browarów restauracyjnych, zajmujący się kompleksową realizacją tego typu inwestycji, planuje na przełomie 2011 i 2012 roku uruchomić w Poznaniu browar restauracyjny firmy Slam.

                              Firma Gastro-Styl jest przedstawicielem austriackiej firmy Salm, produkującej znane na całym świecie browary restauracyjne.

                              Jak już podawaliśmy, w 2010 roku firmie nie udało się otworzyć żadnego browaru. - Na naszą działalność duży wpływ miało spowolnienie gospodarcze, ponieważ inwestorzy, z którymi współpracujemy, to głównie właściciele luksusowych nieruchomości (m.in. hoteli). Ponadto realizujemy projekty głównie na starówkach i w reprezentacyjnych centrach miast, gdzie musimy stosować się do zaleceń konserwatora zabytków, co opóźnia proces inwestycyjny – tłumaczył Andrzej Dusza, właściciel firmy Gastro-Styl. Jak wtedy przyznał Andrzej Dusza, inwestorzy zaczęli przyspieszać procesy inwestycyjne, co związane jest z nadchodzącymi mistrzostwami Euro 2012 oraz z rosnącą modą na browary restauracyjne, które wpisują się w trend ekologiczny.

                              PHU Gastro-Styl to firma produkcyjno-handlowo-usługowa działająca na rynku polskim od kilkunastu lat. Jej działalność koncentruje się na w dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich skupia się na sprzedaży browarów restauracyjnych. Druga to kompleksowe zaopatrywanie browarów, hoteli, restauracji, pubów oraz firma cateringowych w sprzęt gastronomiczny, jak i świadczenie kompleksowych usług związanych z serwisowaniem gwarancyjnym i pogwarancyjnym urządzeń.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                większość informacji jest reklamą...
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎