Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Guinness Extra Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #16
    Kolor: Czarny, pod światło lekkie przebłyski.
    Piana: Wysoka, beżowa, opada powoli do cienkiej warstwy i mocno oblepia szkło. Nie da się jej przelać.
    Zapach: Lekko słodowy, wydaje się trochę karmelowy z lekką palonością, ale mało intensywny.
    Smak: Początek lekko kwaskowy, przechodzi powoli w delikatną goryczkę z wyraźnie zaznaczoną palonością. Zostaje przyjemny, łagodny palony posmak.
    Wysycenie: Dość wysokie. Przyjemnie mrowi.
    Opakowanie: Jak na fotce powyżej, nie zmieniło się.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • AndrewZG
      Senior
      • 08-2009
      • 261

      #17
      Niemiecki Guinness?

      Ostatnio pojawił się w niemieckich sklepach Guinness w butelkach półlitrowych (zwrotnych!), takich samych jak od wielu innych piw niemieckich. Dostepny jest w plastikowych skrzynkach (mniejszych - na 11 butelek) wśród innych piw sprzedawanych w skrzynkach.
      Wygląda na to, że Niemcy zaczęli go gdzieś u siebie warzyć na licencji - może ktoś obeznany stwierdzi to po kodzie kreskowym na etykiecie.
      Jeżeli chodzi o smak to jestem niestety bardzo zawiedziony - daleko temu trunkowi do wzorca, dodatkowo dziwny wędzony posmak w tle, chociaż w zapachu tego dymu wcale nie wyczuwa się.
      Attached Files
      Last edited by AndrewZG; 16-02-2011, 10:03.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Zbieram etki irlandzkie i interesuję się tematem na bieżąco. Nic mi nie wiadomo ażeby ten stout był warzony w Niemczech. Wiem że w Europie jest warzony tylko w 2 browarach , dublińskim i - uwaga - rosyjskiej Baltice licencyjnie od około 5 lat gdzie produkcja została przeniesina z londyńskiego Park Royal Brewery. Opisy na kontrze wymieniają jedynie irlandzkiego producenta.
        Czy gdybym wysłał Ci kopertę ze znaczkiem Andrew mógłbyś wysłać mi odlepę tej etki ?
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • AndrewZG
          Senior
          • 08-2009
          • 261

          #19
          Cooper - najbardziej zastanawia mnie fakt, że butelka jest zwrotna wielokrotnego użytku.
          Nie chce mi się wierzyć, że transportują te skrzynki z butelkami do Dublina, albo tym bardziej do Rosji...

          Comment

          • grochal122
            Senior
            • 03-2009
            • 102

            #20
            kod kreskowy wskazuje na Niemcy(40 00).Irlandia ma kod zaczynajacy sie od cyfr 539,a Rosja od 46.Ja znowu popijam Guinnessa kupywanego w Szwecji z kodem W.Brytanii (50).Dziwne to wszystko.

            Comment

            • Jack75g
              Senior
              • 02-2009
              • 555

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Zbieram etki irlandzkie i interesuję się tematem na bieżąco. Nic mi nie wiadomo ażeby ten stout był warzony w Niemczech. Wiem że w Europie jest warzony tylko w 2 browarach , dublińskim i - uwaga - rosyjskiej Baltice licencyjnie od około 5 lat gdzie produkcja została przeniesina z londyńskiego Park Royal Brewery. Opisy na kontrze wymieniają jedynie irlandzkiego producenta.
              Czy gdybym wysłał Ci kopertę ze znaczkiem Andrew mógłbyś wysłać mi odlepę tej etki ?
              W mieście Waterford na pd. Irlandii jest browar-filia Guinnessa gdzie warzą i rozlewają tego wyjątkowego stouta.
              Info pewne, bo byłem tam i widziałem. Posiadam nawet zdjęcia
              Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

              Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Już od dawna nie patrzę na kody kreskowe bo bardzo często mają się one nijak do miejsca produkcji.
                Zrobiłem małe śledztwo w kwestii browarów warzących Guinnessa w Europie i nadal pozostaje przy założeniu że warzą je jedynie 2 browary o których wspomniałem.
                Wynika że w Niemczech od 2005 roku dystrybucją i konfekcją (a więc pewnie rozlewem w "lokalne" zwrotne butelki oraz naklejaniem niemieckich etykiet czyli z niemieckim kodem) zajmuje się Warsteiner Group
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                  W mieście Waterford na pd. Irlandii jest browar-filia Guinnessa gdzie warzą i rozlewają tego wyjątkowego stouta.
                  Info pewne, bo byłem tam i widziałem. Posiadam nawet zdjęcia
                  Browar ten od 2003 roku nie warzy żadnego piwa. Nadal faktycznie należy do Guinnessa ale produkują tam jedynie ekstrakt do Guinnessa (Guinness Flavour Extract). Nie wiem jak wygląda kwestia rozlewu bo niestety nie byłem tam wiedząc iż zakład już nie warzy piwa i w tym sensie - jest jak dla mnie - browarem zamkniętym.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Jack75g
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 555

                    #24
                    Oto fotka z Waterfordu.
                    Attached Files
                    Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                    Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                    Comment

                    • rp74
                      Junior
                      • 03-2011
                      • 8

                      #25
                      Piwko zakupione w warszawkim Bomi, cena 6,79 zł, butelka 0,33 l. Alkohol 5%, ekstrakt 11,67%.

                      Kolor: piękna, niemal czarna barwa [4,5]
                      Piana: gęsta, o lekkim ciemnym zabarwieniu, utrzymuje się niemal do końca delikatnie osadzając się na bokach szklanki [4,5]
                      Zapach: przyjemny, wyczuwalny aromat palonej kawy [4,0]
                      Smak: gorzki, wyczuwalna nuta kawy, czekolady i karmelu [4,5]
                      Nasycenie: bardzo delikatne, odpowiednie dla tego rodzaju piwa [5,0]
                      Opakowanie: standardowa smukła buteleczka, klasycznka etykieta [5,0]

                      Ogólna ocena - 4,5.

                      Bardzo lubię Guinnessa. Od dawna mam do niego sentyment. Gdyby tylko był troszkę tańszy...

                      Comment

                      • Cyssiek
                        Member
                        • 05-2011
                        • 93

                        #26
                        Extra Stout 0.33 w butelce za 3.99 w Lidlu. O!
                        "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #27
                          Nie rozumiem Guinessowców. Marketing firma ma dobry, ale ten ich produkt ma niewiele głębi. Jednowymiarowa, palona, ostra goryczka i koniec wrażeń smakowych. Znam wiele lepszych stoutów. Mimo że to jest obiektywnie nawet dobre piwo, mi nie podchodzi.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #28
                            Sorry za jakosc a w zasadzie bylejakosc fotki ale jakosc komorkowa. Tak obecnie wyglada zamierajaca i juz praktycznie nigdzie nie wystepujaca nawet w Dublinie wersja Guinnessa Extra Stout w obtartej flaszce zwrotnej o pojemnosci 568 ml
                            Kaucja 25 centow.
                            Attached Files
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • erudyta
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 189

                              #29
                              Ja do Guinnessa zawsze chętnie powracam. Piękny kolor, głębia smaku, bardzo wyraźna i przyjemna palona goryczka, kawowe i czekoladowe smaczki sprawiają, że aż chce się wypić kolejny łyk. Dlatego zbyt długo się nie waham i sięgam po kolejny łyk
                              Cena w Niemczech 1,30 €
                              Na zdjęciu w dedykowanym szkle.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Pess09
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 284

                                #30
                                Lekki stout z niskim nasyceniem, pije się bo przyjemnie bez wysiłku.
                                Aromat bardzo słaby.
                                Smak całkiem fajny jednak dość jednowymiarowy.
                                Wzorowa czapa piany na azocie, mikroskopijne pęcherzyki, utrzymuje się do samego końca.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎