Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Bernard, St. Bernardus Prior 8

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    St. Bernard, St. Bernardus Prior 8

    Butelka 0,33 litra, alk. 8 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu Prior 8
    Kolor - brązowy, lekko mleczny, mętny
    Piana - drobna, gęsta, lekko beżowa, wysoka i trwała
    Zapach - słodko-owocowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - owocowy,mocno słodkie, goryczka przebija się przez mocną słodycz,
    Pełne konkretne w smaku. Bardzo smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 946 ( 620 opisane na forum ) 520 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      St. Bernard, St. Bernardus Prior 8

      Alk. 8%, but. 0.33 l, kupione w Venlo (Holandia przy niemieckiej granicy) za 1.20€.
      Brązowe, mętne, mocno nagazowane, wysoka, sztywna i średnio trwała piana.
      Zapach wiśniowy, śliwkowy, słodowy, przypomina Patera wzbogaconego o lekką nutkę alkoholową.
      Smak mocno owocowy, trochę palonego słodu, silna goryczka i rozgrzewający posmak alkoholowy. Niezłe, ale chudszy brat Pater mi lepiej podszedł.
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        A to piwko opisane zostało już 2 miesiące wcześniej
        Last edited by sibarh; 06-05-2007, 17:35.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Już wiem dlaczego mi szukarka nie wyszukała. Wpisałem "bernardus" a on tam był jako St.Bernardus bez spacji. Pozostaje poprosić Arta o połączenie
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 8,0%, but. 0,33 l
            dostępne w pubie Peron 6 (Łódź)

            St. Bernard to przykład browaru, który niegdyś korzystał z możliwości warzenia piwa trapistów w czasach, kiedy trapiści na mocy specjalnych umów/licencji umożliwiali zewnętrznym browarom warzyć swoje piwa. Dobre czasy skończyły się w 1992 r. kiedy wygasła ostatnia umowa. Od tego czasu trapistowskie piwa "Sixtus" zastąpiła marka "St. Bernardus" z powodzeniem sprzedawana do dziś. W klasztornej ofercie browaru brak jest na dobrą sprawę dubla; testowane piwo Prior 8, pomimo ciemnej barwy, dublem nie jest. A w zupełną konsternację wprowadził mnie zapis z wiarygodnego źródła określający to piwo mianem ciemnego tripla
            kolor - ciemnobrązowy, silne zmętnienie;
            piana - gruba, burzliwa czapa, która po pierwszym wygazowaniu tworzy bardzo zwarty i równy kożuszek, właściwy dobrym klasztornym belgom;
            nasycenie - ostry syk spod kapsla i wyraźne drapanie w gardle - wysokie;
            zapach - intensywny owocowo-karmelowo-słodowy z intrygującym mocnym akcentem sfermentowanych owoców;
            smak - zgodzę się z wcześniejszymi opiniami - mocno owocowy smak, w którym dobrze zaznaczona jest i delikatna cierpkość wiśni i aromatyczna słodycz suszonych śliwek (paleta owocowa, trochę dzięki tym śliwkom, mogłaby stawać w szranki smakowe z dobrymi trapistami); obok owoców dużo tutaj dobrego miodowego słodu, w który doskonale wkomponowana jest mocniejsza nutka alkoholowa; całość tworzy wyrazisty, ale dobrze stonowany kwaskowo-miodowy bukiet. Pycha.

            Zamieszczone wcześniej zdjęcia wciąż aktualne.
            Last edited by Dreamer; 11-07-2007, 00:29.
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Prior 8

              Kolor: Ciemnobrunatny, nieprzejrzysty.
              Piana: Lekko beżowa, grubobąblowa, średniowysoka. Opada do półcentymetrowej warstewki, później cienki pierścień, ale nie zostaje do końca.
              Zapach: Podobny do Patera, czyli słodowy z przyprawami w tle, ale słodowość nieco intensywniejsza. Czuć też drożdże i rodzynki w tle, a po ogrzaniu jest mocno gruszkowy i wkradają się alkoholowe nutki. Bardzo ładny.
              Smak: Też trochę podobny do słabszego brata. Początek drożdżowy z mocną, ziołową goryczą, ale da się też wyczuć słodowe akcenty i lekko gryzący alkohol. W finiszu zostaje ziołowy i lekko palony posmak goryczy. Treściwe.
              Wysycenie: Średniowysokie.
              Opakowanie: Buteleczka jak na powyższych zdjęciach.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Aromat – wyczuwalne czerwone owoce (głównie wiśnia)
                Piana – wysoka, dość gęsta, kremowa, dość trwała
                Barwa – wiśniowo – brązowa, ciut jaśniejsza niż w piwie Abt 12 z tego browaru, trochę mętna
                Wysycenie – wysokie, mocno musujące
                Smak – wyczuwalne owoce – wiśnie, jeżyny, maliny, dość cierpkie, lekko podsuszone, z całkiem wyraźną pestkową goryczką, która przyjemnie i długo zalega w ustach. Alkohol troszkę wyczuwalny, ale nie drażni

                Przyzwoite i ciekawe

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  St. Bernard, St. Bernardus Prior 8

                  Piana obfita strzela jak w coli i znika szybko, jednak przy tym ładnie oblepia szkło. Kolor czerwony mętny. Aromat słodowy, owocowy. Smak wyraźna słodowość i owocowość w nutach wiśni z pestkami, rodzynek. Harmonia słodyczy z wytrawną niewielką kwaskowatością. Alkohol ukryty całkowicie natomiast są lekkie nuty utlenienia w karton. Bardzo dobre
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12201

                    #10
                    Powrót do piwa po latach. Trochę odleżakowany egzemplarz. Tym razem bardzo fajny, złożony aromat (wiśnia, lekka ostrść, kwaskowość, z kropelką rozpuszczalnika, łagodne podpalane niuanse, owocowy susz, karmel)- całość daje wyraźny efekt.

                    W smaku nadal spora cierpkość owocowa. Mocno wytrawne jek na dubla (Dreamer pisał, że dublem nie jest i ja przychylałbym się do jego zdania). Dopiero potem bardziej pełniejsze słodowe niuanse palone, suszonych owoców. Pestkowy finisz

                    Sam browar jednak twierdzi inaczej:

                    St. Bernardus Prior 8 to tradycyjne piwo klasztorne, warzone w klasycznym stylu dubbel. Oryginalna receptura pochodzi z czasów, gdy nadal warzyliśmy na licencji dla mnichów z Westvleteren.

                    St. Bernardus Prior 8 is a traditional abbey beer, brewed in the classic dubbel style. The original recipe dates back to the times when we still brewed under licence for the monks of Westvleteren.


                    No to ok., szczególnie że tu i ówdzie można je dostać nawet za poniżej 10 zł.

                    Nie jest to mój ulubiony profil ciemnych klasztorniaków (wolę te popularniejsze, mniej wytrawne) ale i tak sprawiło mi sporą przyjemność. Niezmienne na wysokim poziomie!

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      Nieco zmieniona eta:
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎