Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Belgijskie Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    Haust, Belgijskie Ale

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    No to jak gotowe, to jedźmy

    Piwko przywiezione ze spotkania browarników w Zielonej przez Jerzego, nalane "z kija" do butelki, zatem zapewne nieco ucierpiało, ale*:
    Kolor: herbaciany, klarowne
    Piana: u mnie praktycznie brak, ale* to właśnie może być z powodu wtórnego nalewania
    Nagazowanie: niemal niewidoczne zapewne ze względów j.w., ale* w język lekko szczypie.
    Zapach: słodkawy, głównie słodowy, karmelowy, ale* lekki.
    Smak: i tu pokazuje się brak sharmonizowania z zapachem: mocno gorzkie chmielowo, daleko w tle nuta słodyczy, ale* jak na moje postrzeganie piw belgijskich za małe. Bardzo orzeźwiające, dzięki mocnej goryczce, ale* brakuje mi zdecydowanie nut owocowych i słodowych. Goryczka nieco zbyt długo pozostaje na podniebieniu.

    Ogólnie: bardzo smaczne piwo, pewnie dość młode, stąd brak harmonii smaku z zapachem, ale* nie jest to cecha specjalnie przeszkadzająca. Natomiast powiedziałabym raczej, że jest to angielskie Ale* Być może jest to rodzaj belgijskiego ale*, którego nie dane mi było pić, bo zapewne Piwowar się na czymś wzorował

    Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu zawitam do Zielonej popróbować reszty asortymentu

    * słownictwo zastosowane celowo, w końcu jak ale, to ale
    Last edited by Marusia; 06-03-2007, 16:45.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      Czy to jest to samo piwo co "Ms. Saison - Belgian Ale"?

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎