Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Górskie Super Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brok, Górskie Super Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Mirek_
    Gość
    • 05-2003
    • 5

    #2
    Ekstrakt 16,8 BLG

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      dzięki, ale coś czuję że to nie widnieje na etykiecie/puszce
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #4
        Zgadza się. Na butelce/puszcze jest jedynie 'voltarz' 9,2...
        Piwo średnio nasycone. Piana krótkotrwała. Kolor piwa złoty. Nie zapowiada nawet lagera. W zapachu wyczuwalne nuty alkoholowe. W smaku gorsze od Faxe 10%.
        W sklepie powiedziano, że to nowość... jeżeli znajdzie uznanie, to nabywców nalewek i podobnych napojów. Nie do powtórzenia.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          #5
          Piana - brak (jak oddawałem szkło, barmanka myślała, że nieużywane).
          Zapach - a fuj! sama wóda
          Smak - dawno nie piłem czegoś tak wstrętnego.
          (nie lubię tak pisać o żadnym piwie, ale to nadaje się do działu "Najgorsze piwo, jakie piłem")
          Piwo kupiłem w pubie, głównie z ciekawości i dla etykiety. Dopiłem do końca, ale potem duszkiem chlapnąłem soczek pomidorowy
          Przy okazji - chyba nowa etykieta, a na pewno parametry - tutaj było wielką czcionką 9.5%
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, jasno bursztynowo złoty. Piwo klarowne. Dobry do zwykłego Pilsa, do Super Mocnego stanowczo za jasny. [3.5]
            Piana: Niewielka, szybko przechodzi w gruby kożuch i w takiej postaci długo się trzyma. Pod koniec redukuje się do resztek. Drobniutka i w miarę jednorodna. Do końca osadza się na ściankach kufla. [3.5]
            Zapach: Słaby i dość delikatny. Słodowo alkoholowy, czasem w odwrotnej kolejności. Słodowy zapach przyjemny, ale alkoholowa nuta zbyt mocna, nawet jak na Super Mocne. [3.5]
            Smak: W pierwszym momencie całkiem miły słodowy smak. Po chwili jednak alkohol zabija wszelkie inne smaki. Dominuje również w posmaku. Goryczka czasem z trudem przebija się przez ten alkohol. Generalnie smak zbyt zdominowany przez alkohol. [3]
            Wysycenie: Wysycenie to najmocniejsza strona tego piwa. Do końca cały czas czuć go w tle. Przyjemnie ożywia piwo. Ciut mocniejsze niż przeważnie w Super Mocnych, i bardzo dobrze, bo często tego typu piwa sprawiają wrażenie odgazowanych, jakby stały pół dnia w kuflu. [4.5]
            Opakowanie: Wersja na Super Mocnym jest chyba najładniejsze w serii. Kolorystyka dopasowana do piwa. Niestety grafika mizerna i tandetna. 9,2% oczywiście na pierwszym planie. Do tego brak ekstraktu i goły kapsel. [3.5]
            Uwagi: Raczej słabe (jakością) piwo w swojej kategorii. Zbyt mocno wyeksponowany alkohol zabija całkiem dobry słodowy smak. Dobrze grzeje więc na rozgrzanie w zimie można wypić, jak nie ma nic lepszego.

            Moja ocena: [3.35]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • TorcaKSG
              Junior
              • 05-2007
              • 2

              #7
              Najlepsze piwo!

              Obok goolmana mocnego najlepsze piwo!

              Comment

              • TorcaKSG
                Junior
                • 05-2007
                • 2

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Super! [5]
                Piana: Super! [5]
                Zapach: Super! [5]
                Smak: Super! [5]
                Wysycenie: Super! [5]
                Opakowanie: Super! [5]
                Uwagi: Super!

                Moja ocena: [5]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TorcaKSG Wyświetlenie odpowiedzi
                  Obok goolmana mocnego najlepsze piwo!
                  bardzo proszę aby oceny jak przed chwilą i komentarze jak w cytacie - zachować dla siebie a tutaj uzasadniać swoje zdanie konkretniej, chociażby próbą opisu smaku.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno złoty. Trochę dziwne że przy takiej mocy nie jest ciemniejszy. [3]
                    Piana: Po nalaniu dość ładna, gęsta, na około 3 cm, jednak dość szybko opadła pozostając w postaci kożuszka na powierzchni. Jak na ten rodzaj piwa to zaskakuje na plus. [3.5]
                    Zapach: Intensywnie słodowy z nutą miodowo - kwiatową. Plusem jest mała wyrazistość alkoholu. [4]
                    Smak: Słodowość przebijana jest wyraźną goryczką. Nie odrzuca nachalna słodycz co raczej jest normą w piwach o takiej mocy. Alkohol na szczęście nie dominuje, smak jest wyważony, choć moc lekko szczypie w podniebienie. [4]
                    Wysycenie: Dobre, nawet dość wysokie, bąbelki pracują cały czas powodując że piwo jest lepiej przyswajalne pomimo swej mocy. [4]
                    Opakowanie: Typowa butelka RU z typową nalepką z serii "Górskich"(choć to akurat jest z Koszalina).Brak ekstraktu na kontretykiecie. [3.5]
                    Uwagi: Nigdy nie byłem zwolennikiem mózgotrzepów super, extra, hiper, itp. mocnych, a to kupiłem dla nalepki. Jednak muszę pochylić czoła przed tym piwem gdyż nie powodowało odruchu wstrząsowo - zwrotnego a nawet dało się wypić do końca bez obrzydzenia. Co najważniejsze, nie epatowało słodyczą i alkoholem. Jak do tej pory najlepsze z polskich super mocnych (innych nawet nie dopiłem).

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • dipeone
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 741

                      #11
                      Piana pojawiła się na krótko. Zapach nie zapowiadał niczego ciekawego, podobny nieco do van purowskich piw mocnych lub mocnych produktów z Jabłonowa, ale o ile Mocne Eksportowe z Jabłonowa mogę jakoś dopić o tyle tego nie dałem rady i wiekszość wylądowała w zlewie. Fuj.

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #12
                        Tak wygląda to piwo.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎