Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Ukrainy i Rosji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    Browary Ukrainy i Rosji

    Latem tego roku planuję wyjazd na Ukrainę i do Rosji. Chciałbym pojechać szlakiem tamtejszych browarów.
    Poszukuję jakichkolwiek podpowiedzi nt. możliwości zwiedzania browarów, miejsc noclegowych, cen, wiz itp. A przy okazji zapytam: może ktoś ma zbędną mapę samochodową Rosji? Chętnie "pomieniam" lub odkupię...
    Szczególnie zależy mi na określeniu topografii, tzn. gdzie na Ukrainie i w Rosji (część europejska) znajdują sie browary?
    Moja orientacyjna trasa podróży to:
    Lwów-Dubno-Równe-Nowogród Wołyński-Żytomierz-Kijów
    I od Kijowa zaczyna się szlak alternatywny:
    Trasa 1-Kijów-Czerkasy-Kremeczuk-Połtawa-Charków (UA) i dalej Biełgorod (RUS), Kursk, Woroneż, Elec, Nowomoskows, Tuła, Moskwa, St. Petersburg.
    Trasa 2: Kijów-Niżyn (UA)-Krolewiec (RUS) -Żeleznogorsk-Orzeł-Tuła-Moskwa-St.Petersburg

    Powrót przez Estonię, Łotwę i Litwę. Ale tu jeszcze nie znam trasy.

    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Efektem mojej eskapady będzie na pewno zbiór reportaży z tej wycieczki. Liczę na aktywną pomoc w opracowaniu trasy.
    Last edited by ART; 22-02-2007, 19:26. Powód: poprawiono orta na życzenie autora
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    może odezwij się do FukFuka, miał na podorędziu propozycję wycieczkową intensywnie zorientowaną browarowo właśnie w te rejony.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      4 lata temu były zdaje się jeszcze browary w Penzie i w Samarze. Od Orła to tylko jakieś 600-900km, jak dla Rosji to niedaleko Sprawdze w swoich etykietach z tamtej okolicy i napisze czy nie pokręciłem czegoś i o czymś nie zapomniałem.

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #4
        Dzięki za pierwsze podpowiedzi. Szukam też intensywnie samochodowej mapy Rosji. Ukrainy już mam, ale tylko południową część. Jest jakaś kicha z mapami. Nawet na allegro nie ma!
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria
          Dzięki za pierwsze podpowiedzi. Szukam też intensywnie samochodowej mapy Rosji. Ukrainy już mam, ale tylko południową część. Jest jakaś kicha z mapami. Nawet na allegro nie ma!
          A tu zaglądałeś?
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Problem to był zawsze z mapą ale częsci azjatyckiej, a część europejska razem z państwami ościennymi jest w każdej większej księgarni. Np. wydawnictwo Marcopolo ma zdaje się mapę Rosji, skala jednak dość kiepska. Mapy samochodowe Ukrainy są np. w kioskach na dworcu we Lwowie. Ja mam akurat w skali 1:1 000 000, dość przejrzysta, ale w Polsce też trafisz całość, mam też taką, cały karaj, sprzed chyba 6 lat.

            Comment

            • pivaria
              Senior
              • 03-2001
              • 1538

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
              A tu zaglądałeś?
              Tak. Mam niestety tylko tę mapę, bo to bodajże jedyna obecnie dostępna na rynku. Jest tam cała Białoruś i południowa część Ukrainy (na szczęście to ta część, która mnie interesuje). Rosji jest tylko kawałek po Tułę. Wot i wsio is mateczki Rasiji. A mnie nużna i Maskwa i toże Sankt Pietiersburg. I by't możet i kusocziek Pribaltiki...
              Nu - bolszoje Wam spasiba Maggyk!
              Wasze zdarowie!!!
              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
              www.pivaria.pl
              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #8
                Zaczynamy od Ukrainy

                Udało mi się kupić kolejną mapę. Tym razem jest to Samochodowa Mapa Europy. Jest tam też interesująca mnie część Rosji i krajów nadbałtyckich. Na razie jeżdżę palcem po mapie.
                Wkrótce zamieszczę nazwy miejscowości. Mam nadzieję na pomoc browarowiczów w ustaleniu lokalizacji browarów na terenie Rosji i Ukrainy. Ukrainę już możecie podawać.
                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Chyba najlepiej jak sobie dopasujesz trase do tego co jest na tej stronie:


                  Sporo danych jest już nieaktualnych, ale zawsze to podstawa do zrobienia trasy. Jak ktoś będzie znał aktualne dane browarów to może dorzucać. Temat również minie interesuje więc poudzielam się w temacie

                  Comment

                  • pivaria
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 1538

                    #10
                    pierwsze warianty

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
                    Chyba najlepiej jak sobie dopasujesz trase do tego co jest na tej stronie:


                    Sporo danych jest już nieaktualnych, ale zawsze to podstawa do zrobienia trasy. Jak ktoś będzie znał aktualne dane browarów to może dorzucać. Temat również minie interesuje więc poudzielam się w temacie
                    Dzięki za już i proszę o jeszcze!
                    Nie mam teraz przy sobie mapy. Nazwy podaję z pamięci:
                    Na pewno zacznę trasę od Lwowa. Tamtejsze browary są powszechnie znane. Potem kierunkek Żytomierz i dalej Kijów. Następnie w dół mapy do Czernigorska i Aleksandriji. Potem kierunek rosyjska granica. Dalej Orzeł i lub Kursk, dalej Tuła i Moskwa. potem St. Petersburg.
                    A dalej to chyba powrót przez "Pribaltikę", czyli Łotwa, Estonia i Litwa. To tak w skrócie.
                    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                    www.pivaria.pl
                    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #11
                      Pierwsze dane, napewno istniejące, część dla ciebie nie po drodze ale podałem, może się komuś kiedys przyda.
                      Kijów - "Podil"
                      grupa Sarmat:
                      Donieck - "Sarmat"
                      Połtava - "Poltavapyvo"
                      Symferopol - "Krym" chyba tak bardzo na południe nie odbijasz?
                      Lugansk - "Lugansk"
                      Dniepropietrowsk - "Dnepr"
                      grupa SunInterBrew:
                      Czernigiv - "Czernigowski" Charków - "Rogan"
                      Mikolajew - "Mikolajewski" (na południu)
                      Równe - "Równe"
                      Lwów - "Lwowski"
                      Odessa - "Czarnomor"

                      Comment

                      • pivaria
                        Senior
                        • 03-2001
                        • 1538

                        #12
                        Mam przed sobą mapę - ta o której pisze Maggyk, czyli przede wszystkim północna i wschodnia Ukraina oraz południwo-zachodnia Rosja.
                        Dzięki temu co podałeś powyżej to już trochę się rozjaśnia!
                        Musiałbym jechać tak: trasą E40 do LWÓW. Potem E40 przez BURSK i Brody do Dubna i Równe.
                        Dalej E40 do Nowogród-Wołyński. Potem Żytomierz i KJÓW.
                        Z Kijowa na południe trasą M04 do: Obuchiw, Kaharlyk, Korsun-Szewczenkiwskij, Smila i CZERKASY. Potem ALEKSANDRIJA i DNIEPROPIETROWSK. Stamtąd drogą E105 do CHARKÓW.
                        Z Charkowa do Biełgorod i Kursk. Z Kurska drogą A144 do Woroneża. Potem Woroneż i Elec. Następnie Efremow i Nowomoskowsk i Tuła a potem Moskwa. Tu mapa się kończy, a ta druga nie jest tak dokładna...
                        To na razie tyle co do trasy
                        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                        www.pivaria.pl
                        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          #13
                          Jeśłi chodzi o mapy to Ukrainy niezłe są wydanictw Gizi, Freytag oraz polskiego EkspressMapu. Co się zaś tyczy Rosji to dostępne są Mair (chyba seria EuroCart), Falk obie zawierają tylko część europejską lub całościowy atlas samochodowy Rosji (wydawnictwa już nie pomnę).
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • pivaria
                            Senior
                            • 03-2001
                            • 1538

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                            Jeśłi chodzi o mapy to Ukrainy niezłe są wydanictw Gizi, Freytag oraz polskiego EkspressMapu. Co się zaś tyczy Rosji to dostępne są Mair (chyba seria EuroCart), Falk obie zawierają tylko część europejską lub całościowy atlas samochodowy Rosji (wydawnictwa już nie pomnę).
                            Dzięki. Wczoraj miałem więcej czasu to pogrzebałem w necie. Znalazłem jakąś ksiegarnię wysyłkową, w której twierdzą, że mają to co mnie interesuje, czyli szczegółową, samochodową, mapę Rosj i do tego na tej samej "kartinie" kraje przybałtyckie.
                            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                            www.pivaria.pl
                            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                            Comment

                            • pivaria
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 1538

                              #15
                              Jedziemy palcem po mapie

                              Abyśmy wiedzieli o czym mówimy oto 1-wsza część mapy od miasta Lwów do Równe leżące na trasie E-40.
                              2-część: Równe Żytomierz, 3-część Żytomierz Kijów.
                              Pomału omówimy plan trasy wzdłóż drogi E-40 do Kijowa. Zapraszam w podróż palcem po mapie!
                              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                              www.pivaria.pl
                              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎