Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychwood, Scarecrow Golden Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    Wychwood, Scarecrow Golden Pale Ale

    Do uwarzenia tego "Stracha na wroble" uzyto skladnikow spelniajacych normy organicznosci, tzn. w procesie ich wzrostu nie byly stosowane zadne syntetyczne pestycydy i nawozy. Najbardziej naturalne z naturalnych i czuje sie to w kazdym lyku.
    Delikatny drozdzowy posmak z orzezwiajaca cytrusowa kwaskowatoscia, goryczka prawie niewyczuwalna, piekny owocowy zapach. No cudo!
    Tylko piana slabiutka, ale warto wydac 3.73 $ by go pokosztowac.
    Butelka 500 ml, obj. alkoholu i ekstraktu nie podano.
    Attached Files
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    Wychwood, Circle Master (Golden Pale Ale)

    zaw. alk. 4,7%, but. 0,5 l
    dostępne w Peronie 6 w Łodzi

    Organiczne złote pale ale z Wychwood przybiera różne nazwy w zależności od długości geograf. - w USA nazywa się Scarecrow (jak u Latarnika), wszędzie indziej - Circle Master (jak w tym przypadku). Tak czy owak piwo jest to samo - ten sam złośliwy strach na wróble, to samo dumne spojrzenie sowy na jego ramieniu i ten sam podstępny wzrok lisa czającego się z tyłu...
    kolor - złoty, połyskliwy, lekko wpada w pomarańcz; zupełnie inny niż u Latarnika;
    piana - tu lekka porażka, początkowo wysoka góra bąbelków szybko się ulatnia, a pozostaje lichy biały placek;
    nasycenie - przeciętne, dostosowane do charakteru piwa;
    zapach - głęboki, lekko owocowy słód i trochę ziołowego nachmielenia;
    smak - sporo cytrusowej owocowości na samym początku tchnie w to piwo takiego lekkiego ducha, aż miło sięgać po kolejne hausty odkrywając pod tymi mocnymi cytrusami ulotne słodowo-chlebowe nutki; rozmaite smaczki trudne są jednak do wychwycenia, bo bukiet smakowy od początku do końca zdominowany jest przez mocną, cierpką, ale niezwykle aromatyczną, ziołową (typowo brytyjską) goryczkę - tu moje wrażenia są zupełnie inne niż Latarnika.
    Attached Files
    Last edited by Dreamer; 09-05-2007, 22:50.
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #3
      [Dreamer]
      w USA nazywa się Scarecrow (jak u Latarnika), wszędzie indziej - Circle Master (jak w tym przypadku). []

      Scarecrow w USA i Kanadzie.
      A tu na oko widac dwie rozne warki, albo moje bylo bardziej "dojrzale".
      Last edited by Latarnik; 09-05-2007, 23:24.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        A może to kwestia miłego, łagodnego czerwonego podświetlenia na twojej focie? Mimo wszystko jednak, światło chyba aż tak bardzo nie wpływa na kolor piwa
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #5
          Lagodne podswietlenie to 100 watowa żarówa skierowana na biale tlo w celu podswietlenia piwa. To wlasnie kolor piwa (blysk lampy) wytworzyl te lagodna czerwona poswiate, niestety.
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            dlatego porównywanie barwy piwa na różnych zdjęciach nie mówiąc już o róznych monitorach i na tej podstawie ocenianie iż jest to inne piwo / inna warka jest pozbawione sensu
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Borysko
              Senior
              • 02-2004
              • 1144

              #7
              Światło zasadniczo wpłynie na barwę zdjęcia. Wszystko zależy jaką ma ono temperaturę, a jaką sobie ustawił fotograf (a częściej - jaką dobrała elektronika aparatu). Łączenie żarówki i lampy błyskowej da zawsze błędy w kolorze, gdyż oba te źródła mocno różnią się temperaturą barwy. Część obiektu będzie miała zbyt niebieskie lub zbyt żółto-pomarańczowe refleksy.
              Obstawiam , że zdjęcie Dreamera jest "prawdziwe", reszta kolorków wygląda naturalnie.

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4998

                #8
                Dzis znow, dzieki nowemu kapslowi, siegnalem po to piwo.
                I uwazam, ze wersje na rynek amerykanski maja zdecydowanie ciemniejsza barwe, od tej jaka jest na zdjeciu Dreamera.
                Szkoda, ze na naszym forum nie ma nikogo z tego browaru, bo wyjasnilby nam to
                To chyba naprawde rozne warki bo goryczka bardzo delikatna a dominuja cytrusy, no i piana bardzo slaba.
                Piwo wciaz wysmienite!!!
                Last edited by Latarnik; 17-06-2007, 01:45.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • grochal122
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 102

                  #9
                  Ja chcialem tylko dodac,ze w Szwecji tez jest SCARECROW

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Piwko nabyłem jakiś czas temu w dobrej cenie 9.99zł w Dobrym Wyborze w Katowicach.

                    Kolor: Herbata z cytryną, lekko mętne.
                    Piana: Marna, półcentymetrowa, znika szybko, zostawia cienką obrączkę wokół szkła i drobne plamki na piwie.
                    Zapach: Piękny, wyrazisty, chmielowo-owocowo-zbożowy. Dla mnie najlepsza część tego piwa.
                    Smak: Lekko kwaskowy, cytrusowo-słodowy z wyraźną goryczką na końcu. Sądząc po zapachu nie tego się spodziewałem, ale jest to pozytywne zaskoczenie.
                    Wysycecnie: Średnie, wręcz niskie.
                    Opakowanie: Świetne. Bardzo ładna butelka ze świetną etykietą (szkoda, że ze stracha zniknęła sówka). Plus za kapselek.

                    Warto było zakupić dla samego spróbowania. Pewnie już nie wrócę do tego piwa, bo spotkałem je w Polsce tylko dwa razy, ale może kiedyś...
                    Last edited by wrednyhawran; 26-11-2011, 00:52.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      A mi jakoś nie pasowało, może kiepski dzień miałem... Nic w smaku ani aromacie mnie nie powaliło. Wytrawne, dosyć cierpkie, umiarkowana goryczka. Hobgoblin o niebo lepszy.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Barwa klasyczna nasyconego złota. Tak jakaś lagerowa.
                        Piana dość wysoka podczas nalewania. Średnioteksturowa i średniolepka. Zostaje do końca na powierzchni.
                        Zapach jest dość specyficzny. W zasadzie wyczuwam zrazu tylko kwaśne aromaty, może nieco owocowe. Słodowość ledwo wyczuwalna, dopiero pod koniec konsumpcji, po ogrzaniu piwa dochodzi do głosu.
                        W smaku Strachnawróble jest trochę rozczarowujący. Piwo sprawia wrażenie lekko wodnistego. Goryczka chmielowa jest dość słaba. Jedynym plusem są wyjątkowo przyjemne silne marcepanowe nuty. Finisz mało wyrazisty, w posmaku pozostaje cień goryczki.
                        Nasycenie jest w porządku. Dość wysokie, ale dobrze pasuje.
                        Opakowanie niemalże jak na zdjęciu Latarnika. Dla mnie cała seria Wychwooda to mistrzostwo świata. Klimatyczne, świetne graficznie, z pomysłem. Kapsel firmowy.

                        Spodziewałem się nieco więcej po tym piwie. Nie nastraszyło mnie jednak. Wychodzi na to, że nie jestem wróblem. Ode mnie 7 w skali 1-10.

                        Gorące podziękowania dla angielskiego łącznika, Lagrimy
                        Last edited by wpadzio; 12-06-2012, 19:37.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          kolor: zloty, klarowny
                          piana: biala, srednio gesta, szybko opada do cienkiego korzucha
                          zapach: sredniointensywny, ciekawy, tostowo-owocowy
                          smak: słodowość i ale'owa owocowość wyrównana dobrze wyważoną, średnią goryczką, dosyć wytrawne
                          wysycenie: średnie, jak na angielski styl nawet spore
                          ogólem: bardzo pijalne, bardzo przyzwoite, jasne piwo, gdyby takie coś było dostępne w sklepach zamiast koncernowych lagerów to byłbym w niebie
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2837

                            #14
                            Tak obecnie wygląda ( jak napisał wrednyhawran - ze znikniętą sówką na ramieniu stracha ) :
                            Attached Files
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ja to już wyleczyłem się z Anglii ( ale nie z Belgii).
                              Piwo jest górnej fermentacji i cóż z tego. Jest to zwykły brytyjski ale.
                              Walory smakowe i doznania wonne są minimalne. Chmiele angielskie mi nie podchodzą.
                              Można te piwo przyrównać do Tatry. Inna fermentacja, inne chmiele, ale piwo jest takie same jak nasze unijne lagery. Tylko etykieta jest jak z horroru lub fantasy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎